تعداد بازدید: ۷
تاريخ انتشار: سه‌شنبه،۱۶ مهر ۱۳۹۸
ساعت انتشار: ۲۱:۵۱
آفریقا|تکذیب انصراف القروی از رقابت انتخاباتی تونس/ نمایش بقایای جنگنده‌های ساقاط شده اسرائیلی در مصر
- اخبار بین الملل - به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از شبکه روسیا الیوم، دفتر اطلاع رسانی ستاد انتخاباتی نبیل القروی یکی از دو نامزد دور دوم انتخابات ریاست جمهوری تونس انصراف وی از رقابت انتخاباتی را تکذیب کرد. دفتر اطلاع رسانی ستاد انتخاباتی نبیل القروی در بیانیه‌ای تاکید کرد نبیل القروی بر حق خود برای حضور در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری پافشاری می‌کند.
دور دوم انتخابات ریاست جمهوری تونس روز سیزدهم اکتبر(یکشنبه 21 مهر) با حضور نبیل القروی رهبر حزب قلب تونس که در زندان به سر می‌برد و قیس سعید برگزار می‌شود.در بیانیه دفتر اطلاع رسانی ستاد انتخاباتی نبیل القروی تاکید شده است که شایعات درباره انصراف وی از رقابت انتخاباتی بی پایه و اساس است.این بیانیه آورده است القروی با هرگونه اظهارنظر یا گفت‌وگویی با هر طرف رسانه‌ای و مطبوعاتی تا زمانی که در زندان باشد، مخالف است که این مسئله در راستای اعتراض وی به زندانش قرار دارد که آن را ظالمانه و سیاسی می‌داند، وی همچنین معتقد است که فرصت‌ها و شانس میان وی و نامزد رقیب که از تمام حقوق قانونی و انتخاباتی‌اش بهره‌مند است، برابر نیست.
مشارکت ضعیف در انتخابات پارلمانی تونسستاد انتخاباتی نبیل القروی تصریح کرده است که در سی‌ام سپتامبرگذشته با هیئت عالی مستقل انتخابات مکاتبه کرده و القروی از این هیئت خواسته بود تا امکان فعالیت ستاد انتخاباتی‌اش را به صورت عادی از طریق تردد میان تمام ایالت‌های 24 گانه تونس و انجام گفت‌‌وگوی مستقیم با رسانه‌ها را داشته باشد.
این ستاد ادامه داد در صورتی که به این درخواست پاسخ مثبتی داده نشود، ما خواستار به تعویق افتادن دور دوم انتخابات تا زمانی می‌شویم که عوامل نابرابری فرصت‌ها از بین برود.ستاد انتخاباتی القروی در بیانیه خود خاطر نشان کرد که نامزد آن(القروی) برای تمام روزنامه‌نگاران و موسسات رسانه‌ای احترام قائل است و از پاسخ ندادن به خواسته‌هایشان با توجه به شرایط ذکر شده ابراز تاسف می‌کند.
رسانه‌های تونسی خبری را از زبان حاتم الملیکی سخنگوی ستاد انتخاباتی نبیل القروی منتشر کرده بودند که از احتمال انصراف وی از رقابت انتخاباتی به سبب آنچه ظلم وارده بر وی خوانده، خبر داده بود.مسیر قضایی علیه نبیل القروی همچنان ادامه دارد، وی بیش از یک ماه است که در زندان المرناقیه به اتهام پولشویی و فرار مالیاتی به سر می‌برد .
دستگاه قضایی تونس با درخواست آزادی نبیل القروی مخالفت کرده است.استعفای رئیس حزب آفاق تونساستعفای یاسین ابراهیم از ریاست حزب آفاق تونس عنوان یکی از رسانه‌های تونسی است. روزنامه الشروق تونس خبر استعفای یاسین ابراهیم از ریاست حزب آفاق تونس را اعلام کرد و نوشت یاسین ابراهیم در بیانیه‌ای اعلام کرد با ایمان به اصل مسئولیت به عنوان پایه اساسی از پایه‌ها و اصول حزب، در برابر مبارزان حزب و افکارعمومی، استعفای خود از ریاست حزب آفاق تونس را اعلام می‌کنم.
یاسین ابراهیم درباره دلایل استعفای خود گفته است در تحقق اهداف حزب در این مرحله موفق نبوده که دلایل متعددی داشته است که بخشی از آن به برخی گزینه‌های سیاسی و برخی به فضای سیاسی عمومی و صعود و رشد جریان‌های مردمی و رادیکالی در سایه خفقان شدید مجموعه حاکمیت در تمام سطوح و در راس آن، سطح اخلاقی برمی‌گردد که اقدامات خجالت‌آوری همچون سرازیر شدن پول فاسد و خرید افراد یکی از ویژگی‌هایش است.
ابراهیم گفته است که همچنان به حمایت از حزب و مشارکت در اندیشیدن درباره مراحل آتی و چشم انداز گرایش لیبرالی اجتماعی به گفته خود ادامه خواهد داد . این سیاستمدار تونسی خواستار بازنگری‌ لازم در حزب آفاق تونس و حرکت مجدد در مسیر تحکیم طرح سیاسی خود برای خارج کردن کشور از بحران سیاسی و اقتصادی و اجتماعی شده است.
خبر دیگر از تونس اینکه کریم الهلالی رئیس فهرست «تحیا تونس»(زنده باد تونس) به شکست خود در «اریانه» و برتری حزب الرحمه بر خود اعتراف کرد.به نوشته روزنامه الجمهوریه تونس، کریم الهلالی رئیس فهرست تحیا تونس نوشت تونسی‌ها به فهرست جنبش تحیاتونس در اریانه آرای کافی برای اینکه نمایندگی آنها را در پارلمان آینده برعهده بگیرد، ندادند و آخرین کرسی را به حزب الرحمه با اختلاف ناچیز آرا واگذار کردند.
الهلالی افزود درباره این گزینه حرفی موضعی ندارم و در برابر این رای با احترام عمل می‌کنم و مسئولیت کامل خود در این شکست را برعهده می‌گیرم و به دنبال بهانه‌تراشی نیستم.نمایش بقایای جنگنده‌های ساقط شده اسرائیلی در مصرروزنامه الوطن مصر در گزارشی به نمایش بقای جنگنده‌های رژیم صهیونیستی منهدم شده در جریان جنگ اکتبر 1973 در جریان نمایشگاهی در قاهره اشاره کرد و نوشت صدها نفر از شهروندان مصری در محیط پانورامای(سراسرنما) جنگ اکتبر(جنگ اکتبر 1973 با رژیم صهیونیستی) گردهم جمع شدند، برخی از آنها تصمیم گرفتند تا وارد «پانوراما» شوند و تصاویر و برخی تجهیزات جنگی به نمایش گذاشته شده در این مکان را مشاهده کنند و برخی هم نمایش سالیانه نظامی را ترجیح دادند که هیئت مطالعات نظامی در اطراف پانوراما تا دهم اکتبر برپا کرده است.
به محض اینکه وارد محیط پانوراما می‌شوی، با حضور گسترده نیروهای پلیس نظامی روبرو می‌شوی. پانوراما درهای خود را برای استقبال از بازدید کنندگانش در دو نوبت صبح و عصر گشوده است.اعلام تاثیرات مثبت زندانی شدن مقامات نظام سابق الجزایرروزنامه الشروق الجزایر از کاهش اموال قاچاق شده به خارج به سبب زندانی باندها و بازرگانان خبر داد نوشت عملیات قاچاق پول از الجزایر از ابتدای جنبش مردمی که در 22 فوریه گذشته آغاز شد، کاهش یافته است به طوری که نیروهای گمرک، تلاش برای قاچاق 600 هزار یورو طی هفت ماه اخیر را خنثی کرده‌اند.
این روزنامه علت کاهش خروج پول‌های به سرقت رفته را زندانی شدن بازرگانان و برخی وزیران و مسئولان سابق عنوان کرده است.در این چارچوب جمال بریکه مدیر اطلاع رسانی و ارتباطات گمرک الجزایر به الشروق گفته است میزان پولهای قاچاق شده از الجزایر به تشدید اقدامات گمرکی در مرزهای هوایی، دریایی و زمینی کاهش یافته است.
الشروق احتمال داد که کاهش تلاش‌ها برای قاچاق اموال به خارج به زندانی شدن شماری از وزیران و مسئولین و بازرگانانی برگردد که عامل قاچاق پول‌ باشند که برآورد برخی نهادها ، میزان آن را تا 300 میلیارد دلار اعلام کرده‌اند این در حالی است که هیئت ملی پیشگیری از فساد و مبارزه با آن از دشوار بودن برآورد حجم پول‌های قاچاق شده از الجزایر خبر داده است.
فواید منطقه تجارت آزاد در آفریقاروزنامه الخبر الجزایر از فواید و مزایای ایجاد منطقه تجارت آزاد در قاره آفریقا خبر داد و به اظهارات السعید جلاب وزیر تجارت الجزایر اشاره کرد که گفته است منطقه تجارت آزاد آفریقا در جولای 2020 وارد فاز اجرایی خواهد شد و بازار بزرگی رادر سطح این قاره به ارزش سه تریلیون دلار بدون هرگونه عوارض یا محدودیت‌هایی در مرزها به وجود خواهد آورد.
وی افزود ایجاد چنین منطقه‌ای، سبب می‌شود تا بازاری با جمعیت یک میلیارد و دویست میلیون نفر را تحت پوشش قرار دهد که مجموع تولید ناخالص ملی آن به دو هزار و پانصد میلیارد دلار می‌رسد. وی افزود پیوستن اقتصاد الجزایر به اقتصاد قاره آفریقا و درهم آمیختن آن، یک گزینه استراتژیک است و سرمایه‌گذاری و تجارت دو عنصر اصلی برای رشد و توسعه اقتصادی پایدار است.
نشست السیسی با سران یونان و قبرس نشست سه جانبه‌ای با حضور عبدالفتاح السیسی رئیس جمهور مصر و سران یونان و قبرس برگزار شد که طی آن السیسی هشدار داد که اقدامات یکجانبه به منافع کشورهای خاورمیانه ضربه می‌زند.السیسی با بیان اینکه ناآرامی اوضاع در خاورمیانه تهدیدی برای فرصت‌های پیش روی کشورهای منطقه است، افزود ما تاکید کردیم که امنیت و ثبات اولویت استراتژیک برای همه ما به شمار می‌رود که مستلزم همبستگی و همکاری برای حفظ آن است، ما نمی‌توانیم بدون آن، ثمر سازوکار همکاری سه جانبه را برداشت کنیم، در این چارچوب بر حمایت از تلاش‌هایی که دولت قبرس برای دستیابی به راه حل فراگیر و عادلانه مسئله قبرس انجام می‌دهد، با تکیه بر قطعنامه‌های ذیربط شورای امنیت تاکید کردیم.
از سوی دیگر رئیس جمهور قبرس(بخش یونانی) رفتارهای ترکیه در خاورمیانه را رد کرد و گفت پذیرفتنی نیست که در قرن بیست و یکم کشوری در جهان سوم به دیپلماسی توپخانه روی بیاورد.تکنوکرات‌ها مهمترین وزارتخانه‌های مغرب را در اختیار می‌گیرندروزنامه الخبرموروک مغرب نوشت تکنوکرات‌ها مهمترین وزارتخانه‌های استراتژیک مغرب را در تعدیل دولتی در اختیار می‌گیرند.
این روزنامه به آغاز ظهور نشانه‌های تعدیل قریب الوقوع دولت پس از دستیابی دبیران احزاب اکثریت به پیشنهادی درباره ساختار جدید دولت اشاره کرد که در ساختار جدید ، تعداد وزیران از 39 وزیر فعلی به 25 وزیر کاهش می‌یابد. در تغییرات جدید، 12 وزیر که همگی وزیر مشاور هستند، حذف خواهند شد و مسئولیت اغلب وزارتخانه‌های باقی مانده را شخصیتهای تکنوکرات که به هیچ حزبی از ائتلاف تشکیل دهنده دولت وابسته نیستند، برعهده خواهند گرفت.
ادغام وزارت فرهنگ در وزارت گردشگری و حمل و نقل هوایی و صنایع سنتی از جمله تغییرات در کابینه مغرب اعلام شده است.انتهای پیام/
ادامه

کد خبر: 965104  |  ادامه: تسنیم
گردآوری اخبار بوسیله ربات جستجوگر پارست
راجع به ربات پارست بیشتر بدانید
به اشتراک بگذارید
اخبار مرتبط:
حرکت جوانمردانه قیس سعید نامزد انتخابات ریاست جمهوری تونسنامزد راه یافته به دور دوم انتخابات ریاست جمهوری تونس در حرکتی جوانمردانه اعلام کرد که با توجه به اینکه رقیبش در زندان است، وی نیز کمپین انتخاباتی نخواهد داشت. قیس سعید یکی از دو نامزد راه یافته به دور دوم انتخابات ریاست جمهوری تونس از عدم تبلیغات...
العالم - تونس«محمد الناصر» رئیس‌جمهور موقت تونس در نطقی تلویزیونی درباره تبعات وضعیت کنونی کشور بر انتخابات ریاست‌جمهوری هشدار داد.وی خواستار ضرورت پیدا کردن راه‌حلی برای پایان دادن به این وضعیت شد. اشاره الناصر به بازداشت «نبیل القروی» نامزد...
به گزارش رای الیوم، قیس سعید یکی از دو نامزد راه یافته به دور دوم انتخابات ریاست جمهوری تونس از عدم تبلیغات و کمپین انتخاباتی با توجه به اینکه نبیل القروی رقیب انتخاباتی وی در زندان است، خبر داد.قیس سعید اعلام کرد: من شخصا تبلیغات انتخاباتی نخواهم داشت و این به دلایل اخلاقی و در راستای پرهیز از هرگونه...
- اخبار بین الملل - به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، انتخابات ریاست جمهوری تونس 15 سپتامبر ( 24 شهریورماه ) گذشته برگزار شد و قیس سعید نامزد مستقل و نبیل القروی از حزب قلب تونس به دور دوم این انتخابات راه یافتند. پیش از برگزاری تبلیغات انتخاباتی القروی به اتهام فساد اقتصادی، پولشویی و فرار مالیاتی...
شفقنا- یک منبع قضایی تونسی شامگاه جمعه اخبار منتشر شده درباره صدور حکم قضایی چهار سال حبس علیه «نبیل القروی» نامزد زندانی انتخابات ریاست جمهوری این کشور را تکذیب و تاکید کرد که چنین اخباری صحت ندارد.به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از ارم نیوز، این منبع که خواست نامش فاش نشود، به همین...
شفقنا – رئیس جمهوری موقت تونس با انتقاد از ادامه بازداشت نامزد راه یافته به دور دوم انتخابات ریاست جمهوی گفت که باقی ماندن «نیبل القروی» رئیس حزب «قلب تونس»، در زندان، چهره تونس در خارج و اعتبار انتخابات را خدشه‌دار می‌کند.به گزارش شفقنا از خبرگزاری اسپوتنیک، محمد الناصر در آستانه...
- اخبار بین الملل - به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، تشکلی به نام " من بیدارم " از نبیل القروی یکی از سرمایه داران بزرگ تونس و نامزد انتخابات ریاست جمهوری این کشور شکایت کرد و دادگاه حکم بازداشت او را به اتهام فساد اقتصادی، فرار مالیاتی و پولشویی صادر کرد. القروی پیش از برگزاری رقابت...
به گزارش ایسنا، به نقل از سایت شبکه خبری اسکای نیوز عربی، انیس الربوعی، عضو هیئت عالی انتخابات تونس خاطرنشان کرد که بخش تجدیدنظر در دادگاه اداری تمامی اعتراضات پنج نامزد انتخابات از جمله سیف‌الدین مخلوف، یوسف الشاهد، ناجی جلول، حاتم بولبیار و سلیم الریاحی نسبت به نتایج دور اول انتخابات ریاست جمهوری...
- اخبار بین الملل - به گزارش گروه بین الملل خبرگزار تسنیم، قیس سعید نامزد مستقل و نبیل القروی نامزد حزب قلب تونس با کسب بیشترین آراء به دور دوم انتخابات ریاست جمهوری تونس راه یافتند. القروی پیش از شروع تبلیغات انتخاباتی با حکم دادگاه به زندان افتاد. او به فساد مالی، پولشویی و فرار مالیاتی متهم شده...
العالم - تونس«نبیل بفون» رئیس کمیته عالی مستقل انتخابات تونس گفت که ۱۳ اکتبر (۲۱ مهر) مرحله دوم انتخابات ریاست‌جمهوری برگزار می‌شود.طبق گزارش شبکه «فرانس ۲۴»، بفون همچنین از اینکه «نبیل القروی» نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری در زندان...

آخرین خبرهای بين‌الملل

2 شهید و چند زخمی در تجاوز به دمشق/ حمله به هدفی متخاصم در آسمان پایتخت سوریه تسنیم  ۲۱ دقیقه پیش

- اخبار بین الملل - به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه( سانا)، صبح امروز- سه‌شنبه- صدایی در دمشق شنیده شد که ناشی از هدف قرار دادن هدفی متخاصم در آسمان شهرک داریا توسط ارتش سوریه بود.صدای انفجار مهیبی صبح امروز در دمشق شنیده شد که انفجار دومی با شدت کمتر نیز پس از آن...

ترور فرمانده مطرح جهاد اسلامی در غزه/ موشک‌باران تل‌آویو و شهرک‌های اسرائیلی در پاسخ به جنایت... تسنیم  ۲۱ دقیقه پیش

- اخبار بین الملل - به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از رسانه‌های فلسطینی، کمیته‌های مقاومت فلسطین اعلام کردند که ارتش رژیم اشغالگر با ترور یکی از فرماندهان مقاومت فلسطین در دمشق، مرتکب حماقت بزرگی شد.رسانه‌های رژیم صهیونیستی گزارش دادند که ارتش اسرائیل عملیات ترور یکی از فرماندهان مقاومت...

نشریات ترکیه در یک نگاه| اردوغان به آمریکا نرود/ مرگ اسرارآمیز جاسوس انگلیسی تسنیم  ۲۱ دقیقه پیش

- اخبار بین الملل - به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، بسیاری از روزنامه‌های ترکیه، امروز در عکس و تیتر صفحه نخست، نشاندن نهال در سراسر کشور و همچنین مرگ مشکوک جاسوسی انگلیسی در استانبول را برجسته کرده‌اند. جمهوریت:اسراف و ریخت و پاش در کاخ ریاست جمهوریمرگ استاد سوسیال٬ پروفسور و وزیر اسبق امور...

گفتگوی تلفنی ترامپ و ماکرون درباره ایران تسنیم  ۲۱ دقیقه پیش

گفتگوی تلفنی ترامپ و ماکرون درباره ایران - اخبار بین الملل - به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه دوشنبه شب با انتشار توئیتی نوشت: من و دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا پیش از اجلاس ناتو در لندن در روز 4 دسامبر، دیدار خواهیم کرد.لهستان: اظهارات ماکرون درباره ناتو خطرناک استوی افزود: یک گفتگوی...

ترور یکی از فرماندهان ارشد جهاد اسلامی فلسطین و همسرش در غزه خبرگزاری فارس  ۵۶ دقیقه پیش

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، جنگنده‌های رژیم صهیونیستی بامداد امروز (سه شنبه) منزل «بهاء ابوالعطا» از فرماندهان ارشد «سرایا القدس» (گروهان‌های قدس) شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی فلسطین در منطقه «الشجاعیه» غزه را هدف گرفتند. بر اساس گزارش «فلسطین الیوم»، در این حمله، ابوالعطا...

حمله به ساختمانی در نزدیکی سفارت لبنان در دمشق خبرگزاری فارس  ۵۶ دقیقه پیش

حمله به ساختمانی در نزدیکی سفارت لبنان در دمشق به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، خبرگزاری رسمی سوریه «سانا» گزارش کرد، در پی حمله به ساختمانی در منطقه «المزه» دمشق در نزدیکی سفارت لبنان در این شهر دو نفر کشته و شش نفر دیگر زخمی شدند.   در حال تکمیل ...

در برابر برگزاری انتخابات پیش از موعد تحت نظارت آمریکا سکوت نمی‌کنیم ایلنا  ۱ ساعت پیش

در برابر  برگزاری انتخابات پیش از موعد تحت نظارت آمریکا سکوت نمی‌کنیمبه گزارش ایلنا به نقل از المیادین، «مقتدی صدر» رهبر جریان صدر عراق در پیامی توئیتری با اشاره به پیشنهاد مداخله‌جویانه اخیر آمریکا در خصوص برگزاری انتخابات زودهنگام در عراق، نوشت: «آمریکای اشغالگر بار دیگر ثابت کرد در امور همه دخالت می‌کند... عراق متعلق به عراقی‌ها است....

در برخی رستوران‌های بغداد مواد منفجره دست‌ساز تولید می‌شود ایلنا  ۱ ساعت پیش

در برخی رستوران‌های بغداد مواد منفجره دست‌ساز تولید می‌شودبه گزارش ایلنا به نقل از آناتولی، سرلشکر «عبد الکریم خلف» سخنگوی نظامی «عادل عبدالمهدی» نخست‌وزیر و فرمانده کل نیروهای مسلح عراق طی نشست خبری اعلام کرد که در برخی از رستوران‌های شهر بغداد که شاهد تظاهرات‌های ضد دولتی است، توسط افراد ناشناس، مواد منفجره دست‌ساز...

عرفات، نماد جهانی مسأله فلسطین است/ توطئه رژیم اشغالگر، ترور بنیانگذار جنبش فتح را رقم زد ایلنا  ۱ ساعت پیش

عرفات، نماد جهانی مسأله فلسطین است/ توطئه رژیم اشغالگر، ترور بنیانگذار جنبش فتح را رقم زد«محمد یاسر عبدالرحمان عبدالرئوف الحسینی» معروف به «یاسر عرفات» در ماه آگوست سال ۱۹۲۹ در قاهره متولد شد و نوامبر ۲۰۰۴ درگذشت.عرفات یکی از شخصیت‌های سیاسی معاصر در تاریخ مسأله فلسطین است که در زمان تصدی ریاست سازمان آزادی‌بخش فلسطین، نقطه کانونی قدرت بود و بالاترین حد...

جیمی کارتر بار دیگر در بیمارستان بستری شد ایلنا  ۱ ساعت پیش

جیمی کارتر بار دیگر در بیمارستان بستری شدبه گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، «جیمی کارتر» رئیس‌جمهوری ۹۵ ساله پیشین آمریکا برای ادامه روند رفع فشار مغزی در بیمارستانی در آتلانتا بستری شد.مرکز کارتر در بیانیه‌ای توئیتری اعلام کرد که این فشار مغزی در پی خون‌ریزی ناشی از زمین‌ خوردن اخیر کارتر ایجاد شده است.روند...

ارسال برای دوستان

پخش اخبار زنده