تعداد بازدید: ۶
تاريخ انتشار: یکشنبه،۱۴ مهر ۱۳۹۸
ساعت انتشار: ۱۵:۴۲
جنگ جهانی نابرابر در میدان رسانه/ پیروزی «حقیقت» قطعی است
به گزارش ستاره ها به نقل از خبرگزاری مهر، آیین "گرامیداشت مجاهدت‌های رسانه‌ای خانواده معاونت برون‌مرزی صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران در خط مقدم مقابله با جنگ نرم" صبح امروز یکشنبه ۱۴ مهرماه با حضور عبدالعلی علی‌عسگری رئیس رسانه ملی، پیمان جبلی معاون برون‌مرزی سازمان، سردار حسین سلامی فرمانده سپاه پاسداران، حسام‌الدین آشنا مشاور رئیس‌جمهور و عضو شورای نظارت بر صداوسیما و سیدعباس موسوی سخنگوی وزارت امورخارجه در مرکز همایش‌های بین‌المللی سازمان صداوسیما برگزار شد.
مزیت نسبی ما "پیام انقلاب" استپیمان جبلی معاون برون‌مرزی سازمان صداوسیما در آغاز این مراسم ضمن خیرمقدم به مهمانان گفت: مهرماه سالگرد از دست دادن سه نفر از عزیزان معاونت برون مرزی است و به همین دلیل هر سال در این ماه بزرگداشتی را برگزار می‌کنیم؛ شهید مایا ناصر، شهید حمید میرزاده و شهید فرهاد تقدسی سه شهید معاونت برون‌مرزی در ماه مهر هستند که افتخار ما در معاونت برون‌مرزی محسوب می‌شوند که به آنها اقتدا می‌کنیم.
جبلی تاکید کرد: فلسفه وجودی ما با نگاه جهانی انقلاب اسلامی ایران گره خورده است. انقلاب اسلامی هیچ گاه نگاه به داخل نداشته است. رسالت جهانی انقلاب رسالتی انسانی است. متناسب با این پیام، رسانه‌های برون مرزی بعنوان تریبون انقلاب اسلامی عمل می‌کنند.وی افزود: مزیت نسبی ما نسبت به رقبا در همین نگاه است و گرنه در امکانات و تجهیزات نمی‌توانیم رقابت جدی با آن‌ها داشته باشیم.
آنچه ما به آن افتخار می‌کنیم پیام انقلاب اسلامی است که ویژگی اختصاصی و انحصاری ما است. معاون برون‌مرزی رسانه ملی افزود: هر روز که می‌گذرد احساس می‌کنیم اهمیت رسانه برون مرزی جمهوری اسلامی بیشتر می‌شود. چند روز پیش تصویری از اتاق عملیات روانی در یکی از کشورهای مرتجع منطقه منتشر شد که در یکی از مانیتورهای داخل این تصویر شبکه پرس تی‌وی دیده می‌شد.
ما به طور کامل تحت رصد دشمنان هستیم.جبلی با اشاره به فشارها و محدودیت‌های موجود در فضای رسانه‌ای دنیا گفت: چند روز پیش قطعه‌ای از صحبت‌های سردار سلیمانی در مصاحبه اخیرشان را منتشر کردیم و بدون هیچ هشداری صفحات ما در فضای مجازی مسدود شد و پیام دادند که شما اصرار دارید به این مسیر ادامه دهید! امیدواریم که در این مسیر بتوانیم ثابت قدم باشیم.
نکوداشت مرضیه هاشمیدر بخش دیگری از این مراسم آیین نکوداشت مرضیه هاشمی خبرنگار شبکه پرس‌تی‌وی با حضور رئیس رسانه ملی، فرمانده سپاه پاسداران، معاون برون‌مرزی، مشاور رئیس جمهور و سخنگوی وزارت خارجه برگزار شد.مرضیه هاشمی در این بخش ضمن تشکر از خانواده صداوسیما گفت: از خدا شاکرم که این فرصت را یافتم که در این زمان و در شرایط این جنگ نرم در ایران حضور داشته باشم.
آن هم در شرایطی که کودکان قربانی جنگ را در یمن و دیگر کشورهای منطقه شاهد هستیم. وی ادامه داد: ان شالله بتوانیم به بهترین شکل‌ رسالت خود را انجام دهیم و خداوند نیز از ما راضی باشد.در ادامه قطعه‌ای از پرچم متبرک حرم حضرت زینب(س) از سوی مشاور امور زنان معاونت برون‌مرزی به مرضیه هاشمی اهدا شد.
رسانه‌های ما وارد جنگی نابرابر شده‌انددر بخش بعدی مراسم سردار سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی پشت تریبون قرار گرفت و ضمن تسلیت ماه صفر گفت: جهان براساس غلبه حق و حقیقت خلق شده است. اصل بر این است که همیشه حق پیروز است. عالم، عالم کمیات نیست و عالم کیفیات است. حق در ذات و سرشت خود پیروز است.
‌ به محض آنکه حقیقت ظاهر میشود، باطل زائل می‌شود. شرور از جنس عدم هستند و اصالتی در هستی برای آنان نیست.وی ادامه داد: موازنه در عالم براساس مقدار نیست. یعنی ریاضیات و فیزیک آنچنان که نسبت اعداد بزرگ به کوچک را مقایسه می‌کنند نمی‌توانند در عالم معنا حاکم باشند. این مقدمه را از این جهت عرض کردم که بگویم رسانه‌های برون‌مرزی ما در فضایی نابرابر از یک نبرد جدید عمل می‌کنند.
جنگی که از نگاه ریاضیات کاملا نابرابر است و آرایش و صورت بندی رسانه‌ای دشمن بسیار فراتر از ما است. اما حساب کنید که وقتی فقط یک نفر حرف حق را می‌زند، عالم حرف چه کسی را می‌پذیرد؟ وقتی رسانه‌های ما در فضای حقیقت عمل می‌کنند قدرت تاثیری به اندازه خورشید پیدا می‌کنند. خورشید در قیاس با مختصات عالم کوچک است اما همه دنیا را روشن می‌کند؛ این خاصیت حقیقت است.
سردار سلامی افزود: شما در یک نبرد رسانه‌ای جهانی‌ به سر می‌برید. می‌دانید چهره جنگ‌ها هم تغییر کرده است. میدان جنگ از جغرافیای سرزمینی به مرزهای ذهنی و جغرافیای قلب‌ها تغییر موضع داده است. اتفاقاتی‌ که در عالم واقع رخ می‌دهد، پژواکی از چیزی است که در ذهن‌ها جریان دارد.
پس هر کسی که بهتر بتواند ذهن‌ها را مدیریت کند در این نبرد موفق‌تر است. این اهمیت رسالت شما را نشان می‌دهد.روش‌های ما باید منطبق بر ارزش‌های ما باشدوی ادامه داد: جغرافیای این میدان حق و باطل است. حتما بدانید پیروز این میدان حق است اما ملاک روش‌هایی است که ما برای‌ انعکاس‌ این حق به جهان انتحاب می‌کنیم.
هرگاه روش‌های‌ ما منطبق بر ارزش‌های‌ ما باشد انگاه اعتقادات و باورهای ما برصفحه دل‌های دیگران می‌نشیند. میدان رسانه فطرت انسان‌ها است و ارتباط دقیق با درون انسان‌ها ضامن توفیق در این میدان است.سردار سلامی افزود: واقعیت‌ها مهم هستند اما مهمتر از واقعیت‌ها، تصویر آن‌ها در اذهان است.
معماری جهان جدید برمبنای‌معماری ذهن‌ها است. دشمنان ما اینگونه به دنبال شکل‌دهی جهان آینده هستند.وی با اشاره به بخشی از مقدمه کتاب‌ رئیس جمهور سابق آمریکا گفت: در آنجا از مرحله‌ای از دنیا صحبت می‌شود که همه انسان‌ها دارای سه ویژگی مشترک می‌شوند؛ اول اینکه همه به صورت یکسان فکر می‌کنند ‌و ایده‌های مشترک دارند.
دوم اطلاعات واحد و یکسان در آن واحد دریافت کنند که همان مدیریت ادراک است و سوم اینکه همه مصرف کننده کالاهای یکسان هستند که این همان سبک زندگی است. سلامی تاکید کرد: این جهان مطلوبی است که تنها توصیف نمی‌شود، بلکه از طریق رسانه‌ها واقعیت پیدا می‌کند. بنابراین دو جهان ساخته می‌شود؛ یک جهان که حقوق بشر، آزادی، جنگ و دفاع مشروع را به گونه‌ای تعریف می‌کند که جنایت صهیونیستها دفاع مشروع و قربانی شدن کودکان یمن جنگ‌طلبی تعریف می‌شود.
این واقعیت است اما حقیقت نیست.فرمانده کل سپاه تصریح کرد: رسانه امروز آیینه جهان مدرن و سازنده ارزش‌های یک نظام مشخص است. امروز این واقعیت تلخ تا خانه‌های ما راه یافته است. شما مفهوم اتاق‌های‌خواب دیجیتال را شنیده‌اید. خانواده‌ها هم به این تصویر کمک می‌کنند و کودکان را به درون اتاق‌هایی می‌فرستند که از مسیر اینترنت با دیگری ارتباط برقرار می‌کند.
آرام آرام خانه‌ها شبیه هتل می‌شوند و پدر و مادر هم خدمه هتل هستند!سرلشکر سلامی ادامه داد: از سوی دیگر رسانه می‌تواند انعکاس پژواک صدای مظلومان باشد و این همان نبرد رسانه‌ای است. رسانه نمی‌تواند بی‌تفاوت و بی‌غیرت نسبت به این رویدادها باشد. این نبرد رسانه‌ای‌ اگر نابرابر است، مهم نیست، شما چون بیان کننده حقیقت هستید، پیروز خواهید بود.
شبکه رسانه‌ای دشمن عنکبوتی است؛ ظاهر پیچیده دارد اما بسیار سست است. در رسانه بزرگترین قدرت اعتماد و اعتبار است. مهم نیست تعداد رسانه‌های دشمن زیاد است، جغرافیای تاثیرگذاری شما فطرت‌ها است. شما با نشان دادن حقیقت از رسانه‌های‌دشمن اعتبارزدایی می‌کنید.حتی در برخورد با دشمن کرامت انسانی را حفظ کنیدوی با اشاره به لزوم رعایت اخلاق رسانه‌ای افزود: حتی در برخورد با دشمن کرامت انسانی را حفظ کنید که عظمت رسانه‌ای‌ ما در همین نگاه است که حتی در برخورد با دشمن عدالت را رعایت می‌کنید.
دین ما مملو از این مفاهیم زیبا است.سلامی ادامه داد: دشمنان ما دروغ می‌گویند و ظلم می‌کنند اما چه کسی صدای کودکان مظلوم فلسطین و یمن را از زیر آوارها به گوش عالم می‌رساند جز شما؟ این‌ها افتتاح کنندگان حقیقت هستند و گاه در این مسیر شهید می‌شوند. این یک جنگ و دفاع شرافتمندانه است.
اگر شما نبودید امروز همه جهان را تسخیر کرده بودند. امروز اما همه عقب نشسته‌اند. من به شما می‌گویم همه قدرتهای بزرگ عالم به دلیل باطل بودن، فروپاشیده و فروخواهند پاشید. این سنت تاریخ است. چرخه حیات قدرت‌های باطل یک منحنی سهمی‌شکل است که یک اوج دارد اما بلافاصله زوالشان آغاز می‌شود.
وی افزود: قدرت فیزیکی‌ مهم نیست. فلسفه پشت قدرت‌ها را باید شناخت. فلسفه امروز آمریکا را نگاه کنید؛ ظاهر شیک دارند اما در مفهوم و محتوا کاملا ظالمانه هستند. امروز خودشان معترفند که به جایی رسیده‌اند که هرچه پیش می‌روند بیشتر فرومی‌روند. نبود استراتژی برای یک قدرت آغاز مرگ تدریجی آن است و این اتفاق در آمریکا رخ داده است.
آنها با ظاهر آگاهی به‌دنبال یک جهل فراگیر هستند. مردم جهان گویی بی‌احساس شده‌اند اما شما حق می‌گویید. فلسفه ما دفاع از مظلومان و به خطرانداختن خود برای نجات دیگران است؛ این فلسفه حتما پیروز است.فرمانده کل سپاه تاکید کرد: دشمن در حال عقب‌نشینی و ترک میدان است و انقلاب در حال پیشروی است و این نشانه پیروزی است.
ما در میدان تقابل سخت هم نگران نیستیم و در هر میدانی کاملا مسلط، عمل می‌کنیم. ما در عین حال که پیش می‌رویم باید نظام محاسبات دشمن را هم درست کنیم. این اتفاقات صورت گرفته و وقتی به صحنه نگاه می‌کنیم عملیات روانی فصل مشترک عملکرد ما با رسانه است. شما باید برند حقیقت در دنیا باشید. همه انسان‌ها طالب حق هستند.
هیچ کس دوست ندارد دروغ بشنود، حتی دروغگویان. سراشکر سلامی در پایان تصریح کرد: پیروزی در رسانه، نقطه نیست، مسیر است و ما امروز در این مسیر گام برمی داریم. اتفاقا کسانی که دروغ زیاد شنیده‌اند به حقیقت تشنه‌تر هستند. آنها عطشناک به سمت شما می‌آیند. هم مرجع هستید و هم ملجاء. این تصویر به تدریج رخسار جهان را تغییر خواهد داد.
مرجعیت رسانه‌ای خود را باید حفظ کنیمعبدالعلی علی عسگری رییس رسانه ملی در ادامه پشت تریبون قرار گرفت و ضمن ادای احترام به شهدای رسانه گفت: در ایام محرم و در آستانه ایام اربعین هستیم باید پیرو حضرت زینب(س) روایتگر این حرکت باشیم.وی افزود: همه روایتگران ما باید هنرمندانه روایت کنند سرعت، دقت و کیفیت باید به‌صورت هنرمندانه رعایت شود.
ما باید در این جنگ رسانه ای بزرگ ابتدا ابعاد جنگ را درک کنیم و بعد بتوانیم به خوبی عمل کنیم. رئیس رسانه ملی تاکید کرد: نکته قابل توجه تکثر رسانه ها و حجم رسانه‌ها باعث کاهش بافتن مرجعیت رسانه‌ای‌ما می‌شود که برای آن برنامه‌ریزی هم شده است‌. باید تلاش کنیم مرجعیت رسانه‌ای شبکه‌های برون‌مرزی خود را حفظ کنیم.
علی‌عسگری گفت: مرجعیت بر اساس برندینگ اتفاق می‌افتد. برنامه‌های شاخص خود را باید در همه شبکه ها حفظ کنیم. باید این موضوع به طور جدی در دستور کار قرار بگیرد.وی سپس خطاب به خبرنگاران و مدیران معاونت برون‌مرزی تاکید کرد: شما و ما روایتگر واقعیت‌ها هستیم. از ظلم‌ها و جفاها باید بگوییم.
مزاحمت‌هایی که برای دفاتر و تبادلات ما می‌شود را باید روایت کنیم. هجمه‌های رسانه‌ای دشمن را باید تبیین و روایت کنیم. در عین حال باید حماسه و قهرمانی‌های جریان مقاومت را برای دنیا روایت کنیم. علی عسگری تاکید کرد: افول‌جبهه مقابل را هم باید روایت کنیم. امروز امریکا در حال افول و فروپاشی است.
شاهد قفل شدن سیاست‌های دشمن در منطقه هستیم و این نقطه بسیار مهمی است. تکلیف امریکا که مشخص است اما تعجب‌آور است که امروز اروپایی‌ها هم دنباله رو امریکا شده‌اند.وی افزود: امروز جمهوری اسلامی به قدرت بزرگ و بلامنازع تبدیل شده و ماموریت رسانه‌ای ما تبیین این موقعیت است.رئیس رسانه ملی با اشاره به نقل قولی از رئیس جمهور درباره قدرت ایران در مجامع بین‌المللی گفت: شاهد بودیم که رییس جمهور امریکا به دنبال عکس یادگاری بود و رییس جمهور ما اقتدار این درخواست را رد کرد.
این قدرت ایران است. همانطور که رهبری تاکید کردند امروز ما رییس جمهور امریکا را در حد تبادل پیام هم نمی‌دانیم.در پایان این برنامه از فعالان معاونت برون‌مرزی رسانه ملی تجلیل شد.
ادامه

کد خبر: 955768  |  ادامه: ستاره ها
گردآوری اخبار بوسیله ربات جستجوگر پارست
راجع به ربات پارست بیشتر بدانید
به اشتراک بگذارید
اخبار مرتبط:
به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، «سرلشکر پاسدار حسین سلامی»، فرمانده کل سپاه، در آیین "گرامیداشت مجاهدت‌های رسانه‌ای خانواده معاونت برون‌مرزی صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران در خط مقدم مقابله با جنگ نرم" که صبح امروز (یکشنبه ۱۴ مهرماه) با حضور عبدالعلی...
آفتاب‌‌نیوز : سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه در آیین «گرامیداشت مجاهدت‌های رسانه‌ای خانواده معاونت برون‌مرزی صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران در خط مقدم مقابله با جنگ نرم» که صبح امروز (یکشنبه ۱۴ مهرماه) با حضور عبدالعلی علی‌عسگری رئیس رسانه ملی، پیمان جبلی معاون...
به گزارش روز یکشنبه سپاه نیوز؛ سرلشکر پاسدار حسین سلامی در آیین "گرامیداشت مجاهدت‌های رسانه‌ای خانواده معاونت برون‌مرزی صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران در خط مقدم مقابله با جنگ نرم" در مرکز همایش‌های بین‌المللی سازمان صداوسیما برگزار شد ضمن تسلیت ایام اربعین حسینی گفت:...
به گزارش گروه دفاعی خبرگزاری فارس به نقل از سپاه نیوز، سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه در آیین «گرامیداشت مجاهدت‌های رسانه‌ای خانواده معاونت برون‌مرزی صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران در خط مقدم مقابله با جنگ نرم» که صبح امروز( یکشنبه ۱۴ مهرماه) با حضور عبدالعلی علی‌عسگری رئیس...
- اخبار سیاسی - به گزارش گروه دفاعی خبرگزاری تسنیم، سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه در آیین "گرامیداشت مجاهدت‌های رسانه‌ای خانواده معاونت برون‌مرزی صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران در خط مقدم مقابله با جنگ نرم" که صبح امروز( یکشنبه 14 مهرماه) با حضور عبدالعلی علی‌عسگری رئیس...
العالم _ ایران / سیاسیسرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه در آیین «گرامیداشت مجاهدت‌های رسانه‌ای خانواده معاونت برون‌مرزی صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران در خط مقدم مقابله با جنگ نرم» که صبح امروز( یکشنبه ۱۴ مهرماه) با حضور دکتر علی‌عسگری رئیس رسانه ملی،...
- اخبار فرهنگی - به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، دومین گرامیداشت طلایه‌داران مقابله با جنگ نرم با حضور و تجلیل از شبکه‌های معاونت برون مرزی صداوسیما امروز با حضور فرمانده کل سپاه، ریاست سازمان صداوسیما، اصحاب رسانه و مقامات لشکری و کشوری در سالن خواجه نصیر مرکز همایش‌های صداوسیما...
- اخبار سیاسی - به گزارش گروه دفاعی خبرگزاری تسنیم، سردار سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در دیدار فرماندهان عالی سپاه با فرمانده معظم کل قوا (مدظله العالی) که در پایان بیست و سومین مجمع عالی فرماندهان سپاه صورت پذیرفت، طی سخنانی با اشاره به تلاش آحاد فرماندهان، مدیران و روحانیون...
به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل پایگاه اطلاع رسانی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی در دیدار فرماندهان عالی سپاه با فرمانده معظم کل قوا با اشاره به تلاش آحاد فرماندهان، مدیران و روحانیون شرکت کننده در این مجمع برای تبیین نقش سپاه و بسیج در تحقق گام دوم انقلاب اسلامی و تکوین...
فرمانده کل سپاه با اشاره به عمق راهبردی مقاومت و انقلاب اسلامی و دست یابی به سرپل های معنوی و اعتقادی در جهان اسلام تاکید کرد: با اوج گیری ظرفیت های بازدارندگی انقلاب اسلامی و کاهش اعتبار تهدید و قدرت آمریکا، رژیم صهیونیستی دیگر تهدید نیست و کوچکترین خطایش آخرین خطای اوست، زیرا هر جنگ جدیدی منجر به محو...

آخرین خبرهای اجتماعي

احیای دریاچه ارومیه تا سال ۱۴۰۶ سرپوش  ۱ ساعت پیش

احیای دریاچه ارومیه تا سال ۱۴۰۶ رئیس سازمان محیط زیست از احیای دریاچه ارومیه تا سال ۱۴۰۶ خبر داد.به گزارش ایلنا، عیسی کلانتری در دوازدهمین جلسه کارگروه ملی نجات دریاچه ارومیه که با حضور معاون اول رئیس جمهور در استانداری برگزار شد، با بیان اینکه ۱.۵ سال از برنامه و نقشه‌راه احیای دریاچه ارومیه عقب هستیم، تاکید کرد: مردم آذربایجان غربی...

رویترز: افزایش فشار روی ویلموتس و دیگر مربیان بزرگ آسیا چند ثانیه  ۱ ساعت پیش

یک رسانه بین المللی به شکست مربیان بزرگ اروپایی در مرحله مقدماتی جام جهانی 2022 در قاره آسیا و افزایش فشارها روی آنها اشاره کرد. خبرگزاری رویترز نوشت: در مرحله دوم انتخابی جام جهانی 2022 در قاره آسیا، مربیان اروپایی سرشناس لحظاتی سخت را تجربه کردند و تحت فشار قرار گرفتند که در این میان ایران مارک ویلموتس...

کاش برنمی‌گشتی/ اخراج، باخت، انتقاد چند ثانیه  ۱ ساعت پیش

کاش برنمی‌گشتی/ اخراج، باخت، انتقادویلموتس بعد از گذشت بیش از یک سال شجاعی را برای یک مسابقه رسمی در ترکیب قرار داد و گویا در بازی دادن به او کمی زیاده‌روی کرد.یکی از سورپرایزهای ترکیب ویلموتس برای بازی با عراق حضور کاپیتان شجاعی در ترکیب اصلی بود. مسعود شجاعی که مدت‌ها بود بازی را در ترکیب اصلی تیم ملی آغاز نکرده بود در بازی حساس و حیثیتی...

واکنش رویترز به شکست ایران/ ضربه‌ای جدی چند ثانیه  ۱ ساعت پیش

واکنش رویترز به شکست ایران/ ضربه‌ای جدیخبرگزاری رویترز باخت تیم ملی ایران مقابل عراق در مرحله انتخابی جام جهانی را ضربه‌ مهم به شانس شاگردان مارک ویلموتس برای صعود به مرحله نهایی توصیف کرد.: خبرگزاری رویترز انگلیس با اشاره به نتایجی که امشب در بازی‌های مرحله انتخابی جام جهانی 2022 در قاره آسیا رقم خورد، درباره شکست 2 بر یک تیم ملی ایران مقابل...

دو هدیه گرانبها برای دو گلزن عراقی چند ثانیه  ۱ ساعت پیش

دو هدیه گرانبها برای دو گلزن عراقینمایندگی تویوتا در عراق اعلام کرد که به دو بازیکن فوتبال این کشور که در دیدار برابر ایران گلزنی کردند دو خودروی تویوتا کمری ۲۰۲۰ هدیه خواهد داد. تیم ملی فوتبال عراق در دیدار برابر ایران توانست با نتیجه دو بر یک به پیروزی برسد.گل‌های عراق را در این دیدار مهند علی و علا عباس عبدالنبی به ثمر رساندند.نمایندگی...

مظفری‌زاده: اخراج شجاعی اشتباه بود چند ثانیه  ۱ ساعت پیش

مظفری‌زاده: اخراج شجاعی اشتباه بودکارشناس داوری فوتبال معتقد است کاپیتان تیم ملی ایران به اشتباه در دیدار با عراق کارت زرد دوم را دریافت کرد. سعید مظفری‌زاده کارشناسی داوری دیدار تیم‌های ملی ایران و عراق که با پیروزی ۲ بر یک عراق به پایان رسید را به صورت زیر انجام داده است:* در دقیقه ۲۵ پریرا داور سریلانکایی مسابقه، علی عدنان که با دست...

باختی شوکه اور! چند ثانیه  ۱ ساعت پیش

باختی شوکه اور!تیم ملی در بازی که می‌توانست با پیروزی در آن به عنوان صدرنشین گروه در دور رفت رقابت های مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر ، به کار خود خاتمه دهد ، به عراق باخت و با اختلاف چهار امتیاز با این تیم ، در جایگاه سوم جدول جا خوش کرد .شکستی که میتواند تهدیدی جدی برای صعود تیم ملی به مرحله دوم مقدماتی جام جهانی باشد...

وقتی شجاعی را در ترکیب دیدم «هاج و واج» ماندم چند ثانیه  ۱ ساعت پیش

وقتی شجاعی را در ترکیب دیدم «هاج و واج» ماندممجید نامجومطلق ، با اشاره به شکست تیم ملی مقابل عراق اظهار داشت:‌متاسفانه تیم ملی اصلا عملکرد خوبی نداشت. و با وجود آنکه می‌دانستیم عراق هافبک‌های جوان و دونده‌ای دارد اما در خط هافبک اصلا خوب کار نکردیم و میانه زمین را به رقیب واگذار کردیم.وقتی شجاعی را در ترکیب دیدم «هاج و واج» ماندم مجید نامجومطلق...

توهین هواداران عراقی‌ به سرود ملی ایران چند ثانیه  ۱ ساعت پیش

توهین هواداران عراقی‌ به سرود ملی ایرانهنگام پخش سرود ملی کشورمان در مراسم پیش از آغاز دیدار تیم ملی مقابل عراق، اتفاقات دیدار با تیم ملی بحرین تکرار شد. در مراسم ابتدایی دیدار تیم‌های ملی فوتبال عراق و ایران و هنگام پخش سرود ملی ایران، هواداران عراقی حاضر در ورزشگاه بین‌المللی امان در اقدامی غیراخلاقی، سوت زدند و سر و صدا ایجاد کردند.این...

ترکش‌های باخت بد موقع/ رتبه یک آسیا روی هوا چند ثانیه  ۱ ساعت پیش

ترکش‌های باخت بد موقع/ رتبه یک آسیا روی هوابا شکست ایران برابر عراق و پیروزی ژاپن برابر قرقیزستان، به احتمال فراوان ایران دیگر تیم اول آسیا در رده بندی فیفا نخواهد بود. یکی از اولین تبعات شکست تلخ ایران برابر عراق به احتمال فراوان از دست رفتن رتبه نخست بین تیم های آسیایی در رده بندی فیفا است.در حالی که سال‌ها تیم ملی فوتبال ایران در رده نخست...

ارسال برای دوستان

پخش اخبار زنده