تعداد بازدید: ۱۰
تاريخ انتشار: شنبه،۳۰ شهریور ۱۳۹۸
ساعت انتشار: ۱۱:۰۸
اقتدار و بزرگی کنونی انقلاب اسلامی یک معجزه است
به گزارش مرور نیوز، محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در نشستی که روز پنجشنبه به همت موسسه پژوهشی انقلاب اسلامی برگزار شد، با تبریک پیشاپیش هفته دفاع مقدس گفت: راه حسین و فلسفه قیام ایشان همچنان زنده است و دفاع مقدس نشان داد که از وقوع آن حادثه جلوگیری می‌شود ولی همان راه ادامه پیدا می کند و انقلاب اسلامی نشان می‌دهد عاشورا قلب تاریخ است.
وی با بیان اینکه صحبت از مدیریت جهادی به عنوان مسئله‌ای صرفا تاریخی با منطق مدیریت جهادی سازگار نیست، گفت: مدیریت جهادی سکه‌ای است که دو رو دارد؛ یکی اینکه ماموریت‌های رهبری چیست و دیگر اینکه چگونه می‌شود از موانع سر راه انقلاب عبور کرد. دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: مهم ترین مسئله‌ای که با آن مواجهیم ماموریت گام دوم انقلاب و از آن طرف موانع تحقق این بیانیه است و باید ببینیم نقش مدیریت جهادی برای برداشتن موانع چیست.
رضایی با بیان اینکه عظمت انقلاب اسلامی در این است که ما می‌خواهیم یک جامعه و تمدن اسلامی بسازیم، تصریح کرد: انقلاب اسلامی مدعی چیزی است که قدرت های بزرگ نه جرات و نه توان آن را دارند‌. وی نقش نیروی جوان متعهد را عظمت دیگر انقلاب برشمرد و تصریح کرد: این جوان همانطور که آن انقلاب عظیم و دفاع مقدس را شکل دادند امروز نیز به صحنه بیایند و توانایی جوانان ایران در جامعه سازی و تمدن‌سازی نشان داده شود.
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام به تاکید رهبر انقلاب برای حرکت عمومی معقول و منضبط با محوریت جوانان متعهد و انقلابی اشاره کرده و بیان داشت: ابتدای انقلاب دو نوع جریان "منضبط و معقول" و "شخصی شاید بلبشو" شکل گرفت که بنی‌صدر و بازرگان از این حرکت‌های تند و ماجراجویانه نهایت سوء استفاده را کردند.
رضایی با بیان اینکه حرکت‌های بدون تعقل و ماجراجویانه و تندرو هیچ کمکی به رهبری و نظام نمی‌کند و آسیب می‌زند، تصریح کرد: دشمن در اکثر انتخابات‌ها از دوقطبی‌های کاذبی استفاده می‌کند و بهانه‌هایی از طریق برخی افراد دلسوز درست می‌کند و افکار عمومی داخل کشور را مدیریت می‌کند.
* مدیریت جهادی از شناخت و شناسایی شروع می‌ شوددبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام بیان داشت: مدیریت جهادی از شناخت و شناسایی شروع می‌شود؛ چون اگر در هر موقعیتی دشمنان فرعی را بچسبیم تبدیل به خسارت‌های اصلی می‌شود. دبیرمجمع تشخیص مصلحت نظام با تاکید بر اینکه این حرکت عمومی باید از طریق تشکل‌های واسط و حلقه‌های میانی شکل بگیرد، اظهار داشت: حلقه‌های میانی باید تبدیل به نهادهای بزرگ جامعه‌ساز شوند و باید به فکر نهادهای بزرگ اجتماعی، فکری و اقتصادی باشیم و در خارج از کشور مسیر مقاومت کنونی را ادامه بدهیم.
رضایی ضمن تاکید بر اینکه بین امور داخلی و مسائل منطقه‌ای باید یک داد و ستد و رفت و برگشت باشد، اظهار داشت: می‌توانیم دستاوردی که در منطقه بدست می‌آوریم را در عرصه‌های داخلی استفاده کنیم. * داخل کشور با پیشرفت‌های منطقه‌ای ما هماهنگی ندارددبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه الان داخل کشور با پیشرفت‌های منطقه‌ای ما هماهنگی ندارد، اظهار داشت: این مسئله به این دلیل است که ما کشور را بصورت جهادی مدیریت نمی‌کنیم که اگر این امر محقق می‌شد الان فقط با عراق و سوریه باید ۴۰میلیارد دلار مبادله تجاری می‌داشتیم.
وی افزود: اگر بتوانیم هماهنگی بین داخل و خارج انجام دهیم فرهنگ ما هم مثل مشاور نظامی ما می‌تواند در منطقه اثرگذار باشد. رضایی با تاکید بر اینکه مدیریت جهادی بیانیه گام دوم را یک توصیه و چیزی احاله به آینده نمی‌بیند، اظهار داشت: ماهیت مدیریت جهادی ماموریتی و عملیاتی است؛ لذا اولین سوالی که می‌پرسد این است که آیا بیانیه گام دوم متعلق به آینده است و زمان اجرای آن چه زمانی است؟ دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در این راستا خاطرنشان کرد: اگر نخواهیم زمان شروع گام دوم را مشخص کنیم ممکن است عده‌ای در آینده بگویند گام دوم وصیتنامه‌ای بیش نیست و شعاری برخورد کنید و هرجا می‌رسید و می‌خواهید پستی بدست بیاوردید از گام دوم حرف بزنید.
* مسئولان چند ماه دیگر باید اولین کارنامه خود در اجرای بیانیه گام دوم را ارائه دهنددبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه مدیر جهادی مسئولانه برخورد می‌کند و می‌پرسد که چه زمانی قرار است گام دوم را شروع کنم‌، بیان داشت: 4-5ماه دیگر مدیران و مسئولان کشور باید اولین کارنامه خود را در زمینه اجرای بیانیه گام دوم ارائه دهند.
وی با بیان اینکه مدیریت جهادی به خواسته‌های رهبر انقلاب بصورت جهاد نگاه می‌کند‌‌، تصریح کرد: مدیریت جهادی که خود یک نهضت است می‌گوید اگر گام اول انقلاب یک انقلاب بود چرا گام دوم انقلاب نهضت و جنبش نباشد؟ رضایی ضمن تاکید بر اینکه نباید گام دوم را با کارهای عادی انقلاب یکسان بدانیم، گفت: باید چیز جدیدی از جنس انقلاب شروع شود ولی این گام دوم مکمل گام اول انقلاب است می‌خواهد کار انقلابی کند.
وی با بیان اینکه فرهنگ و اقتصاد ما در اشغال غیر خودی‌هاست‌ تاکید کرد: گام اول عموما در حوزه حکومت، سیاست، دفاع و امنیت وارد شده اما فرهنگ و اقتصاد باقی مانده است. دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: در گام دوم خودسازی جامعه پردازی و تمدن‌سازی مدنظر هست و بدون انقلاب فرهنگی جامعه و تمدن ساخته نمی‌شود.
دولت با بخشنامه نمی‌تواند جامعه بسازد بلکه با انقلاب در جامعه و تمدن می‌تواند جامعه و تمدن بسازد.رضایی ضمن بیان اینکه تجربه نشان داده که در بزرگی‌ها بیدار می‌شویم و در کوچک شدن و تحقیر شدن انرژی خود را از دست می‌دهیم، تصریح کرد: وقتی به جوان انقلابی عظمت بدهیم قیام می‌کند و به صحنه می‌آید و به هیچ وجه نباید نگران شویم که رهبر انقلاب این مسئولیت بزرگ را بر گردن ما گذاشته و باید روش جدیدی را باید برای اقتصاد و فرهنگ پیش بگیریم.
* هرجا خودمان را در اقتصاد و فرهنگ کوچک کردیم با مشکل روبرو شدیم‌دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با تاکید بر اینکه وقتی تجربه ها را نگاه می‌کنیم می‌بینیم هرجا خودمان را در اقتصاد و فرهنگ کوچک کردیم با مشکل روبرو شدیم‌، اظهار داشت: وقتی صبح تا شب منتظریم از خارج تکنولوژی بیاید و برجام کی عملیاتی می‌شود یا سرمایه خارجی کی می‌آید، خودمان را کوچک می‌کنیم و خودمان اجازه نمی‌دهیم انرژی درونی‌مان بیرون بیاید.
رضایی با بیان اینکه امروز موشک‌های ما مدرن‌ترین هواپیمای آمریکایی را ساقط می‌کند‌، اظهار داشت: در طول تاریخ هیچ کشوری به این شکل یقه آمریکا را نگرفته و تحقیرش نکرده که جواب نداده باشد. هند که 500 -600هزار میلیارد دلار از آن هواپیماها گرفته بود، بلافاصله قراردادش را لغو کرد و آمریکایی‌ها تحقیر شدند.
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با تاکید بر اینکه اقتدار و بزرگی کنونی انقلاب اسلامی یک معجزه است، گفت: در صنعت و کشاورزی در طول این چهل سال تحول خاصی صورت نگرفته؛ نه اینکه کار نشده باشد بلکه پولی که در این کشور آمده، بیش آن چیزی است که چین را متحول کرد و کره جنوبی و ترکیه اول انقلاب عقب‌تر از ما بودند اما هر دو از ما جلو افتاده‌اند ولی ما قدرت بزرگ منطقه شدیم.
جایی دستمان بلند و قوی و جای دیگر فوق‌العاده کوچک است. وی افزود: در جایی ما به جوان‌های انقلاب و متعهد و مدیریت جهادی اتکا کردیم و معجزه درست شد ولی اینجا پشت نظام‌های اداری، بروکراتیک و مدیریت‌های کلاسیک افتاده‌ایم و دچار مشکل شده‌ایم. نباید از عظمت هدف بترسیم، خاطرنشانم کرد: نباید بگویند بچه‌های انقلابی رویایی هستند و حرف‌های نشدنی می‌زنند.
چطور ما انقلاب و جنگ و فناوری‌های پیچیده نظامی را توانستیم فتح کنیم و حالا اقتصاد و فرهنگ را نمی‌توانیم فتح کنیم؟ اقتصاد و فرهنگ به این دلیل فتح نشده که جوانان متعهد انقلابی ذر این دو عرصه راه پیدا نکرده‌اند و جلویشان را گرفته‌اند. وی افزود: بیانیه گام دوم این است که جایی که فتح نشده باید توسط جوانان متعهد انقلابی فتح شود و بیانیه گام دوم یک فراخوانی است.
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اینکه بعد از انقلاب اولین بار بعد از سال300 ایران توانسته اقتداری رو به پیشرفت داشته باشد، گفت: الان حادثه‌ای که یمنی‌ها دست کرده‌اند دنیا را گیج کرده است. می‌گویند کار این است و ما می‌گوییم عکس این موشک‌ها را با ماهواره‌هایتان نشان دهید که از کجا آمده است.
می‌گویند می‌دانیم از شمال آمده ولی هیچ عکسی ندارند. می‌گویند پهپادها از ایران آمده؛ می‌گوییم «مگر شما اینهمه سازمان اطلاعاتی ندارید؟ به سازمان‌های اطلاعاتی‌تان بگویید اینها از کجا آمده است». ولی هیچ چیز ندارند. رضایی با بیان اینکه بزرگترین خیانتی که به کشور شد این بود که بعد از جنگ در این کشور جوان‌ها را تحقیر کردند که شما نمی‌توانید، تصریح کرد: این در حالی بود که ما در دهه اول انقلاب ثابت کردیم که می‌توانیم و رهبر انقلاب در بیانیه گام دوم به خوبی کلمه «ما می‌توانیم» را آورده است.
وی افزود: اگر یک محکمه افکار عمومی درست شود، اولین اتهام آقایان این است که جوان‌های بعد از دفاع مقدس را در این کشور تحقیر و کوچک کردید و شعار ما می‌توانیم را از اینها گرفتید. * ما با یک عدم توازن مواجهیمدبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با تاکید بر اینکه ما با یک عدم توازن مواجهیم، تصریح کرد: از یک طرف معجزه‌آسا پیشرفت کردیم و از طرف دیگر که اقتصاد و فرهنگ است خیلی عقبیم.
وقتی می‌گوییم عقبیم به این معنی نیست که هیچ کاری نشده ولی چون در بخش‌های فرهنگی و اقتصادی چون مدیریت جهادی نبوده از سایر بخش‌ها عقب‌تریم. وی با اشاره به رویکردهای جریان غیر انقلابی تصریح کرد: جریان غیر انقلابی به پیشرفت تاز زاویه برونزایی درونگرا می‌نگرد و سرمایه خارجی و روحیه یاس و ناامیدی و جناحی و دولتی کردن اور کشور را در دستورکار قرار داده است.
رضایی با بیان اینکه اگر به شکل کلاسیک ادامه دهیم، بیانیه گام دوم تبدیل به شعار خواهد شد، بیان داشت: بچه‌های انقلاب نباید بگذارند این اتفاق بیافتد و باید مراقب باشیم که شکل جهادی با شکل ماجراجویی و بلبشو جدا باشد و باید شکل جهادی را با روال‌های کلاسیکی تبیین کنیم و حرکت‌های جهادی را توضیح دهیم.

ادامه

کد خبر: 911453  |  ادامه: مرور نیوز
گردآوری اخبار بوسیله ربات جستجوگر پارست
راجع به ربات پارست بیشتر بدانید
به اشتراک بگذارید
اخبار مرتبط:
- اخبار فرهنگی - خبرگزاری تسنیم- داود عامریجنگ، واژه­ای است شناخته شده در جهان کنونی که به درگیری­های نظامی و غیرنظامی به اشکال مختلف اطلاق می­شود، اما برعکس این عنوان، هشت سال مقابله مردم ایران با رژیم متجاوز بعثی صدام، عنوان دیگری وارد واژگان لغت فارسی کرد.در نگاه اول شاید چنین به نظر...
به گزارش خبرگزاری شبستان، محسن رضایی در نشستی که به همت موسسه پژوهشی انقلاب اسلامی برگزار شد، ضمن تبریک پیشاپیش هفته دفاع مقدس اظهار کرد: راه حسین و فلسفه قیام ایشان همچنان زنده است و دفاع مقدس نشان داد که از وقوع آن حادثه جلوگیری می‌شود، ولی همان راه ادامه پیدا می‌کند و انقلاب اسلامی نشان...
به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام روز پنجشنبه در نشستی که به همت موسسه پژوهشی انقلاب اسلامی برگزار شد، ضمن تبریک پیشاپیش هفته دفاع مقدس اظهار داشت: راه حسین و فلسفه قیام ایشان همچنان زنده است و دفاع مقدس نشان داد که از وقوع آن حادثه جلوگیری...
به گزارش مرور نیوز، محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در گردهمایی شبکه مردمی سایبری انقلاب اسلامی گفت: امسال از سال های تعیین کننده انقلاب اسلامی است. همه ی سالهای انقلاب اثر گذار و مهم بوده، اما امسال ویژگی های خاص خودش را دارد. امسال شیطان بزرگ و دشمن همیشگی ملت ما به مبارزه ملت ایران برای رویارویی...
- اخبار سیاسی - به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری تسنیم، محسن رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در آیین افتتاحیه نخستین دوره توانمندسازی فرماندهان گردان‌های سایبری بسیج اظهار داشت: امیدوارم عزاداری‌های شما بسیجیان حسینی(ع) و جهادگران عصر امامین انقلاب مورد قبول حق تعالی قرار گرفته باشد؛ خوشحالم...
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام،  محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام امروز در گردهمایی شبکه مردمی - سایبری انقلاب اسلامی در شهرستان آبعلی گفت: امیدوارم عزاداری های شما بسیجیان حسینی و جهادگران عصر امامین انقلاب مورد قبول حق تعالی قرار گرفته...
محسن پرویز رئیس انجمن قلم در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس با اشاره به برگزاری مجمع عمومی انجمن در مهرماه اظهار داشت: جلسات هیأت مدیره انجمن قلم همچنان هر دو هفته یک بار طبق اساسنامه ادامه دارد، ما مجمع عمومی و سالانه انجمن را پیش رو داریم که در مهرماه برگزار...
به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز، محسن رضایی در حاشیه بازدید از موسسه خیریه مهرانه زنجان، در جمع خبرنگاران، اقتصاد مقاومتی ابلاغی توسط مقام معظم رهبری را یک سند زیرساختی دانست و اظهار کرد: همه امور کشور باید بر اساس آن برنامه‌ریزی شود.دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه سلامت نیز در حوزه اقتصاد...
آفتاب‌‌نیوز : محسن رضایی در حاشیه بازدید از موسسه خیریه مهرانه زنجان، در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: اقتصاد مقاومتی که مقام معظم رهبری آن را ابلاغ کرده‌اند، یک سند زیرساختی است که همه امور کشور باید بر اساس آن برنامه‌ریزی شود و سلامت نیز در حوزه اقتصاد مقاومتی، فصل مهمی از این سند است...
به گزارش خبرگزاری موج، محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام ظهر امروز یکشنبه در حاشیه بازدید از یک مرکز خیریه در زنجان، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بیانیه گام دوم رهبر انقلاب سنگ بنایی برای سیاست گذاری کلان کشور خواهد بود و چشم انداز روشن برای رسیدن به یک تمدن بزرگ اسلامی - ایرانی به شمار می‌رود.وی...

آخرین خبرهای سياسي

جزئیات دستگیری «روح‌الله زم» / قطع یارانه افراد پردرآمد بصورت ماهانه/ نقض حکم پرونده اخلاقی... ایلنا  ۲ روز پیش

جزئیات دستگیری «روح‌الله زم» / قطع یارانه افراد پردرآمد بصورت ماهانه/ نقض حکم پرونده اخلاقی یک نماینده مجلس/ سخنرانی رئیس‌جمهور در در اجلاس وزرای بهداشت کشورهای منطقه مدیترانه شرقیبه گزارش ایلنا، اهم اخبار سیاسی امروز، سه‌شنبه، ۲۳ مهر ۱۳۹۸ به شرح زیر است:باید از تلاش‌ها برای میانجی‌گری میان ایران و عربستان حمایت شود/ تهران نباید در دام واکنش متقابل قرار گیرد/حل بحران‌های منطقه نیازمند مشارکت فعال ایران است/ تهران اجرای گام چهارم را تا ژانویه متوقف کند تحلیل‌گر...

تاریخ گواه ارادت آشوریان به امام حسین (ع) و حضرت علی (ع) است خبرگزاری فارس  ۲ روز پیش

تاریخ گواه ارادت آشوریان به امام حسین (ع) و حضرت علی (ع) است یوناتن بت کلیا نماینده آشوریان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، درباره راهپیمایی ایام اربعین گفت: من از نوادگان افرادی هستم که پیکر مطهر شهیدان تاسوعا و عاشورای حسینی را در سال 61 هجری قمری از روی زمین جمع کرده و سپس به شیعیان برای خاکسپاری تحویل...

خط قرمز جمهوری‌اسلامی هر نقطه از دنیا است که در آن توطئه‌ای بر علیه ایران شکل گیرد جام نیوز  ۲ روز پیش

به گزارش جام نیوز، رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هفته گذشته با فرماندهان سپاه پاسداران، «امتدادِ عمق راهبردی» کشور را لازم‌تر از «واجب‌ترین واجبات کشور» دانستند و توصیه کردند نباید نگاه وسیع و فرامرزی به جغرافیای مقاومت را از دست داد. پرهام فرهنگ وصال، کارشناس حقوق...

ماجرای لایحه تامین مسکن مدیران استانداری البرز چیست؟ آفتاب نیوز  ۲ روز پیش

آفتاب‌‌نیوز : ناصر مقدم شامگاه سه‌شنبه با انتشار مطلبی با اشاره به خبر منتشرشده در برخی رسانه ها و فضای مجازی درباره تامین ریالی ودیعه مسکن مدیران توسط شهرداری کرج به درخواست استانداری البرز گفت: پس از استان شدن البرز، زیر ساخت‌ها هم باید متناسب با استان شدن توسعه می یافت اما به هر...

مجلس اگر نظام پرداخت‌ها را اصلاح نکند با تراکم پزشک مواجه خواهیم شد خبرگزاری فارس  ۲ روز پیش

مجلس اگر نظام پرداخت‌ها را اصلاح نکند با تراکم پزشک مواجه خواهیم شد محمد نعیم امینی فرد، عضو کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس درباره ظرفیت دانشجویان پزشکی و کمبود متخصص در کشور گفت:مهمترین مشکل کشور ما به لحاظ تامین نیروی انسانی عادلانه در بخش بهداشت و درمان کشور به توزیع آن بازمی‌گردد لذا خیلی مشکلی...

حفظ برند ایران مهم است نه ظریف شبکه ایران  ۲ روز پیش

به گزارش ایرنا، وزیر امور خارجه در این نشست گفت: ما عادت کرده‌ایم سرمان را بالا بگیریم حاضر نیستیم چون برخی کشورها عمل کنیم. ظریف گفت: اگر ۱۰ سال دیگر به برجام نگاه کنند، آن را یکی از موفق‌ترین دستاوردهای جمهوری اسلامی خواهند دید. اما من مدافع برجام نیستم. باید از منافع ایران در برجام دفاع...

رئیس جمهوری می‌تواند لایحه پالرمو را ابلاغ کند شبکه ایران  ۲ روز پیش

موضوعی که حتی معاون حقوقی رئیس جمهوری هم گفته در دستور کار دولت است و حسن روحانی باید برای آن تصمیم بگیرد. لعیا جنیدی دیروز به «ایرنا» گفته که «حدود یک ماه گذشته این موضوع را به رئیس جمهوری» اعلام کرده است. این یعنی آنکه دولت در جریان امکان استفاده از این ظرفیت قانونی برای گرفتن...

کمیسیون اجتماعی پیگیر مطالبات کارگران هفت تپه شبکه ایران  ۲ روز پیش

کمیسیون اجتماعی مجلس اما آستین بالازده است تا با دعوت از کارگران و دیگر اضلاع موثر برای حل مشکلات پیش آمده اقدام کند. این اقدام به دلیل بازداشت 14 کارگری که قصد داشتند هفته گذشته در جلسه کمیسیون اجتماعی شرکت کنند به تأخیر افتاد. حالا تمامی این کارگران با پیگیری‌های این کمیسیون و ورود رئیس دستگاه...

رئیس جمهوری حق نظارت بر اجرای قانون اساسی را دارد شبکه ایران  ۲ روز پیش

در اصل یاد شده قانون اساسی آمده است: «پس از مقام رهبری رئیس جمهوری عالی‌ترین مقام رسمی کشور است و مسئولیت اجرای قانون اساسی و ریاست قوه مجریه را جز در اموری که مستقیماً به رهبری مربوط می‌شود، بر عهده دارد.»روحانی با بیان اینکه شورای نگهبان در مورد اصل 113 قانون اساسی تفسیری کرده...

دود وعده های پوپولیستی در چشم مردم شبکه ایران  ۲ روز پیش

بنابراین مطابق دیدگاه سرزعیم، در ایران هم از پوپولیسم نفع می‌برند، هم سیاستمداران و مدیران و هم احزاب و حاکمیت و البته در نهایت هم خود مردم، که به قیمت بهره مندی ارزان تر و بیشتر از مواهب زندگی، رضایت داده‌اند که منابع متعلق به نسل آینده، امروز مصرف شود.سرزعیم، نویسنده کتاب «پوپولیسم...

ارسال برای دوستان

پخش اخبار زنده

پربیننده ترین خبرها