تعداد بازدید: ۶
تاريخ انتشار: شنبه،۳۰ شهریور ۱۳۹۸
ساعت انتشار: ۱۱:۰۲
نیکخواه بهرامی: نظرات دوستان بسته به شرایط تغییر می‌کند/ در داخل ایران بسکتبال مهم نیست
- اخبار ورزشی - به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از روابط عمومی برنامه «سلام صبح بخیر»، کوهیان در ابتدا درباره برخی انتقادات به تیم بسکتبال و مطرح کردن این فرضیه که راهیابی به المپیک شانسی بوده است، گفت: اگر کارنامه تیم را از سال 96 که مقدماتی جام جهانی شروع شده بررسی کنیم، یکی از عوامل پیشرفت و رشد تیم جدول جدید فیبا بود که مدت زیادی ما را به چالش و مسابقه دعوت کرده است.
ما از سال 96 درگیر مسابقه ها بودیم و تیم فنی هم تدارکات مناسبی دید.وی تصریح کرد: فدراسیون حمایت خوبی کرد و یکدلی بچه‌ها هم مثال زدنی بود. رشدی که در این مدت بوده نمودار ما را همواره صعودی نشان می‌دهد و بسکتبال هر روز بهتر و بهتر جلو رفته و اگر بگویند تیم شانسی به المپیک راه یافته این زحمات را نادیده گرفته‌اند و نظر عمیقی نداده اند.
نیکخواه بهرامی نیز در این خصوص اظهار کرد: دوستان نظراتشان را بیان کرده‌اند و نظرات آنها متاسفانه بسته به شرایط تغییر پیدا می‌کند. در این مدت دوستانی که خودشان را کارشناس می‌دادند نظراتی می‌دهند که اگر خودشان عضوی از فدراسیون باشند نظراتشان متفاوت خواهد بود. این را تجربه من در این سال‌ها نشان می‌دهد.
کسانی که درکی از مسابقات المپیک داشته باشند این حرف‌ها را نمی‌زنند، چون تیم ما جزو 12 تیم برتر دنیا است و جواز المپیک را برای سومین بار به دست آورده‌ایم.وی یادآور شد: من در تمام موفقیت‌های اخیر بسکتبال عضو تیم بودم و این اتفاق ارزش و اعتبار بالاتری نسبت به تمام موفقیت‌هایمان دارد.
اکنون هم فقط زمان تلاش برای این است که نتیجه بهتری در المپیک بگیریم. روند بسکتبال نیز صعودی بوده و امیدوارم خون تازه‌ای در رگ‌های بدنه بسکتبال جاری شود و در مسابقات آتی نتیجه خوبی بگیریم. کوهیان نیز تصریح کرد: وقتی تیم نتیجه می‌گیرد یک سری نقطه ضعف‌هایی برای تیم ایجاد می‌کنند که وقتی تیم باخت می‌دهد هم همین است.
یعنی چه تیم ببرد چه ببازد چه صعود کند انتقاد می‌شود. نیکخواه در پاسخ به اینکه شما در بازی پورتوریکو و اسپانیا خوب بازی کردید اما علی رغم اختلاف امتیاز نتیجه را واگذار کردید و انتقادات از همین موضوع سرچشمه گرفت، کفت: با انتقاد مخالف نیستم اما معتقدم باید در زمان و مکان مناسبی مطرح شود. کسی فکر نمی‌کرد ما بازی با اسپانیا را خوب جلو ببریم و اختلاف امتیازمان را با پورتوریکو افزایش بدهیم.
قطعا دلایل این باخت‌ها بررسی شده که ما توانستیم به المپیک صعود کنیم. وقتی یک تیم وارد تورنمنت شده، انتقادات شخصی و جهت دار درست نیست و می‌شد چند روز صبر می‌کردند تا مسابقات تمام شود.وی افزود: ما در مسابقاتی با این سطح هرچند سال یک بار بازی می‌کنیم و شرایط جام جهانی با مسابقات آسیا و لیگ خودمان خیلی متفاوت است.
بازیکنان جهانی سالی 40، 50 بار این فضا را تجربه می‌کنند اما بازیکنان ما هر چهار سال یک بار و اگر تجربه مان بیشتر بود هیچوقت این اتفاقات نمی‌افتاد.کوهیان در ادامه گفت: فکر می‌کنم عملکرد ما در جام جهانی خیلی خوب بوده است. استرالیا جزو 4 تیم بالا در جدول بود اما سرانجام به سه تیم دیگر باخت و چهارم شد.
این نشان نمی‌دهد استرالیا تیم بدی است، بلکه نشان می‌دهد چقدر شرایط ویژه‌ای در بازی‌ها اتفاق می‌افتد که قابل پیش بینی نیست. وقتی ما مقابل پورتوریکو قرار گرفتیم، درباره آن دو قضاوت هیجانی و فنی می‌تواند صورت بگیرد. تیم فنی معتقد است جلو افتادن ما در تیم پورتوریکو منطقی نبود و ما بهترین ریتممان را نیز مقابل اسپانیا و بعد از آن داشتیم.
وی تصریح کرد: بازی با تونس را هم باید با دیگر بازی‌ها تفکیک کنیم، چرا که هجمه و حواشی که بعد از بازی پورتوریکو به بازیکنان جوان ما وارد شد، آنها را تحت فشار زیادی قرار داد و ما جلوی تونس خوب نبودیم اما هر موقع تیم ملی ما ریتم درستی داشت ما کارمان را خوب انجام دادیم مثل بازی با اسپانیا، آنگولا و فیلیپین.
حتی درباره بازی با فیلیپین ما کاری به بازی نیجریه نداشتیم و آنها هم کار خودشان را انجام دادند. ما فقط باید فیلیپین را آنقدر با اختلاف می‌بردیم که بتوانیم صعود کنیم و بچه‌ها کارشان را به خوبی انجام دادند. ما که به سختی فیلیپین را می‌بردیم حالا به راحتی او را بردیم و این شاخصه‌ها نشان می دهد تیم ملی رشد داشته و کارنامه خوبی در سومین حضورش در جام‌جهانی داشته و صعود کرده است.
مربی تیم ملی بسکتبال اذعان کرد: خیلی از تیم‌های دیگر هم درگیر این مسائل بودند مثل چین مقابل لهستان بازی می‌کند و 12 ثانیه فرصت باقی مانده تا ببرد و سه امتیاز بالاتر است و مربی تایم اوت گرفته اما به جای مدیریت بازی، آن را واگذار کرده است در حالی که چهار مربی غیرچینی هم روی نیمکت نشسته‌اند که میلیاردها گرفته‌اند.
پس این چیزها ملاک درستی برای قضاوت نیست. در ادامه نیکخواه نیز نتایج تیم ملی را دلیلی بر موفقیت مربیان ایرانی دانست و البته تاکید کرد به عنوان بازیکن اجازه ندارد بیشتر در این مورد صحبت کند. کوهیان هم درباره اعتماد به مربیان ایرانی گفت: در گذشته این اعتماد نبوده و اکنون هم اگر شاید یک کادر خارجی این کار را کرده بودند مورد انتقاد کمتری قرار می‌گرفتند.
تنها چیزی که می‌توانم بگویم این است که بچه‌های ما در کادر فنی شبانه روز از دل و جان کار می کنند و اعتقاد قلبی دارند. طباطبایی در فدارسیون مجموعه یکدستی دارد. بازیکنانی مثل صمد و دیگر بازیکنان باتجربه مسئولیت سنگینی روی دوش داشته‌اند وعلی رغم مسائل بیرونی نمایش خوبی داشته‌اند و نمی‌شود گفت آنها بازیکن هستند بلکه با کوله باری از تجربه عصای دست کادر فنی هستند.
نیکخواه درباره جهش 5 پله ای بسکتبال ایران در فیبا اظهار کرد: برعکس داخل ایران که بسکتبال مهم نیست و گرچه شرایط مملکت را درک می‌کنیم اما اگر مقایسه کنیم در صورتی که تیم دیگری به المپیک صعود می کرد توجه بیشتری می شد. درست است که کمیته ملی المپیک و فدراسیون و وزارت ورزش حمایت خود را دارند اما رفتارهای ضدونقیضی وجود دارد و اگر نیست چرا برای برخی هست.
وی در این باره که آیا منظورش عدم استقبال مسئولان از تیم است، گفت: منظورم فقط این نبود اما همه اینها یک نشانه است. ما توقع خاصی نداریم بچه‌ها بدون توقع بازی می‌کنند و از همه چیزشان به خاطر مملکت و پرچمشان می گذرند و پوشیدن پیراهن تیم ملی همیشه افتخار است تا این را تجربه نکنید نم‌ دانید که چقدر لذت بخش است که به عنوان نماینده کشور در یک میدان بین المللی بجنگید تا پرچم کشورتان را بالا ببرید و مردم کشورتان را سربلند کنید.
این افتخاری است که با هیچ چیز و هیچ رقمی قابل مقایسه نیست اما حضور و حمایت مسئولان باعث دلگرمی است تا بچه ها احساس کنند زحمات و تلاششان دیده می شود و اینکه احساس کنند مهم هستند و مطمئن باشید نمود این موضوع در زمین است که بچه ها با اعتماد به نفس بیشتری بازی کنند.کاپیتان تیم ملی بسکتبال تاکید کرد: انتقادات ادامه دارد اما با توجه به اینکه تیم به المپیک راه پیدا کرده منطقی‌تر شده و نظرات عوض شده است.
خیلی مهم نیست بحث این است که همه باید به تیم کمک کنیم. حضور در المپیک افتخار بزرگی است و ما یک سال فرصت داریم به المپیک برویم و مسابقات لیگ شروع تلاش تیم برای ورود به المپیک است.مربی تیم ملی بسکتبال نیز در پایان گفت: حمایت فدراسیون باعث شد ثباتی در تیم باشد. از تمام بازیکنانی که از اول در خدمتشان بودیم که جمعیت کمی هم نبودند و غربال زیادی شد.
همه در پیروزی‌ها حتی اگر حضور نداشتند نقش داشتند. از همکارانم متشکرم که زحمات بسیاری کشیدند فدراسیون هم کار جالبی انجام دادند از وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک هم ممنونم اما فقط می توانم بگویم ما حمایت بیشتری لازم داریم.نیکخواه بهرامی هم در خاتمه بیان کرد: از برنامه شما که برنامه تان را به بسکتبال می پردازید ممنونم و این خیلی به ما کمک کند.
صعود به المپیک را به مردم تقدیم می کنیم امیدوارم ورزشی‌ها و بسکتبال دوست‌ها خوشحال شده باشند. از بازیکنان و کارد فنی تشکر فراوان داریم و امیدوارم در المپیک حمایت 100 درصدی داشته باشیم و نتیجه خوبی بگیریم.صعود 5 پله‌ای تیم ملی بسکتبال در رنکینگ جهانی انتهای پیام/
ادامه

کلمات کلیدی:
▫ المپیک ▫ بازیکن ▫ بازیکنان ▫ جام ▫ بسکتبال ▫ بچه ▫ مسابقات ▫ مربی ▫ فنی ▫ صعود 
کد خبر: 911366  |  ادامه: تسنیم
گردآوری اخبار بوسیله ربات جستجوگر پارست
راجع به ربات پارست بیشتر بدانید
به اشتراک بگذارید
اخبار مرتبط:
- اخبار ورزشی - علیرضا حبیبی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، در خصوص شرایط اردوی تیم ملی هندبال کشورمان جهت حضور در مسابقات انتخابی المپیک، اظهار داشت: چهارمین مرحله اردو درحال برگزاری است. 20 نفر از بازیکنان در این اردو حضور دارند. لژیونرهایی که در لیگ‌های رومانی، قطر، ایتالیا...
به گزارش ستاره ها به نقل از خبرگزاری خبرآنلاین؛ تیم ملی بسکتبال موفق شد سهمیه المپیک را به‌دست آورد تا این رشته ورزشی برای سومین بار المپیکی شود. صمد نیکخواه کاپیتان تیم ملی بسکتبال ایران که نقشی پررنگ در صعود ایران به المپیک داشت، حالا قرار است حضور در دومین المپیک را تجربه کند. او که حالا...
- اخبار ورزشی - شهرام هروی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، در خصوص عملکرد ملی‌پوشان کاراته در پنجمین مرحله لیگ جهانی کاراته وان اظهار داشت: پنجمین مرحله لیگ جهانی در توکیو، مهد کاراته دنیا برگزار شد و ما توانستیم در فاصله یک سال تا رقابت‌های المپیک یک مشق بسیار خوب المپیکی...
رقابت‌های نیمه نهایی جام جهانی بسکتبال ۲۰۱۹ چین امروز (جمعه) با ۲ دیدار مهم پیگیری می‌شود که در نخستین بازی تیم‌های ملی بسکتبال استرالیا و اسپانیا از ساعت ۱۲ و ۳۰ دقیقه به وقت تهران در شهر پکن و در همان سالنی که تیم ملی بسکتبال کشورمان ۲ بازی پایانی خود را انجام داد با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت....
به گزارش خبرگزاری فارس، شکست های تلخ تیم المپیک برابر ازبکستان خصوصا نتیجه تحقیرآمیز بازی دوم نشانه هایی است که از وضعیت بحرانی یکی از ناامیدترین تیم های تاریخ فوتبال ایران در مسیر المپیک خبر می دهد. ازبکستان 4 ایران 1؛ این یکی از عجیب ترین و تلخ ترین نتایج تیم های ما برابر ازبک...
خبرورزشی: با به پایان رسیدن بازی‌های دور دوم جام‌جهانی، تیم ملی بسکتبال ایران در جایگاه بیست و سوم این رقابت‌ها قرار گرفت و توانست به عنوان بهترین تیم آسیایی و برای سومین‌بار جواز حضور در مسابقات المپیک را کسب کند.در همین خصوص صمد نیکخواه‌بهرامی در مورد سطح فنی مسابقات جام‌جهانی،...
به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا؛ تیم‌ ملی بسکتبال کشورمان در رقابت‌های جام جهانی 2019 چین با نتایج تقریبا ضعیفی که در مرحله مقدماتی جام جهانی مقابل تیم‌های تونس، اسپانیا و پورتوریکو به دست آورد صعود به المپیک را برای هواداران این رشته دور از ذهن به تصویر کشید اما در ادامه...
خبرگزاری میزان: با به پایان رسیدن بازی‌های دور دوم جام‌جهانی، تیم ملی بسکتبال ایران در جایگاه بیست و سوم این رقابت‌ها قرار گرفت و توانست به عنوان بهترین تیم آسیایی و برای سومین‌بار جواز حضور در مسابقات المپیک را کسب کند.در همین خصوص صمد نیکخواه‌بهرامی در گفت‌و‌گویی...
سرمربی تیم ملی بسکتبال نسبت به برآورده نشدن برخی خواسته هایش گلایه دارد؛ او از مشکلات حرف می زند و امیدوار است این مسائل تا المپیک رفع شود.صعود بسکتبال ایران به رقابت های المپیک ۲۰۲۰ توکیو در شرایطی رقم خورد که ۳ شکست در دور مقدماتی باعث شد تا کمتر کسی خوشبین به این اتفاق بزرگ باشد. با این حال دو برد...
به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا؛ تیم ملی بسکتبال ایران پس از 12 سال موفق شد جواز حضور در المپیک 2020 توکیو را کسب کند. اتفاق مبارکی که برخی از کارشناسان پس از سه باخت این تیم در مرحله گروهی آن را نشدنی می‌دانستند، اما این گروه فراموش کرده بودند که جوانان این مرز و بوم بارها نشان...

آخرین خبرهای ورزشي

شرایط روحی استقلال بعد از کسب دو برد تغییر کرده است/ آبی‌ها توان قهرمانی در جام حذفی و لیگ... خبرگزاری برنا  ۴ روز پیش

شرایط روحی استقلال بعد از کسب دو برد تغییر کرده است/ آبی‌ها توان قهرمانی در جام حذفی و لیگ را دارند/ استراماچونی یک مهاجم تاپ می‌خواهد به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا؛ تیم فوتبال استقلال فردا پنجشنبه در مرحله یک هشتم نهایی جام حذفی باید به مصاف فجر سپاسی شیراز برود. بهتاش فریبا پیشکسوت این تیم پیرامون آخرین وضعیت آبی‌پوشان و این دیدار به خبرنگار برنا گفت: خوشبختانه استقلال بعد از بدست آوردن دو برد در جام حذفی...

ورزشکاران پارالمپیکی الگوی مناسبی برای مردم جامعه هستند/ نگاه ترحم‌آمیز به ورزش معلولین از... خبرگزاری برنا  ۴ روز پیش

ورزشکاران پارالمپیکی الگوی مناسبی برای مردم جامعه هستند/ نگاه ترحم‌آمیز به ورزش معلولین از بین رفته است به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا؛ سیامند رحمان، پاراوزنه‌بردار طلایی تیم ملی ایران، در گفتگو با خبرنگار برنا درخصوص روز جهانی پارالمپیک بیان کرد: امروزه ما در رقابت‌های پارالمپیک و پارآسیایی ورزشکاران و قهرمانان بسیار خوبی داریم و آن‌ها برای تمام ورزشکارانی که زیر پرچم...

رئیس فدراسیون فوتبال بحرین: مقابل ایران یک برد تاریخی به دست آوردیم خبرگزاری فارس  ۴ روز پیش

رئیس فدراسیون فوتبال بحرین: مقابل ایران یک برد تاریخی به دست آوردیم به گزارش خبرگزاری فارس،  شیخ علی بن خلیفه رئیس فدراسیون فوتبال بحرین بعد از برتری تیمش مقابل ایران گفت: بردی که مقابل ایران به دست آوردیم یک پیروزی تاریخی بود و به نظرم تماشاگران عامل اصلی این پیروزی بودند. وی افزود: آنها با حضور پرشور در استادیوم باعث افزایش روحیه بازیکنان شدند...

فلاح‌: بازی با استقلال یک نمایشگاه است/ می خواهیم فینالیست جام حذفی شویم خبرگزاری فارس  ۴ روز پیش

فلاح‌: بازی با استقلال یک نمایشگاه است/ می خواهیم فینالیست جام حذفی شویم رسول فلاح در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس در مورد دیدار روز پنج‌شنبه با استقلال در جام حذفی گفت: با تیم بزرگ، پرافتخار، مردمی و دوست‌داشتنی استقلال بازی داریم. فجرسپاسی هم یک باشگاه دوست داشتنی است که به نام شهید مزین است و کل ورزش ایران این تیم را دوست دارد زیرا یک...

نمرات بازیکنان ایران و بحرین برترین ها  ۴ روز پیش

ورزش سه: تیم ملی ایران امشب در منامه برابر تیم ملی بحرین شکست خورد، محمود الحردان تک گل بحرینی هارا از روی نقطه پنالتی وارد دروازه بیرانوند کرد. تیم ملی ایران، امشب در منامه از بحرین شکست خورد تا با شش امتیاز از سه بازی در جایگاه سوم گروه قرار بگیرد، عراق و بحرین با هفت امتیاز در جایگاه های اول و دوم...

میزبانی ماهشهر در لیگ کشتی باشگاه‌های جهان به جای جام‌جهانی/ تکلیف یک میلیارد پول چه می‌شود؟ تسنیم  ۴ روز پیش

میزبانی ماهشهر در لیگ کشتی باشگاه‌های جهان به جای جام‌جهانی/ تکلیف یک میلیارد پول چه می‌شود؟ - اخبار ورزشی - به گزارش خبرگزاری تسنیم، چندی پیش از سوی رئیس فدراسیون کشتی اعلام شد که اتحادیه جهانی این رشته با برگزاری جام جهانی کشتی فرنگی 2019 در ماهشهر مخالفت کرده است. دلیل این موضوع انجام پرواز دوم و سختی‌های آن برای تیم‌های خارجی عنوان شد.اتحادیه جهانی کشتی می‌گوید ایران از ابتدا،...

فدراسیون موتورسواری بدنبال گرفتن مجوز اعزام بانوان برترین ها  ۴ روز پیش

خبرگزاری ایسنا: نایب رییس بانوان فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی گفت: به دنبال گرفتن مجوز برای اعزام بانوان موتورسوار به مسابقات آسیایی و جهانی هستیم.فیروزه سید مهدی در گفت‌وگویی اظهار کرد: از سال ۹۵ که مجوز راه‌اندازی موتورسواری و اتومبیلرانی بانوان را از وزارت ورزش و جوانان دریافت کردیم...

نصرتی: باخت به موقعی برای تیم ملی بود برترین ها  ۴ روز پیش

خبرگزاری میزان: محمد نصرتی در گفت‌وگویی در خصوص شکست تیم ملی فوتبال ایران مقابل در مرحله مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ مقابل بحرین اظهار داشت: بازی خوبی را شاهد نبودیم و متاسفانه بازی را واگذار کردیم. با توجه به ترس و دلهره‌ای که بحرین نسبت به ما داشت آنها آمده بودند بازی خوبی را مقابل ایران انجام...

تیم‌های صعود کرده به یورو ۲۰۲۰ تا هفته هشتم برترین ها  ۴ روز پیش

خبرگزاری فارس: در چارچوب دیدار انتخابی یورو 2020 تیم ملی اسپانیا به مصاف سوئد رفت و در دقایق پایانی توانست با گل مورنو به تساوی یک بر یک دست یابد. با این یک امتیاز و تساوی رومانی در دیگر دیدار اسپانیا مسافر یورو شد.تاکنون تیم‌های بلژیک، لهستان، روسیه، اوکراین و ایتالیا راهی یورو شدند. ...

پنالتی دقیقه ۹۴ ایران سوخت؟ برترین ها  ۴ روز پیش

نود: در رقم خوردن اولین شکست ویلموتس در ایران، داور مسابقه نقش پررنگی داشت. بازیکنان دو تیم به خصوص ایران در طول مسابقه اعتراض زیادی به عملکرد داور داشتند؛ اعتراضی که با اعلام پنالتی به سود بحرین به اوج رسید.در صحنه پنالتی بازیکنان تیم ملی معتقد بودند که مجید حسینی برخوردی با بازیکن حریف نداشته؛ هر چند...

ارسال برای دوستان

پخش اخبار زنده

پربیننده ترین خبرها