تعداد بازدید: ۱۰
تاريخ انتشار: یکشنبه،۳۱ شهریور ۱۳۹۸
ساعت انتشار: ۰۶:۱۶
تدارک سیما برای آغاز ماه مهر
به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا؛ فیلم‎های سینمایی دفاع مقدسی، مستند، میان برنامه، نماهنگ‌های دفاع مقدس، برنامه‌های گفت‎وگو محور، ارتباط زنده با مدارس و ... از جمله ویژه برنامه‌های شبکه‌های سیماست که روی آنتن می‌روند. شبکه یک سیمابرنامه گفت‎وگو محور «خاک پاک» به‎منظور معرفی رشادت‎های رزمندگان در جبهه‎های دفاع مقدس، به مدت 60 دقیقه در مرکز بسیج تولید شده است.
مستند «متخصصان» که در 6 قسمت 15 دقیقه‎ای با موضوع خاطرات تکنسین‎های ایرانی است که قبل از انقلاب در کنار مستشاران خارجی کار می‎کردند و بعد از انقلاب و در دروان جنگ توانستند به تخصص و توانایی انجام کارهای مهم نظامی، مخابراتی و نفتی دست پیدا کنند.برنامه‎های «فرمول یک»، «آفتاب شرقی» و «سیمای خانواده» و .
. هم محتوای برنامه‎اشان را متناسب با این ایام انتخاب می‎کنند.شبکه دو سیمابرنامه «با ما بیا» به صورت زنده مراسم آغاز سال تحصیلی 99-98 را پوشش می‌دهد. در این برنامه که به تهیه‌کنندگی مجتبی ظریفیان و کارگردانی آزیتا رضایی یکشنبه 31 شهریور و دوشنبه اول مهر، ساعت 15 روی آنتن می‌رود.
در دو ویژه‌برنامه به جشن شکوفه‌ها و جشن آغاز سال تحصیلی پرداخته می‌شود.گروه کودک و نوجوان همچنین پنجشنبه و جمعه (29 و 30 شهریور) ساعت 15:30 برنامه «مسابقه محله» به تهیه‌کنندگی مسعود روشن‌پژوه را تدارک دیده است که با حضور در مدارس مختلف به برگزاری مسابقه و ایجاد فضای شور و نشاط میان کودکان و نوجوانان می‌پردازد.
«زنده‌باد زندگی» کاری از گروه دانش و اقتصاد به تهیه‌کنندگی محمد جعفر خسروی دوشنبه اول مهر، از ساعت 7 تا 9:30 با دعوت از میهمانان مختلف و ارتباط با مدارس کشور به صورت زنده آغاز سال تحصیلی را پوشش می‎دهد.همچنین به مناسبت هفته دفاع مقدس ویژه‌برنامه «پلاک» که یک برنامه گفت‎وگو‌محور است به نمایش همدلی، برادری و همراهی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران، ارتش و سپاه برای مهم‌ترین عملیات‌های هشت سال دفاع مقدس می‌پردازد.
این برنامه کاری است از گروه سیاسی شبکه دو که از شنبه 30 شهریور، ساعت 19:40 پخش می‌شود.«مدافعان شهر» به تهیه‌کنندگی حمیدرضا راوش و علی فاتحی و کارگردانی محمدحسن عموری روایتگر مقاومت مردم گیلان غرب در جریان تجاوز ارتش رژیم بعث عراق در غرب کشور و رشادت‌های رزمندگان جان برکف است.
این برنامه از یکشنبه 7 مهر، ساعت 19:40 روی آنتن می‌رود.«قهرمانان وطن» به تهیه‌کنندگی محمد فرمانی کاری است از گروه خانواده که با تهیه پویانمایی‌هایی در سبک استاپ‌موشن به موضوع معرفی شهدای مرزبانی در ایام دفاع مقدس می‌پردازد.«از آسمان» کاری از گروه اجتماعی فرهنگی و به تهیه‌کنندگی و کارگردانی امیر خورشیدی‌فرد تنها برنامه مستمر سیما در حوزه حماسه و جهاد است که طی 19 سال بیش از 1300برنامه با این موضوع را تولید و پخش کرده است.
این برنامه در هفته دفاع مقدس در گفت‎وگو با خانواده شهدای دفاع مقدس و مدافعان حرم به صورت ویژه‌ روی آنتن می‌رود. این برنامه جمعه‌ها ساعت 16 از شبکه دو سیما پخش می‌شود.مستند «آمریکا بدون رتوش» یکی دیگر از تدارکات شبکه دو سیماست که در 12 قسمت تهیه شده است و به مسئله افول و فروپاشی آمریکا و علل آن می‌پردازد.
این مستند با استفاده از تصاویر آرشیوی در هر قسمت به یک موضوع اختصاص دارد؛ محورهایی همچون مباحث اجتماعی، خانوادگی، حوزه اقتصاد آمریکا، مسئله تبعیض نژادی در آمریکا، تروریسم و ... در این برنامه بررسی می‎شوند. «آمریکا بدون رتوش» به سفارش گروه سیاسی شبکه دو با همکاری سازمان عقیدتی سیاسی ناجا، به تهیه‌کنندگی محمدرضا صباحی و کارگردانی امیرحسین دربهانی تهیه شده است و از شنبه تا سه‌شنبه، ساعت 19:25 روی آنتن می‎رود.
«نغمه‌های ماندنی» عنوان یکی از برنامه‌های گروه کودک و نوجوان شبکه دوسیماست که با پخش کلیپ‌های زیبا با حضور کودکان و نوجوانان و با بهره‌مندی از بازتولید سرودها و نغمه‌های ماندگارِ سال‌های پر افتخار دفاع مقدس حوالی ساعت 15:40 پخش می‌شود.یکی از مستندهای در نظر گرفته شده به مناسبت هفته دفاع مقدس «ارتش فدای ملت» است که به گفت‎وگو با فرماندهان و امرای ارتش در خصوص دفاع مقدس می‌پردازد.
این مستند یکشنبه 31 شهریور ساعت 14 روی آنتن می‌رود.همچنین مستند «روایت سال‌های خاطره‌انگیز» دوشنبه اول مهر ساعت 13:30 از شبکه دو سیما پخش می‌شود. این مستند به گفت‎وگو با چهره‌های شاخص ورزشی و هنری با فرمانده محترم ارتش جمهوری اسلامی ایران در خصوص خاطرات شیرین سال‌های انجام خدمت مقدس سربازی در ارتش اختصاص دارد.
برنامه گزارش‌محور «نمادو» با پخش گزارش‌های مردمی از رویدادهای مختلف در هفته دفاع مقدس و بازگشایی مدارس در فواصل برنامه‌‌ها تقدیم مخاطبان می‎شود. همچنین پخش مستندهای کوتاه و بلند در حوزه دفاع مقدس از دیگر تدارکات این شبکه برای این ایام است.افزون بر این فیلم‌های سینمایی در گونه دفاع مقدس همچون «ماهورا»، «گردنه»، «گلوگاه شیطان»، «نامه» و .
.. نیز در جدول پخش برنامه‌های شبکه دو سیما قرار دارد.گفتنی است تمامی‌برنامه‎های معمول شبکه متناسب با هفته دفاع مقدس و آغاز سال تحصیلی تولید و پخش می‎شوند.شبکه سه سیما«امتداد» به کارگردانی سیدمهدی امیری، ویژه برنامه دفاع مقدس شبکه سه سیماست که در این ایام پخش می‎شود. «امتداد» برنامه‎ای گفت‎وگو محور است که با اجرای حسن شمشادی در هر قسمت با دعوت از راویان ایرانی و عراقی با پخش آیتم‎ها و مستند تولید شده به معرفی آن‎ها می‎پردازد.
حاج حسین یکتا، حاج حسین کاجی، امیر سرتیپ دربندی، محمد احمدیان، ابوالفضل کاظمی و مریم کاتبی میهمانان عراقی و ایرانی هستند که در این برنامه با آن‎ها گفت‎وگو می‎شود.مجموعه ای از فیلم‎های سینمایی مربوط به دفاع مقدس از جمله «حمله به اچ 3»، «مهاجر»، «چ» و«آژانس شیشه‎ای» نیز در این ایام از شبکه سه پخش می‌شود.
«چلچراغ» برنامه‎ای متناسب با دفاع مقدس است که به روایت قصه‎های دوران دفاع مقدس می‎پردازد.«چهل و سه روز» مستندی است که نقش مهم ارتش جمهوری اسلامی در دوران دفاع مقدس را به نمایش می‎گذارد. این مستند چهار قسمتی به کارگردانی داوود مرادیان روی آنتن می‎رود. شبکه چهار سیما«آن‎ سوی داستان» به نویسندگی رحیم مخدوم و تهیه‎کنندگی قاسم اورنگی، به معرفی کتاب‎هایی از ماندگارترین کتاب‎های هشت سال دفاع مقدس از زبان نویسندگان کتاب‎ها می‎پردازد که گاهی خود نویسندگان نیز در جنگ حضور داشتند و یا از زبان بازماندگان جنگ روایت شده است.
این برنامه ترکیبی نمایشی، با حضور تماشاگران و نویسندگان کتاب‌ها و اجرای علی سلیمانی برگزار می‌شود و در هر برنامه محتوای کتاب‌ها با نقش‌آفرینی بعضی از بازیگران تئاتر به بینندگان معرفی می‎شود. این برنامه در فاز اول به سراغ کتاب‌هایی رفته است که در ارتباط با موضوع دفاع مقدس بوده و روایتگر خاطرات و دست‌نوشته‌های آن دوران است.
«آتشزاد»، «عباس دست طلا»، «وقت اضافه»، «خط مقدم» و «نامه‌های فهیمه» عناوین کتاب‎هایی است که در این برنامه معرفی می‌شود. در قسمت اول برنامه به معرفی کتاب «آتشزاد» به نویسندگی خانم راضیه تجار می‎پردازد. این کتاب داستان یک خانم کارآفرین و موفق است که 7 نفر از اعضای خانواده‌اش را در بمباران از دست می‌دهد.
در قسمت دوم به معرفی کتاب «عباس دست طلا» به نویسندگی محبوبه معراجی پور پرداخته می‌شود. موضوع این کتاب درباره حاج عباسعلی باقری گلگیرسازی است که همسر، سه فرزند، تعمیرگاه بزرگش و کلاً خانه و زندگی و دلبستگی‌هایش را در تهران رها کرده است و به معرکه پرخطر و در عین حال پر از جاذبه جبهه‌ها پا می‌گذارد.
در آن‌جا شب و روز به همراه گروه‌های داوطلبی که به همراه خود می‌آورد، ماشین‌های ترکش خورده و چپ‌شده جبهه را تعمیر می‌کنند تا رزمنده‌ها در خط مقدم لنگ نمانند.قسمت سوم به معرفی کتاب «وقت اضافه» به نویسندگی خانم زینب عطایی می‌پردازد. موضوع این کتاب درباره زندگی‌نامه شهید حسن غازی است.
فرمانده‎ای متخصص و متدین، ورزشکاری محبوب و با اخلاق، بازیکن تیم فوتبال سپاهان که از شهرت چشم‎پوشی کرد، ادامه تحصیل در رشته پزشکی را نخواست. او بسیجی بودن را پذیرفت و عازم جبهه شد. سرانجام در طلاییه به دیدار معبود شتافت و حتی جسم بی‎جانش به شهرش بازنگشت.کتاب «خط مقدم» نام کتاب داستانی و مستند از تشکیل یگان موشکی در ایران با محور زندگی حسن طهرانی مقدم است که درخصوص جنگ ایران و عراق و به اهتمام فائزه غفارحدادی و با پژوهش محمدحسین پیکانی نگاشته شده است.
این کتاب مهم‌ترین و مستندترین کتاب در زمینه خاطره‌نگاری پیشرفت موشکی ایران در دوران جنگ هشت ساله ایران و عراق محسوب می‌شود.شروع کتاب «نامه‌های فهیمه» با عنوان «سرآغارنامه»، تکان‌دهنده و شگفت‎آور است؛ ماجرای دختری به نام فهیمه را روایت می‎کندکه به ازدواج با جوانی آسمانی رضایت می‌دهد.
او غلامرضا صادق‌زاده ، دانشجوی رشته کامپیوتر دانشگاه صنعتی شریف است که پیداست خیلی زود بر ابتدای اسمش پیشوند مقدس «شهید» خواهد آمد. فهیمه، نامه‌هایی عاشقانه برای همسر خود می‌نویسد تا اینکه او به شهادت می‌رسد. فهیمه با لباس سفید، همسرش را به خاک می‌سپارد. مدتی می‌گذرد تا به عقد برادر غلامرضا یعنی علیرضا در می‌‎آ‎‎‎ید و این بار فرزندی به دنیا می‌آورد که اسمش ‌را غلامرضا می‌گذارند.
مجموعه «آن‎سوی داستان» از 31 تا 4 شهریور، هر روز ساعت 10:30 از شبکه چهار پخش می‌شود.«رمز عبور» به تهیه کنندگی فرج آلادین در دو قسمت، شنبه و یکشنبه ساعت 13:30 پخش می‌شود. این مستند نیز در قالب گزارشی با چهار فرمانده دفاع مقدس سردار افشار، سردار غلامی، سردار مهرپویا و سردار مولایی در خصوص مدیریت جهادی در زمان جنگ به گفت‎وگو می‌پردازد.
امیرحسین طاهری گویندگی و محمد یوسفی نویسندگی این مجموعه دو قسمتی را برعهده داشته‎اند.مستند «هدایت الله» به روایت زندگی پر فراز و نشیب نویسنده کتاب زندگینامه مقام معظم رهبری می‌پردازد. این مستند برگرفته از زندگی هدایت‎الله بهبودی نویسنده کتاب شرح اسم است که با موضوع کتاب زندگینامه حضرت آیت‎الله خامنه‎ای، رهبر معظم انقلاب پخش می‎شود.
«هدایت‎الله» با تلاش سجاد ریاحی کارگردانی شده و تهیه‎کنندگی آن را خانه مستند انقلاب اسلامی‌برعهده داشته است. این مستند 31 شهریور بعد از پخش برنامه «شب‎های هنر» روی آنتن شبکه چهار سیما می‎رود.مجموعه «سینمای مقدس» به کارگردانی ضیاء حاتمی‌کاری پژوهشی و جامع درباره تاریخ سینمای دفاع مقدس است که در آن با عوامل و کارگردانان سینمای دفاع مقدس، گفت‎وگو شده است.
در این برنامه که هر شب ساعت 22 از شبکه چهار سیما پخش می‌شود در هر قسمت به یک فیلم شاخص سینمای دفاع مقدس پرداخته است و در ابتدای هر قسمت درباره فیلم مورد نظر و آثار مشابه آن صحبت می‌شود. در این مجموعه فیلم‌های «خداحافظ رفیق»، «دیده‎بان»، «هور در آتش»، «پرواز در شب»، «دکل»، «بربال فرشتگان»، «تونل»، «خلبان»، «سجاده آتش»، «فرزند خاک»، «دوئل»، «شیار ۱۴۳»، «ایستاده در غبار» و «اروند»، با حضور و مصاحبه با عوامل فیلم بررسی می‎شود.
سینماگرانی همچون سیداحمد میرعلایی، محمد‌علی باشه‌آهنگر، شبنم مقدمی، علیرضا زرین‌دست، سعید سعدی، عبدالحسن برزیده، جمال شورجه، رضا ایرامنش، مهدی فقیه، جلیل فرجاد، علی دهکردی و… جلوی دوربین ضیاء حاتمی رفته‎اند.این مجموعه که پخش آن از 23 شهریور، هر شب در شبکه چهار سیما آغاز شده است و فصل دوم آن از 31 شهریور، روی آنتن می‎رود.
برنامه‌های معمول شبکه چهار سیما همچون «طلوع»، «چرخ» و «شب‎های هنر» طبق روال پخش آن ادامه می‎یابد و به موضوعات مرتبط با دفاع مقدس می‌پردازند.شبکه پنج سیمافصل اول برنامه تولیدی ـ ترکیبی «چهل ستون» با محور معرفی دستاوردهای امنیتی ـ دفاعی کشور در چهل سالگی انقلاب اسلامی، در هفته دفاع مقدس به مدت 10شب از 31 شهریور، روی آنتن می‎رود.
این برنامه کاری از گروه سیاسی شبکه پنج سیماست که به تهیه‎کنندگی محمد حسین سعادتی، در هر قسمت میزبان فرماندهان ارشد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و ارتش جمهوری اسلامی ایران می‎شود.در این برنامه فرماندهان نظام روبه‎روی 10 جوان می‎نشینند (پنج خانم و پنج آقا) و پاسخگوی ابهامات و دغدغه‌های جوانان نسل چهارم انقلاب هستند.
برنامه ترکیبی «چهل ستون» بخش اصلی آن را گفت‎وگوی گرم و صمیمانه جوانان با فرماندهان تشکیل می‎دهد. در دیگر بخش‎های این برنامه می‎توان به دو بخش موشن گرافیک معرفی میهمان و معرفی دستآوردهای هر نیرو، دعوت از میهمانانی در باغ موزه دفاع مقدس مرتبط با موضوع هر قسمت از برنامه، خلاصه قسمت قبل اشاره کرد.
«چهل ستون» اشاره به 40 شخص تاثیرگذار کشور دارد که بی‎واسطه با جوانان در فضایی صمیمی‌به صحبت و گفت‎وگو می‎نشینند. سردار علی فدوی (جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی)، امیر سیاری معاونت هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران، سردار حاجی‎زاده فرمانده نیروی هوا و فضا سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و .
.. میهمانان این برنامه هستند. یکی از ویژگی‎های این برنامه حضور جوانان در ساخت و تولید آن هستند.واحد تامین برنامه شبکه پنج سیما، برای این ایام جشنواره ای از فیلم‎های سینمایی دفاع مقدس را تدارک دیده است. این جشنواره از 24 شهریور، هرشب ساعت 21:30 با پخش یک فیلم سینمایی در ژانر دفاع مقدس به استقبال این هفته رفته است.
«کانی مانگا»، «چ»، «عقاب ها»، «دوئل»، «کیمیا»، «تنگه ابوقریب» و... فهرست فیلم‎های این جشنواره است.«آبروی کوچه‎ها» کاری از گروه معارف شبکه پنج سیماست که در هفته دفاع مقدس روی آنتن می‎رود. این برنامه دارای آیتم‎هایی همچون روایتگری جنگ، تهیه مستند از محل زندگی شهید، مصاحبه با خانواده شهید و هم‎رزمان، پخش تصاویری موجود از شهید، تیتراژ و .
... به تهیه‎کنندگی پیام ابراهیم پور است. برنامه «آبروی کوچه‎ها» با دعوت از هم‎رزمان و اهالی محله در لوکیشن برنامه به معرفی شهید، بیان خاطرات زندگی و لحظه شهادت ایشان، نمایش عکس‌‎ها و یادگاری‌های برجای مانده از شهید و .... می‎پردازد.برنامه «دست خط» در هفته دفاع مقدس میزبان امیر سرلشگر سید عبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش جهموری اسلامی ایران است.
این برنامه جمعه 28 شهریور، ساعت 17 از شبکه پنج سیما پخش می‌شود. برنامه «به خانه بر می‌گردیم» با دعوت از خانواده رزمنده گان این دوران، تهیه میان برنامه‎های مناسبتی هفته دفاع مقدس و..... با مخاطبان همراه می‎شود. این دو برنامه کاری از گروه خانواده و کودک است.گروه تهران و شهروندی با برنامه گفت‎وگو محور «تهران 20» نیز در هفته دفاع مقدس با مخاطبان همراه می‎شود.
برنامه «در شهر» نیز به پوشش رسانه‎ای و تصویری برنامه‎های این ایام می‎پردازد.شبکه هفت سیمابرنامه «فرصت برابر» به تهیه‎کنندگی مرتضی یعقوبی از 30 شهریور، به مدت 3 روز به صورت ویژه ساعت 16، با پخش آیتم نوستالوژی به این مقوله می‎پردازد. این آیتم گلچینی از آثار ی که صداوسیما در گذشته با محتوای مدرسه، کلاس و اهمیت تحصیل تولید کرده پخش می‎کند.
در بخشی دیگر گزارشی از بیان خاطرات مردم از اولین روز مدرسه پخش می‎شود. دعوت از مسئولان وزارت آموزش و پرورش و گفت‎وگو در خصوص تمهیدات سال تحصیلی جدید، دعوت از هنرمندان و گفت‎وگو در رابطه با وضعیت تحصیلیشان از دیگر آیتم‎های این برنامه است.برنامه «دوربین هفت» به تهیه‎کنندگی‌هادی خدادی در این 3 روز از 31 شهریور، تا اول مهر ماه گزارش‎های متناسب با آغاز سال تحصیلی از دانشگاه‌ها و مدارس پخش می‎کند.
گزارش آغاز سال تحصیلی جدید با نام (زنگ مدارس)، پوشش پشن شکوفه‎ها، گزارش از مدارس مختلف استثنایی، خیرساز، مدارس بنیاد برکت در سراسر کشور، گزارش از سرویس مدارس، دانش آموزان و مسائل روز از آیتم‎های این برنامه است. دانشگاه‎ها، خوابگاه‎ها، دانشجویان جدیدالورود و مسائل شرع دانشگاه از موضوعات بحث برنامه «دوربین هفت» به شمار می‎رود.
برنامه «صبحی دیگر» یکشنبه 31 شهریور، به صورت ویژه به جشن شکوفه‎ها می‎پردازد. همچنین در روز دوشنبه اول مهر، با ویژه برنامه آغاز سال تحصیلی روی آنتن می‎رود. این برنامه با دعوت از هنرمندان، معلمان، اساتید، خاطرات معلمان و دانش آموزان را بازگو می‎کند. در بخشی دیگر با بازسازی و اجرای دانش آموزان موسیقی نوستالوژی و خاطره‎انگیز شروع مدارس سال‎های قبل را زنده می‎کند.
برنامه «صبحی دیگر» به تهیه‎کنندگی سید رامین موسوی ملکی و اجرای نیما کرمی از ساعت 7صبح تا 10:30 روی آنتن شبکه هفت سیما می‎رود.برنامه «پرسشگر» با دعوت از وزیر آموزش و پرورش، مسئولان آموزش عالی و معاونان این وزارتخانه به مقوله آغاز سال تحصیلی جدید می‎پردازد. در این برنامه دکتر غلامی وزیر علوم و محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش در رابطه با آمادگی دانشگاه‌ها و مدارس در سال تحصیلی جدید، برنامه‌های پیش رو و موانع و مشکلات سال تحصیلی گذشته گفت‎وگو می‌کنند.
برنامه «پرسشگر» به تهیه‎کنندگی سعید نوری آزاد جمعه 29 شهریور، ساعت 20 از شبکه هفت سیما پخش می‌شود.گفتنی است، ویژه برنامه آغاز سال تحصیلی جدید دوشنبه اول مهر ماه در دانشگاه صداوسیما از ساعت 9 تا 12به صورت زنده از شبکه هفت سیما پخش می‌شود.برنامه «هفت نشان»، به تهیه‎کنندگی آرش رضوانی از 31 شهریور تا 7 مهر؛ عملیات دوران جنگ تحمیلی و خاطرات ایام جنگ را روایت می‎کند.
در این برنامه جوان‎ترین‎ها، جوان‎ترین خلبان، جوان‎ترین رزمنده و جوان‌‎ترین فرمانده‌هان دوران جنگ معرفی می‎شوند. برنامه «هفت نشان» میزبان امیرخلبان انصاری، امیر حسین خلیلی، خلبان، سرهنگ محمدعلی شریف نصب، سردار کریم پور مشاور فرمانده کل سپاه، سردار محسن سوهانی، سردار عبدالفتاح اهوازیان، جانباز، سردار رضا مهری و.
.. است. گزارش مردمی، معرفی عملیات‎ها، معرفی موزه انقلاب اسلامی، بحث و گفت‎وگو با میهمانان در رابطه با دفاع مقدس از آیتم‎های این برنامه به شمار می‎آیند.برنامه «سرداران روستا» در هفته دفاع مقدس از شنبه 30 شهریور، ساعت 23 از شبکه هفت سیما پخش می‌شود. دراین برنامه عده‎ای از جانبازان که در روستاها کارآفرینی کرده‎اند به بیان خاطرات خود از جنگ تحمیلی و دفاع مقدس می‎پردازند.
شبکه قرآن و معارف سیما«تلاوت قرآن کریم» با حضور قاریان ممتاز قرآن کریم در این ایام ساعت 7 و 17 پخش می‎شود. این برنامه تلاوت‎های تولید شده در مناطق جنگی را نمایش می‎دهد.برنامه «روزی بهتر» منعطف با هفته دفاع مقدس هر روز ساعت 9 روی آنتن می‎رود.برنامه ترکیبی «حریم امن» با موضوع جهاد هر روز ساعت 19:30 از صحن انقلاب حرم رضوی پخش می‌شود.
مستندهای دفاع مقدس از دیگر برنامه‎هایی است که در این ایام روی آنتن می‎رود. این مستندها با حضور فرماندهان روحانی دفاع مقدس، ایستادگی از منظر قرآن کریم را نشان می‎دهد.بازخوانی وصیت‌نامه شهدا، به صورت میان برنامه در فواصل مختلف روی آنتن می‎رود.سخنان مقام معظم رهبری درباره دفاع مقدس نیز در فواصل برنامه‎ها پخش می‌شود.
برنامه گزارشی «روزنه» که به گزارش از برنامه‎ها و مراسم‎های هفته دفاع مقدس می‎پردازد، در فواصل مختلف پخش می‌شود.مستند «سوره‎های سرخ» که به معرفی شهدای قرآنی دفاع مقدس می‎پردازد، در این ایام ساعت 17:15 روی آنتن می‎رود.برنامه «ایستگاه نیایش» به مناسبت مهرماه و شروع سال تحصیل از شنبه 6 مهرماه با موضوع نماز و نوجوانان به روی آنتن می‎رود.
این برنامه کاری است از گروه تلاوت و نغمات دینی که به مدت30 دقیقه ساعت 11:10 و با اجرای سهیل فدایی و کارشناسی حجج‎الاسلام بهشتی، سرلک و محسنی پخش می‎شود.ویژه برنامه «روز اول مهر» کاری است از گروه جلسات و مسابقات قرآنی که با پوشش مراسم آغاز سال تحصیلی در مدرسه شاهد سید جعفر شهیدی همراه است.
در این برنامه آیتم‎های متنوعی مثل سخنرانی و تلاوت قرآن و ... گنجانده شده است. این برنامه از ساعت 8 الی 9 صبح اول مهرماه پخش می‎شود. شبکه مستندمستند «قلمستان» در ایام دفاع مقدس از شبکه مستند پخش می‌شود، این مجموعه مستند درباره معرفی نویسندگان ادبیات دفاع مقدس است که شخصیت‎ها، دلاور مردان و حوادث 8 سال جنگ را به قلم خود به ثبت رسانده‎اند.
محمدحسین قدمی، مهناز فتاحی، نصرت الله محمودزاده، یحیی نیازی، حمید حسام، بهناز ضرابی زاده و فاطمه دوست کامی از جمله این نویسندگان هستند.«رزم‎آهنگ» مستندی است که در آن به بررسی روند تهیه و ساخت آهنگ‎ها و ترانه‌های دوران انقلاب و بعد از آن پرداخته می‌شود. این لشکر صاحب زمان و پرتره صادق آهنگران دو ترانه مرتبط با این ایام است که روند تولید آن نمایش داده می‌شود.
مجموعه برنامه «راه‌های افتخار» روایتی مستند از مهندسی رزمی در دوران دفاع مقدس است که به صورت مستند در این ایام پخش می‌شود.«غوغای بی‌هیاهو» برنامه دیگری است که این شبکه برای بازگشایی مدارس تهیه کرده است و روی آنتن می‎فرستد. شبکه افقمجموعه مستند «پسران گمبوعه»، روایتی از هشت سال جنگ تحمیلی از زبان اهالی خوزستان، در 6 قسمت و با مدت زمان هر قسمت 30 دقیقه برای پخش در نظر گرفته شده است.
«پسران گمبوعه» از 23 شهریور ساعت 20روی آنتن رفته است.مستند «جام در آفساید» درباره حضور ایران در جام ملت‌های فوتبال آسیا در هنگامه جنگ تحمیلی هم به مدت 42 دقیقه از شبکه افق سیما پخش می‌شود.مجموعه مستند «در محاصره» نیز از 29 شهریور، هر شب ساعت 20 پخش خواهد شد.
این مجموعه در قالب داستان یک زن و شوهر روایت می‌شود که در بحبوحه حضر آبادان، به همراه فرزندانشان به این شهر باز می‌گردند و در این چارچوب، خاطرات شکست حضر آبادان را از زبان مردم به خوبی بازگو می‌کنند همچنین این مستند به زندگی مردم عادی هم در خلال جنگ می‌پردازد. «در محاصره» در هشت قسمت 44 دقیقه‌ای تولید شده است.
«نبردهای ماندگار» عنوان مجموعه مستند دیگری است که به بررسی عملیات‌های مهم و تاثیرگذار دوران دفاع مقدس می‌پردازد و در چهار قسمت 39 دقیقه‌ای آماده پخش از شبکه افق است.سه مستند تک قسمتی دیگر هم برای پخش در هفته دفاع مقدس از شبکه افق سیما در نظر گرفته شده‌اند؛ «زمستان آن سال‌ها» مستندی 30 دقیقه‌ای درباره کم سن و سال‌ترین شهید دفاع مقدس و «گزارش آخر» روایتی از زندگی و فعالیت‌های غلامرضا رهبر، مردی که عناوینی همچون شهید مفقودالاثر و جاویدالاثر پیش از نامش، نمایانگر حقیقت وجودی‌اش هستند.
«روز آزادی» عنوان دیگر مستندی است که با مدت زمان 30 دقیقه روایتی نو از آزادی خرمشهر از زبان رزمندگان دوران دفاع مقدس و شهید احمد کاظمی را ارائه می‌کند.مجموعه «نیمه پنهان ماه» شامل گفت‌وگو با همسران شهدای دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم با اجرای زینب ابوطالبی هم چهارشنبه‌ها ساعت 19:30 از شبکه افق پخش می‌شود.
مجموعه «سینمای مقدس» هم به مناسبت هفته دفاع مقدس و با موضوع فیلم‌هایی با موضوع هشت سال جنگ تحمیلی ساخته شده و در هفت قسمت 40 دقیقه‌ای برای پخش از شبکه افق در نظر گرفته شده است. این مستند هر روز ساعت 17روی آنتن می‌رود. شبکه سلامتاین شبکه برای بازگشایی مدارس میان برنامه‎ای تدارک دیده است که در سه نوبت صبح و بعداز ظهر و شب پخش می‌شود.
آخرین اطلاعات و وضعیت خیابان‌های تهران در هفته اول بازگشایی مدارس در میان برنامه‌های ترافیکی نمایش داده می‌شود.برنامه «همین امروز ـ همین امشب» نیز به موضوعاتی چون رعایت نکات ایمنی و ترافیکی در ایام بازگشایی مدارس می‌پردازد.برنامه‌های نوستالوژی «بازم مدرسم دیر شد»، «مدرسه موش‎ها»، «گلبول‎ها» و موسیقی‌های مرتبط با ماه مهر از دیگر برنامه‌های این شبکه است که روی آنتن می‎رود.
در هفته دفاع مقدس مجموعه «ستارگان سپید» به تهیه‎کنندگی صائبی، هر روز ساعت 17 پخش می‌شود. این مجموعه در خصوص پزشکان و پرستارانی است که در زمان جنگ حضور داشته و خاطرات آن‎ها از جبهه و جنگ روایت می‌شود. همچنین در این برنامه تصاویر مرتبط به ایام دفاع مقدس نمایش داده می‌شود.
مستندهایی ویژه دفاع مقدس نیز هر شب ساعت 20:30 از این شبکه پخش می‌شود.«درد و بازوی مرد» در خصوص راه اندازی بیمارستان‌های صحرایی؛ «راه رهنمون» خاطرات پزشکان در جنگ تحمیلی؛ «قرص ماه» مستند شهید دکتر محمدمهدی فقیهی؛ «18 درصد» در خصوص نحوه درمان مجروحان شیمیایی 18 درصد و .
.. از جمله مستندهایی هستند که از شنبه 30 شهریور تا سه‎شنبه دوم مهر ماه روی آنتن می‎رود.از چهارشنبه سوم مهر، به مدت سه شب؛ سه قسمت از مستند «وزرا» به تهیه‎کنندگی صائبی، پخش می‌شود.مستندهای «قاضی زاده‌هاشمی»، «دکتر ملک زاده» و «دکتر منافی» هر شب ساعت 20:30 روی آنتن می‎رود.
در شب شنبه 30 شهریور با تغییر ساعت رسمی‌کشور با دو برنامه «خورشید باش» و «سپیدجامگان» روی آنتن می‎رود.«خورشید باش» به مدت 20 دقیقه در خصوص خاطرات پزشکان دفاع مقدس و برنامه «سپیدجامگان» به مدت 30 دقیقه روایت خاطرات پزشکان و پرستاران و کادر درمانی است که در جبهبه حضور داشتند.
شبکه کودکپویانمایی «کلاس اولی‌ها» در 30 قسمت 10 دقیقه‎ای از 7 مهر ماه روزهای فرد ساعت 15:45 از کانال نهال پخش می‌شود.در خلاصه داستان آن آمده است: ژیپینگ امسال به کلاس اول می‌رود. او در مدرسه با چند تا از دوستان دوران مهدکودکش هم‌کلاسی شده است. آنها هر روز با خوشحالی به دبستان می‌روند و در آنجا درس می‌خوانند و کلی چیزهای جدید یاد می‌گیرند و در بحث و گفت‎وگو شرکت می‌کنند.
ژیپینگ در مدرسه هم‌کلاسی‌های خوبی هم دارد، مثل ....پویانمایی «شجاعان» در 20 قسمت 20 دقیقه‎ای از شنبه 30 شهریور، روزهای زوج ساعت 18:30 روی آنتن کانال نهال می‎رود.این مجموعه رشادت‌ها و دلیری‌های یک گروه از خلبانان هوانیروز ارتش جمهوری اسلامی ایران را به نمایش می‎گذارد که در مأموریت‌ها و عملیات‌ مختلف دوران دفاع مقدس حضور داشتند.
روایت تلاش‌ها و ازخودگذشتگی‌های رزمندگان جبهه‌های حق علیه باطل هرگز تمامی ندارد و صلح و آرامش پس از جنگ، مرهون دلاوری‌های این عزیزان است.پویانمایی «خاکریزهای نمکی» در 13 قسمت 10 دقیقه‎ای از 31 شهریور، روزهای فرد ساعت 16:45، از کانال نهال پخش می‌شود. این مجموعه پویانمایی زیبا و جالب ویژه دفاع مقدس که حوادثی طنز گونه از صحنه‌های هشت سال جنگ تحمیلی را در قالب انیمیشن‌های جذاب و دیدنی نشان می دهد.
نماهنگ «اولی‌ها» به مدت زمان 3 دقیقه به شور و نشاط رفتن به مدرسه می‌پردازد و از اول مهر، از کانال پویا پخش می‌شود. شبکه امیدویژه برنامه «فوق العاده» در قالب جنگ نوجوانانه با موضوع بازگشایی مدارس و بزرگداشت هفته دفاع مقدس با رویکرد شهدای نوجوان و شهدای معلم ساعت 18 با اجرای رامتین چیت سازان روی آنتن این شبکه پخش خواهد شد.
با توجه به تقارن هفته دفاع مقدس با بازگشایی مدارس، برنامه «پرانتز باز» به بررسی اخبار و رویداهای هفته دفاع مقدس در حوزه نوجوان با حضور کارشناسان مربوطه برای تبیین دفاع مقدس و همچنین اطلاع‎رسانی درباره رویدادهای مرتبط با دانش‎آموزان در آغاز سال تحصیلی می‌پردازد. این برنامه ساعت 20 با اجرای مشترک محسن محبی و زهرا خردمند نیک پخش می‌شود.
برنامه صبحگاهی «خروسخون» با گزارش‎هایی از دانش آموزان در راه مدرسه و شور و نشاط ایام تحصیل و همچنین دیدن دوباره دوستان در حیاط مدرسه به تهیه‎کنندگی میر وهاب الدین عالمی از اول تا پنجم مهر، هر روز ساعت 6:15 پخش می‎شود.برنامه «زنگ ورزش» از یکم تا سی‎ام مهر هر روز ساعت 7 صبح، ورزش و نرمش صبحگاهی دانش‎آموزان مدارس پایه اول و دوم متوسطه را به به نمایش درمی‎آورد.
برنامه «رسانش» به بررسی و تحلیل دو فیلم سینمایی دفاع مقدس در حوزه نوجوان با عنوان «تا آمدن احمد» و «شجاع مرد کوچک» می‌پردازد.«رسانش» به تهیه‎کنندگی محمودرضا منتظری و اجرای سینا هوشمندی نژاد از30 شهریور تا 1 مهر ساعت 16:30 پخش می‎شود.برنامه «بازی ویزیون» با موضوع دفاع مقدس به معرفی و تحلیل بازی‌های رایانه‎ای کشورمان مانند والفجر 8، عملیات انهدام، شکست حصر، مسیر عشق زیر صفر می‌پردازد.
این برنامه به تهیه‎کنندگی محمد مهدی حسینی و اجرای علیرضا خنجری پخش می‎شود.«دفترچه خاطرات» که برنامه مناسبتی شبکه امید است با حضور کارشناسان مربوطه دکتر عباس علی بخشی و محمود صلاحی به بیان حوادث و وقایع آغازین جنگ تحمیلی و تجاوز دشمن متجاوز در سال‎های ابتدایی پس از پیروزی انقلاب اسلامی می‎پردازد و همچنین درباره رشادت‎های فرماندهان دفاع مقدس صحبت می‎شود.
این برنامه به تهیه‎کنندگی روح‎الله عبدالهی روز 31 شهریور و 7 مهر ساعت 15 پخش می‌شود.مجموعه پویا نمایی «شجاعان» نیز رشادت‎ها و دلیری‌های یک گروه از خلبانان هوانیروز ارتش را به نمایش می‎گذارد که در مأموریت‎ها و عملیات‎های مختلف دوران مقدس حضور داشتند. این پویانمایی از 23 شهریور تا 7 مهر هر روز ساعت 10 از شبکه امید در حال پخش است.
از فیلم‎های سینمایی که در هفته دفاع مقدس از شبکه امید پخش می‎شود، می‎توان به فیلم «تا آمدن احمد»، «بالا بان» و «جزیره گنج» اشاره کرد، که از سوم تا پنجم مهر ساعت 22:30 پخش می‌شود. شبکه نمایشبا آغاز هفته دفاع مقدس این شبکه از شنبه، 30 شهریور، هر روز ساعت 13 در بخش فیلم‎های ایرانی به استقبال این مناسبت می‎رود.
از جمله فیلم‎های این ایام «جاسم به جبهه می‎رود»، «عاشق ها ایستاده می‎میرند»، «تصمیم منطقی»، «من+دشمن»، «دریاچه ماهی»، «خداحافظ رفیق»، «خانه‎ای کنار ابرها»، «شیپورچی» و «چند پاره از داستان اسماعیل» است.
فیلم سینمایی «جاسم به جبهه می‎رود» به کارگردانی مسعود تکاور محصول 1398 است که روز شنبه 30 شهریور پخش می‎شود. در خلاصه داستان فیلم آمده است: روز اول جنگ است. جاسم و حامد که در رشته تئاتر فعالیت دارند، می‎خواهند نمایش هملت را روی صحنه ببرند؛ اما به دلیل آنکه متن نمایشنامه شان خارجی است، به آن‎ها مجوز نمی دهند.
دست آخر به آن‎ها اعلام می‌کنند که برای گرفتن مجوز باید نمایشی دو نفره را در جبهه روی صحنه ببرند.جاسم و حامد راهی جبهه می‌شوند و درآنجا برایشان اتفاقاتی می‎افتد.فیلم سینمایی «شعله در باد» به کارگردانی فرهاد مهرانفر محصول 1390 روز یکشنبه اول مهر هم‎زمان با بازگشایی مدارس از این شبکه پخش می‎شود.
در این فیلم خواهیم دید: شوکا با توجه به مخالفت مادرش وارد مدرسه شبانه‎روزی می‌شود و در آنجا با کمک معلم کامپیوتر به وسیله اینترنت با توبا دختری در مدرسه شبانه‎روزی قشم آشنا می‌شود. در این بین اتفاقات عجیبی برای شوکا ایجاد می‌شود که ...فیلم سینمایی «تصمیم منطقی» به کارگردانی وحید حسینی محصول 1395روز دوشنبه اول مهر ماه پخش می‌شود.
این فیلم درباره سربازی است که به خاطر مسائل و مشکلات خانوادگی می‌خواهد به زندگی خود پایان دهد. سرهنگ؛ فرمانده جدید پادگان درصدد کمک به اوست که ...فیلم سینمایی «من+دشمن» به کارگردانی محمد نیاکانی محصول 1380روز سه‌شنبه دوم مهر، از این شبکه پخش می‎شود. فیلم داستان رزمنده خوش مشرب جنوبی را روایت می‌کند که در منطقه عملیاتی دست به کارهای خارق العاده و عجیب می‎زند که همین مسئله اتفاقاتی را در پی دارد.
فیلم سینمایی «دریاچه ماهی» به کارگرانی مریم دوستی محصول 1395 روز چهارشنبه سوم مهر، پخش می‌شود. این فیلم نگاهی به وقایع پس از جنگ ایران و عراق دارد و داستان چند خانواده را روایت می‌کند که در نقطه مشترکی به یکدیگر می‌رسند و در این میان عشق گمشده‌ای پیدا می‌شود.فیلم سینمایی «خداحافظ رفیق» به کارگردانی بهزاد بهزادپور، محصول 1382 روز پنجشنبه 4 مهر، از این شبکه پخش می‎شود.
فیلم از سه اپیزود تشکیل شده است که در هر اپیزود موضوع شهدا و حی و زنده بودن آنان و ارتباط با عالم دنیاست ... قسمت اول درباره شهادت یکی از مجروحان جنگی است و بخش دوم در خصوص پیدا کردن اجساد شهدا و پلاک آن‌ها و بخش سوم ارتباط کودک خردسالی با شهدا و در نهایت شهادت کودک است...فیلم سینمایی «خانه‌ای کنار ابرها» به کارگردانی سید جلال دهقانی اشکذری محصول 1392 روز جمعه 5 مهر ماه پخش می‌شود.
داستان این فیلم در دهه 60 می‌گذرد، جائی که دو دوست برای رسیدن به هدفی با یکدیگر همراه می‌شوند.فیلم سینمایی «شیپورچی» به کارگردانی سید وحید حسینی محصول 1392 روز شنبه 6 مهر، از این شبکه پخش می‎شود. داستان چهار جوان را روایت می‌کند که در یکی از شهرهای کشور مشغول به خدمت مقدس سربازی هستند هریک از آن‎ها دغدغه‌ها و مشکلات خاص خود را دارند به همین علت تصمیم در یک روز مشخص از پادگان فرار و به سمت تهران حرکت می‌کنند اما در مسیر فرار ماجرای تازه‌ای برایشان اتفاق می‌افتد.
فیلم سینمایی «چند پاره از داستان اسماعیل» به کارگردانی سعید نقد زاده محصول 1393 روز یکشنبه 7 مهر، پخش می‌شود. این فیلم مقاطع مختلفی از زندگی رزمنده‎ای به نام اسماعیل را به نمایش در می‎آورد. او که جوانی روستایی است به همراه پدرش به کشاورزی اشتغال دارد. با آغاز جنگ او بی‎قرار رفتن به جبهه است، اما با توجه به اینکه همسرش باردار بوده و مادرش نیز کسی را جز او ندارد، پدرش از او می خواهد جبهه رفتن را فراموش کند و تنها خودِ پدر به جبهه برود .
.. شبکه نسیممجموعه نمایشی «خاک سرخ» به کارگردانی ابراهیم حاتمی‌کیا، از شنبه 30 شهریور، هر شب ساعت 22 از این شبکه پخش می‎شود. این مجموعه به نویسندگی مهدی سجاده چی و مسعود بهبهانی‎نیا در سال 1381 از شبکه یک پخش شده است و داستان دختری به نام لیلا است که در سال‎های قبل از انقلاب از خانواده‌اش جدا شده و اکنون در پی جستجوی کشف هویت خویش است.
لیلا در اوج سرخوشی است و می خواهد با کسی که دوستش دارد، ازدواج کند. اما در شب عروسی‌اش می‎فهمد که پدر و مادرش افراد دیگری هستند. او سراغ آن‎ها را می‌گیرد و تا خرمشهر که جنگ شده، می‎رود. در میانه راه، همسرش با بمباران جنگنده‌های عراقی کشته می‌شود و ...بازیگرانی همچون پرویز پرستویی، مهتاب کرامتی، حبیب رضایی، بهناز جعفری و .
.. در این سریال نقش آفرینی کرده‎اند. «خاک سرخ» به تهیه‎کنندگی منوچهر محمدی در 15 قسمت 30 دقیقه‎ای در این ایام از شبکه نسیم پخش می‎شود.برنامه تولیدی «نمای رادیو» کار مشترک شبکه‌های نسیم سیما و نمایش رادیو است که هر شب ساعت 20:45 از این شبکه پخش می‌شود و به روایت زندگی خانواده‌ای خوزستانی می‌پردازد که در روز‌های جنگ تحمیلی با پسر نوجوان خود برای ادامه زندگی به تهران می‌آیند و در خانه‌ای که در اختیار افراد جنگ زده قرار گرفته ساکن می‌شوند.
پسر بزرگ آن‎ها، مصطفی در جنوب، همراه با سایر جوانان مشغول دفاع از کشور است. از سویی دیگر با شدید شدن حملات دشمن و شروع عملیات جدید، خبر شهادت مصطفی می‌رسد. اهالی محل برای تسلیت به خانه آن‌ها می‌آیند. برادر کوچک‎تر، اما بی‎تابی بسیاری می‌کند. ناخدا جاسم تلاش می‌کند او را آرام کند.
در بخش تامینی این شبکه در بخش «نسیم یادها» و «نمای ایرانی» برنامه‌های نمایشی دفاع مقدس پخش می‎شود.شبکه جام جمبه مناسبت هفته دفاع مقدس، برنامه «آن سوی داستان» از تاریخ 30 شهریور تا 7 مهر، 30 دقیقه بامداد به وقت تهران پخش می‎شود.فیلم­‎های سینمایی «صدای پای من» و «زیباتر از زندگی» به ترتیب در تاریخ 30 و 31 شهریور، ساعت 19 به وقت تهران به روی آنتن می‎روند.
مستند «48» از تاریخ 1 تا 7 مهر، هر روز ساعت 20 و «روایت ریحانه» در تاریخ دوم مهر، ساعت 19 از دیگر برنامه­هایی هستند که در هفته دفاع مقدس پخش می‎­شوند.در تاریخ 6 مهر فیلم سینمایی «بچه­های خرم» ساعت 19و در تاریخ 7مهر، دو فیلم سینمایی «صدای پای فرهاد» و «تنگه ابوغریب» به ترتیب در ساعت­‎های 30: 00 و 19 پخش می‌‎شوند.
ویژه برنامه «روایت سال­‌‎های خاطره­‎انگیز» ساعت 20:30 به وقت تهران 7 مهر ماه به روی آنتن می‎رود. مرکز صبا مرکز پویانمایی صبا با 21 عنوان انیمیشن اعم از سریال و فیلم‎های کوتاه و بلند به استقبال هفته دفاع مقدس می‎رود. این تعداد برنامه در مدت زمان 57 ساعت برای نمایش به شبکه‌های مختلف سیما معرفی و پیشنهاد شده است.
سریال پویانمایی «شجاعان 1 و 2» در 52 قسمت به مدت 18 ساعت و 40 دقیقه درباره یکی از تیم‎های عملیاتی است که به قرارگاهی در منطقه جنوب به نام قرارگاه عقاب اعزام شده و در هر قسمت، مأمور انجام یک عملیات حیاتی و البتّه خطرناک می‌شوند. سیاوش زرین آبادی کارگردان، علیرضا گلپایگانی تهیه‎کننده و دانش گیتی نویسندگی این مجموعه را برعهده دارند.
انیمیشن‌های «فرزندان آفتاب» در 26 قسمت؛ «همسنگران 1» در 13 قسمت؛ «همسنگران 2» در 26 قسمت؛ «ایران ما» در 19 قسمت؛ «بهاران» در 14 قسمت؛ «پلاک 1 و 2» در 14 قسمت؛ «نشانه‌های روشنی» در 13 قسمت؛ «بچه‌های ایران» در 8 قسمت؛ فیلم های «شیرهای آلواتان»، «پرنده»، «آزاده قهرمان»، «دستی از غیب»، «رقص قاصدک»، «شجاع مرد کوچک»، «گنجشک ناز و زیبا»، «نردبان» و کلیپ های «جهادگر»، «خلبان»، «عکاس» و «پسر فداکار» از دیگر برنامه‌های پویانمایی تولید مرکز صبا است.
همچنین مرکز پویانمایی صبا با تولید 8 عنوان برنامه انیمیشن به مدت 18 ساعت با موضوع مدرسه، دانش آموز و تحصیل علم به استقبال ماه مهر می‎رود. مرکز صبا این برنامه‌ها را برای نمایش تلویزیونی به شبکه‌های سیما معرفی و پیشنهاد داده است.سریال 26 قسمتی پویانمایی « قهرمانان مدرسه» که در آن سه نفر از بهترین‌های مدرسه به نام های عرفان، سینا و فراز که به ترتیب در کاردستی با قطعات جورچین، کار با رایانه و ورش مهارت دارند، با نظر معلم مدرسه انتخاب می‌شوند و ماموریت دارند که شهر را از دست گروه خلافکاری که در شهر اصراف می‌کنند نجات دهند و در هر قسمت موفق به انجام ماموریت خود می‌شوند.
کارگردان این مجموعه فرخ یکدانه و تهیه‎کننده آن شهاب کسرایی است.همچنین دیگر مجموعه‌های مناسبتی این مرکز عبارتند از: سریال‎های پویانمایی «جیرجیر و جانا » در 29 قسمت، «آقا معلم و بچه‌ها» در 26 قسمت، «زنگ مدرسه» در 15 قسمت، «این جوری بهتره»، «طلایه» در 7 قسمت و فیلم کوتاه «پسر کاغذی» و کلیپ موزیکال «پاییز».

ادامه

کد خبر: 914979  |  ادامه: خبرگزاری برنا
گردآوری اخبار بوسیله ربات جستجوگر پارست
راجع به ربات پارست بیشتر بدانید
به اشتراک بگذارید
اخبار مرتبط:
- اخبار فرهنگی - به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، امروز رویدادهای مختلفی روی آنتن رادیو و تلویزیون می‌آید که در این بسته خبری مروری بر آن‌ها داریم:آغاز پخش «دیوار» در آی‌فیلم2مجموعه تلویزیونی «دیوار» به کارگردانی سیروس مقدم، به مدت 13 روز، مهمان آی‌فیلمی‌ها...
به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا، همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس، ویژه برنامه های مختلفی از این شبکه به روی آنتن خواهد رفت. در این هفته برنامه های صبح بخیر ایران و سیمای خانواده، ضمن بیان الگوهای رفتاری شهدا و خانواده هایشان، از مهمانان مختلفی که در جنگ تحمیلی حضور داشتند دعوت بعمل...
به گزارش ایلنا، همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس، ویژه برنامه‌های مختلفی از این شبکه به روی آنتن خواهد رفت.در این هفته برنامه‌های صبح بخیر ایران و سیمای خانواده، ضمن بیان الگوهای رفتاری شهدا و خانواده‌هایشان، از مهمانان مختلفی که در جنگ تحمیلی حضور داشتند دعوت بعمل می‌آورند. برنامه ثریا...
▫ رادیو در هفته دفاع مقدس  خبرگزاری برنا - فرهنگي
به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا؛ همزمان با آغازین روزهای هجوم همه جانبه رژیم بعث عراق به ایران اسلامی، رادیو راوی صادق جهاد و مقاومت ملت، نقش برجسته، راهبردی و سرنوشت ساز خود را بخوبی شناخت و توانست افکار عمومی را در بالاترین تراز خود هدایت و بسوی دفاع از میهن اسلامی مان هدایت...
به گزارش خبرگزاری شبستان و به نقل از روابط عمومی شبکه دو سیما، این شبکه تلویزیونی به مناسبت هفته دفاع مقدس و آغاز سال تحصیلی، تولید برنامه هایی را در دستور کار خود قرار داده که به این شرح است: برنامه «با ما بیا» به صورت زنده مراسم آغاز سال تحصیلی 99-98را پوشش می‌دهد. در این برنامه که...
▫ هفته دفاع مقدس در قاب تلویزیون  خبرگزاری برنا - فرهنگي
به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا؛ فیلم های سینمایی دفاع مقدسی، مستند، وله‌، نماهنگ‌های دفاع مقدس، برنامه‌های گفتگو محور، ارتباط زنده با مدارس و ... از جمله ویژه برنامه‌های شبکه‌ها است که روی آنتن می‌رود.شبکه یک سیمابرنامه گفت و گو محور «خاک پاک»...
- اخبار فرهنگی - به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، فیلم‌های سینمایی دفاع‌مقدسی، مستند، وله‌، نماهنگ‌های دفاع مقدس، برنامه‌های گفت‌وگومحور، ارتباط زنده با مدارس و ... از جمله ویژه برنامه‌های شبکه‌هاست که روی آنتن می‌رود.شبکه یک سیما/ «فرمول یک»...
به گزارش ایلنا، ارتباط زنده با کربلای معلی، پخش عزاداری‌های مردم شهرهای مختلف کشور، مستندهای متناسب با این ایام و ... از جمله برنامه‌هایی است که هم‎زمان با تاسوعا و عاشورای حسینی برای مخاطبان از آنتن تلویزیون پخش می‎شود.شبکه یک سیمادوشنبه و سه‎شنبه ۱۸ و ۱۹ شهریور، هم‎زمان با...
- اخبار فرهنگی - به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، ارتباط زنده با کربلای معلی، پوشش تصویری هیات‌های عزادار، سخنرانی مذهبی، ویژه برنامه ادبی، مرثیه‌خوانی و مستندهای مربوط به این ایام از ویژه برنامه‌هایی است که از روز یکشنبه اول محرم سال 1441 هجری قمری، پخش خواهد شد.شبکه 1/ «درس‌هایی...
سرویس سینمایی هنرآنلاین: فیلم "ایده اصلی" ساخته آزیتا موگویی در هفته اول اکران توانست 995 میلیون و 962 هزار تومان فروش را پشت سر بگذارد.در این فیلم مریلا زارعی، بهرام رادان، پژمان جمشیدی، مهرداد صدیقیان، هانیه توسلی، شهباز نوشیر، آندره آ ماچالکیدو، مأنوس گاوراس، واروارا لارمو، ایرینا...

آخرین خبرهای فرهنگي

چگونه در پاییز لباس‌ها را با هم ست کنیم؟ آفتاب نیوز  ۱ هفته پیش

آفتاب‌‌نیوز : همه ما با جمله‌ «حالا چی بپوشم؟!» آشنایی کافی داریم و فکر می‌کنیم این جمله را اکثرا زنان می‌گویند؛ اما اگر نگاه جنسیتی را کنار بگذاریم، می‌بینیم همان‌قدر که برخی زنان در پوشیدن لباس حساس‌اند، مردان هم به همان اندازه حساسیت دارند. توجه...

"نائب الشهید" به روایت آیت‌الله مصباح یزدی + فیلم تسنیم  ۱ هفته پیش

"نائب الشهید" به روایت آیت‌الله مصباح یزدی + فیلم - اخبار فرهنگی - به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، رهبر معظم انقلاب فرمودند «درسی که اربعین به ما می‌دهد این است که باید یاد حقیقت و خاطره شهادت را در مقابل طوفان تبلیغات دشمن زنده نگهداشت» در جای دیگری نیز فرمودند «با این ستاره‌ها (شهدا) می‌توان راه را...

دلنوشته اربعین| «تا چند روز دیگر پیر پاک‌سرشت روشندل قدم به خاک کربلا می‌گذارد...» تسنیم  ۱ هفته پیش

دلنوشته اربعین| «تا چند روز دیگر پیر پاک‌سرشت روشندل قدم به خاک کربلا می‌گذارد...» - اخبار فرهنگی - به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، "مهشید جعفریان" هنرمند خوشنویس، عضو انجمن خوشنویسان کشور و حلقه مهربانی، در آستانه اربعین حسینی دلنوشته‌ای را به شوق حضرت سیدالشهدا(ع) نگاشته و به صورت اختصاصی در اختیار خبرگزاری تسنیم قرار داده است.متن این دلنوشته بدین شرح...

خرید گسترده بلیت توسط صاحبان برخی فیلم‌ها! خبرگزاری برنا  ۱ هفته پیش

خرید گسترده بلیت توسط صاحبان برخی فیلم‌ها! به گزارش گروه روی خط رسانه خبرگزاری برنا؛ شواهد نشان می‌دهد برخی مالکان فیلم‌های سینمایی با سه هدف متفاوت در این اتفاق نقش دارند و با خرید گسترده بلیت فیلم‌هایشان، عملاً آمار فروش را بالا می‌برند. در مواردی این اقدام در روزهای نخست اکران مشاهده شده که نشان می‌دهد...

پشت صحنه «ماجرای نیمروز رد خون» / ببینید خبرگزاری برنا  ۱ هفته پیش

پشت صحنه «ماجرای نیمروز رد خون» / ببینید به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا، متن پست سید محمود رضوی تهیه‌کننده فیلم سینمایی «ماجرای نیمروز رد خون» به شرح زیر است: سلام علیکم «ماجرای نیمروز رد خون» پرزحمت ترین و سخت ترین تجربه ی کاری بنده تا امروز بود ...

ترور روحانیون شاخص در دهه 60 چگونه انجام گرفت؟ تسنیم  ۱ هفته پیش

ترور روحانیون شاخص در دهه 60 چگونه انجام گرفت؟ - اخبار فرهنگی - به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، بنیاد هابیلیان(خانواده شهدای ترور) مرکز تخصصی در حوزه مطالعات تروریسم به بازخوانی و بررسی بخشی از وقایع تروریستی که منجر به شهادت جمعی از عناصر فعال و خدوم جامعه روحانیت کشور شده،‌ پرداخته است.شهید آیت‌الله مرتضی مطهری12 اردیبهشت 1358...

ماجرای پوشش نامتعارف بازیگران زن/ احمد سالک: رئیس صداوسیما اقدام کند وزیر ارشاد پاسخ دهد تسنیم  ۱ هفته پیش

ماجرای پوشش نامتعارف بازیگران زن/ احمد سالک: رئیس صداوسیما اقدام کند وزیر ارشاد پاسخ دهد - اخبار فرهنگی - به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، این روزها هنرمندان روی فرش قرمز با لباس‌های آنچنانی و نامتعارف، خودنمایی می‌کنند و دیگر خبری از نمایش قدرت‌ هنری‌شان جلوی دوربین نیست. فرش قرمزی که گاه و بی‌گاه به بهانه‌های مختلف فلان جشنواره خصوصی و فیلم خاص فلان...

اربعین از وقایع مهم آخرالزمانی و الگوی نظام آینده جهان است تسنیم  ۱ هفته پیش

اربعین از وقایع مهم آخرالزمانی و الگوی نظام آینده جهان است - اخبار فرهنگی - آیت‌الله سیدمحمد قائم‌مقامی پژوهشگر و استاد حوزه به‌مناسبت فرا رسیدن راهپیمایی اربعین حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا گفت: راهپیمایی اربعین بدون تردید یکی از وقایع مهم آخرالزمانی است، چون اتفاقاتی که در ایام اربعین رخ می‌دهد عجیب و شگفت‌انگیز...

امید جرعه‌نوشی از سبوی کربلا دارم تسنیم  ۱ هفته پیش

امید جرعه‌نوشی از سبوی کربلا دارم - اخبار فرهنگی - به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، دلدادگان مکتب حسین(ع) همزمان با اربعین حسینی رهسپار وادی عشق می‌شوند تا ارادت خود را به ساحت حضرت سیدالشهدا(ع) نشان دهند، فرقی نمی‌کند در این مسیر چه مذهب و آیینی داری، این اقیانوس به زیباترین خیابان دنیا ختم می‌شود.طی روزهای اخیر...

اربعین آیه الهی و زبان سخن خدا با انسان‌هاست تسنیم  ۱ هفته پیش

اربعین آیه الهی و زبان سخن خدا با انسان‌هاست - اخبار فرهنگی - به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، براساس روایتی از امام حسن عسکری(ع) زیارت اربعین یکی از علائم و نشانه‌های مؤمن است. آنچه از سال‌های گذشته تاکنون شاهد آن بوده‌ایم این است که این جریان هرسال جلوه بیشتری به خود می‌گیرد و عطری خاص و حیاتی واقعی در عالم...

ارسال برای دوستان

پخش اخبار زنده

پربیننده ترین خبرها