تعداد بازدید: ۴
تاريخ انتشار: پنج‌شنبه،۱۸ مهر ۱۳۹۸
ساعت انتشار: ۱۵:۵۷
ایجاد سازمان نظام رسانه متوقف شده است/ باید قدر نقد را بدانیم
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع‌‌رسانی دولت، اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور پیش از در همایش سراسری و سومین مجمع عمومی خانه مطبوعات و رسانه های کشور اظهار داشت: برای مشارکت حداکثری در انتخابات باید همه گروه ها و گرایش های سیاسی احساس کنند که در سرنوشت کشور حضور دارند و سهیم هستند و این موضوع بستگی به این دارد که مسئولین چه نگاه و برخوردی از خود نشان خواهند داد.
وی افزود: اگر با نگاه بسته و محدود برای انتخابات و افراد تصمیم گیری کنیم ممکن است مردم نیز بگویند حالا که خودتان انتخاب و تصمیم گیری می کنید خودتان نیز پای صندوق ها حاضر شوید و رأی بدهید. جهانگیری با تأکید بر اینکه در انتخابات همه مردم باید احساس کنند که نامزد مورد نظرشان حضور دارد، خاطرنشان کرد: در این صورت همه پای صندوق های رأی خواهند آمد و مشارکت حداکثری شکل خواهد گرفت.
معاون اول رئیس جمهور با اشاره به توصیه مقام معظم رهبری در انتخابات ریاست جمهوری سال 96 برای جلب مشارکت مردم، گفت: رهبر معظم انقلاب فرمودند که حتی اگر نظام را قبول ندارید به خاطر ایران در انتخابات شرکت کنید و این جمله در حقیقت شاهکار مقام معظم رهبری بود و همه آحاد جامعه را پای صندوق های رأی آورد. جهانگیری با بیان اینکه در انتخابات پیش رو نیز به چنین مشارکتی از سوی همه اقشار و آحاد جامعه نیازمند هستیم تصریح کرد: باید با سعه صدر و سینه فراخ با مسائل کشور برخورد کنیم و انتخابات پیش رو باید به معنای واقعی انتخاباتی قانونمند و رقابتی باشد و اگر این موضوع محقق شود در حقیقت به معنای شکست و یأس آمریکا خواهد بود.
جهانگیری همچنین با اشاره به سخنان روز گذشته رئیس جمهور درباره انتخابات خاطرنشان کرد: نباید عده ای سخنان رئیس جمهور را نادرست تعبیر کنند چرا که سخنان ایشان به معنای حذف هیچیک از نهادها و ایجاد شبهه در قانون اساسی نبوده است بلکه مقصود رئیس جمهور این بود که در انتخابات پیش رو به مشارکت گسترده ای نیاز داریم که ملت ایران پیروز آن باشد و برای تحقق این امر باید فضا را باز کرده و سخت نگیریم و اجازه دهیم که همه کسانی که نظام جمهوری اسلامی را قبول دارند در انتخابات حضور داشته باشند.
معاون اول رئیس جمهور در ادامه با بیان مسائل منطقه و اتفاقات یمن، عربستان، عراق و سوریه، به حمله ارتش ترکیه به بخش هایی از کشور سوریه اشاره و خاطرنشان کرد: ممکن است که دولت ترکیه دغدغه هایی در خصوص امنیت خود در مرزهای کشورش داشته باشد اما راه حل این موضوع به هیچ وجه جنگ نیست. هیچ مشکلی تاکنون با جنگ حل نشده و راه حل مسائل فقط گفتگو و مذاکره است.
جهانگیری در بخش دیگری از سخنان خود با تأکید بر اینکه رسانه و مطبوعات از جایگاه بسیار مهم و ویژه ای در همه جوامع برخوردار هستند گفت: مطبوعات و رسانه ها نقش تعیین کننده ای در شکل گیری افکار عمومی جامعه دارد. معاون اول رئیس جمهور با اشاره به نقش پراهمیت رسانه ها در سیاستگذاری مسئولین، روند اجرای سیاست ها و پذیرش سیاست ها از سوی جامعه گفت: رسانه ها با نقد سیاست ها می توانند به مسئولین در سیاستگذاری صحیح تر کمک کنند و نقد از مهمترین سرمایه هایی است که بدون هزینه در اختیار مسئولین قرار دارد.
جهانگیری ادامه داد: اگرچه ممکن است بطور طبیعی برخی انتقادهای تند باعث آزردگی شود اما باید قدر نقد را بدانیم. البته نقد باید منصفانه باشد حتی اگر تند هم باشد به عنوان سرمایه ای بزرگ می تواند به مسئولین کمک کند. معاون اول رئیس جمهور اضافه کرد: رسانه ها نقش تعیین کننده ای در پذیرش سیاست ها از سوی افکار عمومی دارند و اینکه افکار عمومی تا چه مقدار با اجرای سیاست ها همراهی داشته باشند تا حد زیادی به نقش رسانه ها وابسته است.
جهانگیری ادامه داد: امروز شبکه های گسترده رسانه ای در سطح جهانی شکل گرفته تا در سیاست حکومت ها و دولت ها تغییر ایجاد کند. این رسانه ها گاهی معادلاتی را ایجاد می کنند که سیاستگذاران را به سمت موضوعات مورد نظر خودشان سوق دهند . معاون اول رئیس جمهور با تأکید بر اینکه رسانه های شجاع منافع ملت برایشان از اهمیت ویژه ای برخوردار است، تصریح کرد: دولت به صورت جدی از همه رسانه های کشور حمایت می کند.
البته خواست دولت از رسانه ها این نیست که بلندگوی تبلیغاتی دستگاه اجرایی کشور باشند بلکه از آنها می خواهد که به دنبال ترویج اخلاق و انصاف باشند . جهانگیری با تأکید بر اینکه جامعه در شرایط حساس کنونی به شدت نیازمند همگرایی، انسجام و همبستگی است، گفت: اگر بخواهیم وحدت ملی، انسجام و سرمایه اجتماعی افزایش پیدا کند این مهم جز از طریق ترویج اخلاق و انصاف میسر نخواهد شد.
معاون اول رئیس جمهور با تأکید بر اینکه رسانه ها در بسیاری از بخش ها می توانند به برنامه ها و سیاست های دولت کمک کنند افزود: در مقطع فعلی که مبارزه با فساد یکی از نیازهای اصلی کشور است، آزادی رسانه ها می تواند زمینه ساز از بین بردن و حتی پیشگیری از بروز فساد باشد و لازمه آن این است که رسانه ها بتوانند بدون لکنت زبان فعالیت کنند.
وی با بیان اینکه باید از کسانی که مفاسد اقتصادی را افشا می کنند حمایت کرد، خاطرنشان کرد: در یکی از جلسات ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی این موضوع را مطرح کردم که لازم است سازوکاری فراهم شود که مردم در زمان مراجعه به ادارات، اگر مدیری مطالبه غیرقانونی از آنها داشت بتوانند این موضوع را اطلاع رسانی کنند.
جهانگیری افزود: به دلیل آنکه دولت نقش پررنگی در اقتصاد کشور دارد، فساد زیادتر رخ می دهد و رابطه فساد اقتصادی و می توان گفت رابطه مستقیمی میان فساد و اقتصاد دولتی وجود دارد؛ هرچه نقش دولت در اقتصاد پررنگ تر باشد فساد نیز بیشتر خواهد شد. معاون اول رئیس جمهور همچنین با تأکید بر اصلاح ساختارها و حذف گلوگاه های فساد گفت: باید همه زمینه ها و گلوگاه های شکل گیری فساد را حذف کنیم و نظارت جدی بر روندها داشته باشیم.
وی در ادامه با بیان اینکه اینکه باید از محدودیت، تعطیلی و زیان ده شدن رسانه ها و مطبوعات نگران بود، گفت: هیچ فعالیت و بنگاه زیان دهی امکان ادامه حیات ندارد و همانطور که نمی توان یک بنگاه اقتصادی زیان ده را تا ابد با پمپاژ پول حفظ کرد، امکان ادامه فعالیت مطبوعات زیان ده نیز میسر نخواهد بود.بنابراین باید راهکارهایی پیدا کنیم تا مطبوعات از حالت زیان دهی خارج شوند.
جهانگیری با یادآوری اینکه امروز کشور در شرایط خاص اقتصادی قرار دارد گفت: گاهی القائاتی از خارج کشور در زیر سوال بردن توانمندی نظام و دولت در حل مشکلات مردم و جامعه صورت می گیرد و تلاش می شود جامعه باور کند که نظام ناکارآمد است و قادر نیست مسائل را حل و فصل کند؛ متاسفانه در کنار القائات خارجی عده ای از مخالفین دولت در داخل کشور نیز با انگیزه سیاسی تلاش می کنند تا به این روند دامن بزنند.
معاون اول رئیس جمهور افزود: وقتی این القائات و فضای رسانه ای در جامعه پررنگ می شود ممکن است مسئولین هم از سخن گفتن درباره توانمندی های کشور پرهیز کنند. جهانگیری گفت: امروز در جمع اعضای خانه مطبوعات و رسانه های کشور اعلام می کنم که کارنامه دولت جمهوری اسلامی ایران در دوره تدبیر و امید چه در مقایسه با دولت های قبل و چه در مقایسه با کشورهای مشابه با سرافرازی و افتخار قابل دفاع است.
معاون اول رئیس جمهور اضافه کرد: در هر یک از بخش های اقتصادی که دست بگذاریم کارنامه این دوره با هیچ دوره ای قابل مقایسه نیست. در سال 84 که دولت اصلاحات به پایان رسید میزان برداشت گاز ایران از پارس جنوبی با قطر برابر بود و در سال 92 که دولت تدبیر و امید کار را تحویل گرفت، میزان برداشت قطر از میدان مشترک گازی دو برابر ایران بود و این یعنی چند ده میلیارد دلار از پول ملت ایران در جیب آنها رفته است.
وی با اشاره به اینکه امروز پس از گذشت شش سال از دولت تدبیر و امید میزان برداشت ایران از قطر پیشی گرفته گفت: امروز به نقطه ای رسیده ایم که برداشت ما از میدان مشترک گازی با قطر 560 میلیون مترمکعب است که امیدواریم این رقم تا پایان سال به 600 میلیون مترمکعب برسد. جهانگیری ادامه داد: در میادین نفتی غرب کارون نیز که عمدتاً با کشور عراق مشترک هستیم، میزان برداشت ما در سال 92، 70 هزار بشکه در روز بود که امروز به 350 هزار بشکه رسیده و در بخش صادرات گاز و ایجاد خط لوله نیز دستاوردهای بزرگی حاصل شده است و این در حالیست که از 6 سال عمر دولت تدبیر و امید ، بیش از 4 سال را تحت تحریم بوده ایم و منابع خارجی برای کشور وجود نداشته و آنچه توانسته این دستاوردها را حاصل کند تدبیر، دانش و تجربه مدیران کشور بوده است.
وی افزود: تعداد روستاهای برخوردار از نعمت گاز از ابتدای انقلاب تا قبل از دولت تدبیر و امید 14 هزار روستا بود و امروز 30 هزار روستا از نعمت گاز برخوردار هستند که یعنی در طول 6 سال دولت تدبیر و امید بیش از کل دوران پس از انقلاب اسلامی گازرسانی به روستاها انجام شده است. معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه در بخش آب و خاک نیز در سال های اخیر اتفاقات بزرگ و نادری رخ داده است افزود: در یکی از جلسات در حضور مقام معظم رهبری، مجوزی از ایشان دریافت کردیم و 8 میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی برای یک دوره 4 ساله برداشت شد تا سدها و تونل های انتقال آبی که از ابتدای انقلاب شروع به احداث شده بود تکمیل کنیم و برنامه های آبرسانی را به مورد اجرا بگذاریم و اتفاقات بزرگی در طول این مدت در بخش آب و خاک رخ داد که در طول 40 سال گذشته کم سابقه است.
جهانگیری با اشاره به اینکه دوره دولت تدبیر و امید تنها دوره ای است که توانستیم هواپیمای نو به ناوگان حمل و نقل هوایی کشور اضافه شد و در بخش خودکفایی، تولید و صادرات محصولات کشاورزی نیز دستاوردهای مهمی به ثبت رسید، افزود: کارنامه این دولت قابل دفاع، درخشان و افتخارآفرین است اما متاسفانه برخی القائات منفی و فضای رسانه ای باعث شده که روحیه مدیران دولت به جایی برسد که حتی نتوانند از عملکرد خود دفاع کنند.
معاون اول رئیس جمهور افزود: دولت دست یاری به سوی رسانه ها و مطبوعات کشور دراز می کند تا دستاوردها و عملکرد دولت را به اطلاع مردم و افکار عمومی برسانند. جهانگیری افزود: آمریکا تصور می کرد با جنگ رسانه ای و اقتصادی می تواند کشور را در سال 97 زمین گیر کند گفت: آنها تصور می کردند که جمهوری اسلامی نمی تواند جشن چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی را برگزار کند اما امروز همه شاخص های اقتصادی کشور رو به بهبود هستند البته می دانیم شرایط زندگی و معیشتی مردم سخت است که باید برای حل این موضوع راهکارهایی پیدا کنیم.
معاون اول رئیس جمهور با تأکید بر اینکه باید از اقتصاد و مدیریت کشور شجاعانه دفاع کنیم، اظهار داشت: اقتصاد کشور امروز قادر است شغل ایجاد کند، به سمت کنترل تورم حرکت کند، سرمایه گذاری جذب کند و بورس نیز به عنوان یکی از شاخص های مهم اقتصاد روند مثبتی را در پیش دارد. جهانگیری در ادامه با تأکید بر اینکه باید برای حل مسائل روزنامه نگاران و رفع دغدغه مطبوعات و رسانه های کشور راهکارهای روشن تدوین کنیم ،گفت: بودجه دولت به دلیل وابستگی به درآمدهای نفتی با مشکل مواجه است با این وجود دولت مصمم است برای جبران کسری بودجه به سمت منابع بانک مرکزی نرود تا پایه پولی افزایش پیدا نکند.
معاون اول رئیس جمهور ادامه داد: البته پرداخت حقوق کارکنان در اولویت برنامه های دولت است و ممکن است در شرایط سخت ناچار شویم تصمیماتی اتخاذ کند اما همه تلاش این است که به سمت استقراض از بانک مرکزی نرویم. جهانگیری خطاب به جامعه مطبوعات و رسانه های کشور گفت: باید صدای صنفی مطبوعات صدایی رسا باشد، به موافقت دولت و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای ایجاد سازمان نظام رسانه اشاره و خاطرنشان کرد: وقتی این موضوع مطرح شد برخی انجمن ها و تشکل ها مخالفت کردند به همین دلیل این کار متوقف شد چرا که دولت می خواهد این اقدام با هدف خدمت به مطبوعات و رسانه های کشور باشد.
وی با اشاره به درخواست مدیران مسئول مطبوعات از دولت برای پرداخت ارز 4200 تومانی به منظور کاغذ مورد نیاز جراید،‌ گفت: دولت به این درخواست احترام گذاشت و همانند سایر کالاهای اساسی این ارز تامین شد اما شاهد هستیم که گاهی در همین روزنامه ها به دولت حمله می شود که چرا ارز 4200 تومانی که در برخی موارد زمینه ساز فساد شده حذف نمی شود.
دولت نمی تواند نسبت به نیازهای اصلی مردم به کالاهای اساسی و دارو و نگرانی های آنها در این رابطه بی تفاوت باشد. معاون اول رئیس جمهور اضافه کرد: انجمن ها و تشکل های مطبوعات و رسانه های کشور در این زمینه با یکدیگر به اتفاق نظر برسند تا دولت بتواند تصمیمات لازم را اتخاذ کند. انتهای پیام/  معاون اول رئیس جمهور اسحاق جهانگیری رسانه نقد
ادامه

کد خبر: 972161  |  ادامه: خبرگزاری فارس
گردآوری اخبار بوسیله ربات جستجوگر پارست
راجع به ربات پارست بیشتر بدانید
به اشتراک بگذارید
اخبار مرتبط:
به گزارش خبرگزاری شبستان، اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور صبح پنج شنبه در همایش سراسری و سومین مجمع عمومی خانه مطبوعات و رسانه‌های کشور با اشاره به جایگاه رسانه در جوامع مختلف اظهار کرد: در جامعه ما و همه جوامع رسانه جایگاه بسیار مهمی دارد و شکل‌گیری مسائل مربوط به مردم و همچنین افکار عمومی...
به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، دکتر اسحاق جهانگیری پیش از ظهر امروز (پنجشنبه) در همایش سراسری و سومین مجمع عمومی خانه مطبوعات و رسانه های کشور اظهار داشت: برای مشارکت حداکثری در انتخابات باید همه گروه ها و گرایش های سیاسی احساس کنند که در سرنوشت کشور حضور دارند و سهیم هستند و این موضوع...
آفتاب‌‌نیوز : «اسحاق جهانگیری» روز پنجشنبه در همایش سراسری و سومین مجمع عمومی خانه مطبوعات و رسانه های کشور، اظهار کرد: در همه جوامع رسانه جایگاه مهمی دارد و رسانه ها چشم، گوش و زبان مطالبات مردمند. شکل دهی به افکار عمومی کار رسانه است.وی اضافه کرد: به همین دلیل رسانه بر سیاست گذاری...
به گزارش ایلنا، اسحاق جهانگیری پیش از ظهر امروز (پنجشنبه) در همایش سراسری و سومین مجمع عمومی خانه مطبوعات و رسانه های کشور اظهار داشت: برای مشارکت حداکثری در انتخابات باید همه گروه ها و گرایش های سیاسی احساس کنند که در سرنوشت کشور حضور دارند و سهیم هستند و این موضوع بستگی به این دارد که مسئولین چه نگاه...
معاون اول رئیس‌جمهور گفت: ما تنها دوره‌ای هستیم که در آن هواپیما به کشور وارد شده است و کارنامه ما به واقع قابل دفاع است. اما با داشتن کارنامه قابل دفاع و افتخار آفرین، روحیه مدیر ما را به جایی می‌رسانند که نتواند از این موضوعات صحبت کند. به گزارش ایلنا، اسحاق جهانگیری در نشست سومین...
به گزارش خبرنگار ایلنا، اسحاق جهانگیری در نشست سومین مجمع عمومی سالیانه خانه‌های مطبوعات و رسانه‌های کشور که در سالن آمفی‌تئاتر باغ وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد، گفت: سعادتی است که در جمع روزنامه‌نگاران حضور پیدا کردم. راجع به مطبوعات و تشکل‌های مرتبط با آن مطلب زیاد...
به گزارش سرویس اقتصادی جام نیـوز، اسحاق جهانگیری در مراسم روز جهانی استاندارد اظهار کرد: آمار‌ها و گزارشات نشان می‌دهد که شرایط اقتصادی علی‌رغم تحریم شدید آمریکا به سمت بهبود حرکت می‌کند.معاون اول رئیس جمهور گفت: شاخص‌های کلان و گزارشاتی که از بنگاه‌های اقتصادی وصول می‌شود...
▫ جهانگیری:اقتصاد به سمت رونق می‌رود  صبحانه آنلاین - اقتصادي
به گزارش صبحانه،اسحاق جهانگیری با حضور در مراسم روز جهانی استاندارد با اشاره به اینکه علی رغم اعمال تحریم های شدید امریکا شرایط اقتصادی کشور به سمت ثبات و بهتر شدن حرکت می کند، اظهارداشت: این در حالی است که آمریکایی ها یک جنگ تمام عیار اقتصادی علیه ایران آغاز کرده بودند.وی افزود: شاخص های کلان اقتصادی...
- اخبار اقتصادی - به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، اسحاق جهانگیری با حضور در مراسم روز جهانی استاندارد با اشاره به اینکه علی رغم اعمال تحریم های شدید امریکا شرایط اقتصادی کشور به سمت ثبات و بهتر شدن حرکت می کند، اظهارداشت: این در حالی است که آمریکایی ها یک جنگ تمام عیار اقتصادی علیه ایران آغاز...
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، از ابتدای سال ۲۰۱۸ ‌‌‌‌‌‌جنگ تجاری بین چین و آمریکا بالا گرفت و آمریکا با اعمال تعرفه بر واردات فولاد و آلومینیوم مناقشه تجاری با چینی‌ها را آغاز کرد. در ادامه چینی‌ها نیز بر واردات تعدادی از کالاهای آمریکایی تعرفه اعمال کردند و به همین...

آخرین خبرهای سياسي

خط قرمز جمهوری‌اسلامی هر نقطه از دنیا است که در آن توطئه‌ای بر علیه ایران شکل گیرد جام نیوز  ۲ ساعت پیش

به گزارش جام نیوز، رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هفته گذشته با فرماندهان سپاه پاسداران، «امتدادِ عمق راهبردی» کشور را لازم‌تر از «واجب‌ترین واجبات کشور» دانستند و توصیه کردند نباید نگاه وسیع و فرامرزی به جغرافیای مقاومت را از دست داد. پرهام فرهنگ وصال، کارشناس حقوق...

ماجرای لایحه تامین مسکن مدیران استانداری البرز چیست؟ آفتاب نیوز  ۳ ساعت پیش

آفتاب‌‌نیوز : ناصر مقدم شامگاه سه‌شنبه با انتشار مطلبی با اشاره به خبر منتشرشده در برخی رسانه ها و فضای مجازی درباره تامین ریالی ودیعه مسکن مدیران توسط شهرداری کرج به درخواست استانداری البرز گفت: پس از استان شدن البرز، زیر ساخت‌ها هم باید متناسب با استان شدن توسعه می یافت اما به هر...

مجلس اگر نظام پرداخت‌ها را اصلاح نکند با تراکم پزشک مواجه خواهیم شد خبرگزاری فارس  ۳ ساعت پیش

مجلس اگر نظام پرداخت‌ها را اصلاح نکند با تراکم پزشک مواجه خواهیم شد محمد نعیم امینی فرد، عضو کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس درباره ظرفیت دانشجویان پزشکی و کمبود متخصص در کشور گفت:مهمترین مشکل کشور ما به لحاظ تامین نیروی انسانی عادلانه در بخش بهداشت و درمان کشور به توزیع آن بازمی‌گردد لذا خیلی مشکلی...

حفظ برند ایران مهم است نه ظریف شبکه ایران  ۴ ساعت پیش

به گزارش ایرنا، وزیر امور خارجه در این نشست گفت: ما عادت کرده‌ایم سرمان را بالا بگیریم حاضر نیستیم چون برخی کشورها عمل کنیم. ظریف گفت: اگر ۱۰ سال دیگر به برجام نگاه کنند، آن را یکی از موفق‌ترین دستاوردهای جمهوری اسلامی خواهند دید. اما من مدافع برجام نیستم. باید از منافع ایران در برجام دفاع...

رئیس جمهوری می‌تواند لایحه پالرمو را ابلاغ کند شبکه ایران  ۴ ساعت پیش

موضوعی که حتی معاون حقوقی رئیس جمهوری هم گفته در دستور کار دولت است و حسن روحانی باید برای آن تصمیم بگیرد. لعیا جنیدی دیروز به «ایرنا» گفته که «حدود یک ماه گذشته این موضوع را به رئیس جمهوری» اعلام کرده است. این یعنی آنکه دولت در جریان امکان استفاده از این ظرفیت قانونی برای گرفتن...

کمیسیون اجتماعی پیگیر مطالبات کارگران هفت تپه شبکه ایران  ۴ ساعت پیش

کمیسیون اجتماعی مجلس اما آستین بالازده است تا با دعوت از کارگران و دیگر اضلاع موثر برای حل مشکلات پیش آمده اقدام کند. این اقدام به دلیل بازداشت 14 کارگری که قصد داشتند هفته گذشته در جلسه کمیسیون اجتماعی شرکت کنند به تأخیر افتاد. حالا تمامی این کارگران با پیگیری‌های این کمیسیون و ورود رئیس دستگاه...

رئیس جمهوری حق نظارت بر اجرای قانون اساسی را دارد شبکه ایران  ۴ ساعت پیش

در اصل یاد شده قانون اساسی آمده است: «پس از مقام رهبری رئیس جمهوری عالی‌ترین مقام رسمی کشور است و مسئولیت اجرای قانون اساسی و ریاست قوه مجریه را جز در اموری که مستقیماً به رهبری مربوط می‌شود، بر عهده دارد.»روحانی با بیان اینکه شورای نگهبان در مورد اصل 113 قانون اساسی تفسیری کرده...

دود وعده های پوپولیستی در چشم مردم شبکه ایران  ۴ ساعت پیش

بنابراین مطابق دیدگاه سرزعیم، در ایران هم از پوپولیسم نفع می‌برند، هم سیاستمداران و مدیران و هم احزاب و حاکمیت و البته در نهایت هم خود مردم، که به قیمت بهره مندی ارزان تر و بیشتر از مواهب زندگی، رضایت داده‌اند که منابع متعلق به نسل آینده، امروز مصرف شود.سرزعیم، نویسنده کتاب «پوپولیسم...

کارگروه نظامی، انتظامی و امنیتی کمیته توسعه دریامحور برگزار شد خبرگزاری برنا  ۵ ساعت پیش

کارگروه نظامی، انتظامی و امنیتی کمیته توسعه دریامحور برگزار شد به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، نخستین جلسه کارگروه نظامی، انتظامی و امنیتی کمیته توسعه دریامحور به میزبانی نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران و با حضور سید مصطفی میرسلیم رئیس گروه زیربنایی و تولیدی دبیرخانه مجمع برگزار شد.در این جلسه، پس از ارائه نمایندگان نیروهای مسلح، مقرر...

ارسال برای دوستان

پخش اخبار زنده