تعداد بازدید: ۹
تاريخ انتشار: دوشنبه،۲۲ مهر ۱۳۹۸
ساعت انتشار: ۰۰:۰۶
پرونده‌ای برای 4 مرگ مشکوک در بیمارستان قلب تهران
به گزارش صبحانه،سرانجام عزیزانشان را از دست دادند. همان ها که روی تخت بیمارستان بیهوش و رنگ‌پریده با کلی دستگاه و سیم و لوله با مرگ دست‌وپنجه نرم می‌کردند؛ اما زور هیچ‌کدام‌شان به مرگ نرسید. اول رضیه رفت، بعد نوبت به سعید رسید، چند روز بعد از آن غلامحسین تسلیم مرگ شد و آخر هم نورالدین روی تخت بیمارستان جان باخت.
این سرنوشت چهار نفر از همان 6 بیماری است که در اردیبهشت ‌سال جاری به طرز مشکوکی در بیمارستان قلب تهران دچار عارضه مغزی شده بودند. هنوز یک زن و مرد از آنها روی تخت بیمارستان هستند؛ اما اوضاع آنها هم چندان خوب نیست.حالا چهار خانواده بعد از کلی گرفتاری و بلاتکلیفی داغدار شده‌اند؛ داغی که هنوز هم علت آن برای آنها به‌درستی روشن نیست.
قرار بود یک جراحی چندساعته باشد و بعد از چند روز هم به خانه بروند اما آنها حالا به خانه ابدی رفته‌اند. این اتفاق عجیب در تاریخ 25 اردیبهشت‌ در اتاق عمل بیمارستان قلب تهران رخ داد؛ شش بیمار در یک اتاق عمل دچار یک عارضه مشابه شدند. مسئولان بیمارستان «هیاپوکسی» یا همان کمبود اکسیژن بافتی را علت بی هوشی و به کما رفتن این بیماران اعلام کردند.
اما اینکه دلیل این کمبود اکسیژن چه بوده هنوز به درستی مشخص نیست. حمیدرضا پورحسینی رئیس بیمارستان قلب تهران چند هفته بعد درباره این حادثه به ایسنا گفت:« ما تمام سیر بیهوشی این بیماران را بررسی کردیم و مشخص شد که فشار گاز اکسیژن در طول عمل در حد نرمال بوده است. تمام داروهای زمان بیهوشی را به آزمایشگاه مرجع ارسال کردیم که پس از بررسی اعلام کردند که داروها مشکلی نداشته و قابل استفاده هستند.
اما همچنان در حال پیگیری موضوع هستیم تا به نتیجه برسیم.»خانواده این بیماران درگذشته می‌گویند یا داروی بیهوشی مشکل داشته یا تجهیزات اتاق عمل. آنها دلایل خودشان را دارند؛ دلایلی که قابل تامل است، همین هم باعث شده تا شکایت‌های مختلفی از این بیمارستان و کادر درمانی مطرح شود. آنها می‌گویند پرونده پزشکی عزیزان‌شان را به دکترهای متخصص و جراح‌های مختلفی نشان داده‌اند و نتیجه همه این پیگیری‌ها مشکل را از طرف بیمارستان نشان می‌دهد.
رضیه راشدیان زن پنجاه‌وهفت ساله اهل خرمشهر؛ او جراحی قلب باز داشت و خانواده او ترجیح دادند تا این جراحی در پایتخت انجام شود؛ همین هم شد که همراه دو پسرش به تهران و بیمارستان قلب آمد. این زن چهارم تیرماه بعد از چند هفته بیهوشی روی تخت بیمارستان جان سپرد اما حالا چند هفته‌ای هم از چهلم این زن گذشته و پسرش به شهروندآنلاین می‌گوید: «با زور به من و برادرم گفتند که اگر از بیمارستان شکایت کنیم، جنازه مادرم را تحویل نمی‌دهند، به ما گفتند که جنازه برای کالبدشکافی به پزشکی قانونی می‌رود و کلی باید منتظر باشیم و دوندگی زیادی دارد.
برای طایفه ما هم بد است که جنازه روی زمین بماند و کلی حرف‌و‌حدیث برای‌مان درست می‌شد.سعید سرخی مردی پنجاه‌وهشت ساله که برای جراحی قلب به تهران آمده بود و حتی چند ساعت پس از پایان جراحی به هوش آمد، حالش هم به‌ظاهر خوب بود اما یک‌دفعه حالش خراب شد، دکترها او را دوباره به اتاق عمل بردند اما چند روز بعد از عمل دوم به کما رفت و دست آخر هم تسلیم مرگ شد.
ما رضایت دادیم تا جنازه مادرم را به خرمشهر ببریم اما من می‌دانم مادرم مثل بقیه بیماران آن روز در بیمارستان قربانی اشتباه شده است؛ حالا یا داروی بیهوشی یا تجهیزات اتاق عمل، بالاخره یک چیزی این وسط ایراد داشته تا ما به همین سادگی مادرمان را از دست بدهیم. من الان از بیمارستان شکایت دارم و از طریق اقوامی که در تهران داریم، پیگیری می‌کنیم.
»سعید سرخی مردی اهل اهواز؛ او هم 22 تیرماه به همین سرنوشت تلخ دچار شد. مردی پنجاه‌وهشت ساله که برای جراحی قلب به تهران آمده بود و حتی چند ساعت پس از پایان جراحی به هوش آمد، حالش هم به‌ظاهر خوب بود اما یک‌دفعه حالش خراب شد، دکترها او را دوباره به اتاق عمل بردند اما چند روز بعد از عمل دوم به کما رفت و دست آخر هم تسلیم مرگ شد.
پسر سعید سرخی اما از شکایت منصرف شده، نه این‌که گزارش بیمارستان درباره علت فوت پدرش را باور داشته باشد، خودش می‌گوید که دستش به جایی بند نیست و همین هم شده تا قید دادگاه و شکایت را بزند: «آنها پول دارند، قدرت دارند و بلدند چطور صحبت کنند؛ اما من نه کسی را می‌شناسم و نه می‌دانم که باید چکار کنم. در یک شهر بی‌کس و کار، همان مدتی هم که بابا در بیمارستان بیهوش بود، آن‌قدر مرخصی گرفتم که داشتم کارم را از دست می‌دادم.
اهواز کجا و تهران کجا، من وقت و پولی ندارم که مدام به تهران رفت و آمد کنم. اما اگر شرایطی باشد که بتوانم، حتما شکایت می‌کنم و حق پدر و خانواده‌ام را می‌گیرم.»پنجم مرداد ماه هم غلامحسین علیخانی در بیمارستان قلب تهران، فوت کرد. مشکل او اما کمی با بقیه فرق داشت. این مرد 71 ساله قلبش را به تیغ جراحان این بیمارستان سپرده بود، اما بعد از عمل دچار خونریزی شد.
آن طور که پسر علیخانی به شهروندآنلاین می‌گوید ظاهرا پزشکان و کادر درمانی بیمارستان خیلی دیر متوجه خونریزی شدند و او را پس از زمان طلایی به اتاق عمل بردند: «پدر من 9 تیرماه جراحی شد، بعد از جراحی نخست، بدون اطلاع ما دوباره پدر را به اتاق عمل بردند، ما اصلا تا چند روز از هیچ چیز خبر نداشتیم. حتی به هوش آمدن موقت پدرم را هم به ما اطلاع ندادند.
» او ادامه می‌دهد: «من پرونده پدرم را به پزشکان زیادی نشان دادم، همه آنها حرف‌شان این بود که کوتاهی از طرف بیمارستان بوده. یکی از متخصصان قلب وقتی پرونده پدرم را دید به من گفت که در این شرایط فقط 5دقیقه زمان برای نجات بیمار وجود دارد که متاسفانه کادر درمانی بیمارستان خیلی پس از گذشت این زمان بر بالین پدرم حاضر شده‌اند.
من از بیمارستان و کادر درمانی شکایت کرده‌ام و پرونده در کمیسیون درحال بررسی است. باید مشخص شود که چرا پدرم به این شکل جانش را از دست داده.»خانواده این بیماران درگذشته می‌گویند یا داروی بیهوشی مشکل داشته یا تجهیزات اتاق عمل. آنها دلایل خودشان را دارند؛ دلایلی که قابل تامل است، همین هم باعث شده تا شکایت‌های مختلفی از این بیمارستان و کادر درمانی مطرح شودنورالدین احمدی هم یکی دیگر از بیماران به کما رفته بیمارستان قلب تهران بود.
مردی 59 ساله که جراحی قلب باز پای او را به این مرکز درمانی باز کرد. او با پای خودش به بیمارستان رفت، اما حالا که حدود یک ماه از مرگ او می‌گذرد، پسرش به شهروندآنلاین می‌گوید: «پدرم 4شهریور ماه فوت کرد. علت مرگ همان ‌هایپوکسی اعلام شد. اما این‌که علت ‌هایپوکسی چه بود، معلوم نیست. البته مسئولان بیمارستان خودشان بهتر از هرکس دیگری می‌دانند که آن روز در اتاق عمل چه اتفاقی افتاده.
اما خب در ظاهر صحبت‌های دیگری مطرح می‌کنند. اما من تا روشن شدن همه ماجرا پیگیری این پرونده را ادامه می‌دهم.» این پسر جوان که زودتر از بقیه خانواده‌ها علیه بیمارستان شکایت کرده بود، منتظر اعلام نظر کمیسیون است: «من از همان روزهای اولی که پدرم به کما رفت، شکایت کردم. وکیل هم گرفتم و به بقیه خانواده‌ها گفتم که اگر تمایل دارند با هم اقدام کنیم.
اما خب آنها نگران جان عزیزان‌شان بودند. اما حالا چی کدام‌شان زنده ماندند. یکی پس از دیگری جان‌شان را از دست دادند، به خاطر یک سهل‌انگاری و حالا خبر دارم که آنها هم شکایت کرده‌اند. می‌دانم در بهترین حالت و در صورت محکوم شدن بیمارستان دیه پرداخت می‌شود، اما با چقدر پول می‌شود جای پدر را پر کرد. من پیگیر این پرونده هستم تا حداقل خانواده‌ها و بیماران دیگری در این بیمارستان داغدار نشوند.
» گفتنی است مسئولان این مرکز درمانی با وجود پیگیری‌های شهروندآنلاین حاضر به پاسخگویی در خصوص این حادثه و جزییات آن نشدند.
ادامه

کلمات کلیدی:
کد خبر: 985234  |  ادامه: صبحانه آنلاین
گردآوری اخبار بوسیله ربات جستجوگر پارست
راجع به ربات پارست بیشتر بدانید
به اشتراک بگذارید
اخبار مرتبط:
سلامت نیوز:«دانش‌آموزی داشتم به اسم پوریا. شیطون بود و پرانرژی. یک روز توی بخش بیمارستان غمگین و بی‌حوصله بودم که پوریا از اتاق شیمی درمانی بیرون اومد.به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه ایران ،بچه‌ها وقتی داروی شیمی درمانی میگیرن، دچار عوارضی می‌شن مثلاً تکلمشون به مشکل برمیخوره....
سلامت نیوز:نتایج یک تحقیق نشان می‌دهد ورزش کردن می‌تواند از قلب در برابر عوارض شیمی‌درمانی حفاظت کند.به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، شیمی درمانی می‌تواند تاثیرات بدی بر قلب داشته باشد اما برنامه‌های ورزشی اختصاصی به فرد کمک می‌کند تا برخی از این آسیب‌ها را کاهش...
سلامت نیوز:جراح و متخصص زنان و زایمان بیمارستان‌های شهید محمدی و خلیج‌فارس بندرعباس از خارج کردن ۲۷ توده (میوم) کوچک و بزرگ از رحم دختر ۳۹ ساله در بندرعباس خبر داد.به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، دکتر آمنه رنجبر در جمع خبرنگاران در تشریح این خبر اظهار کرد: بیمار به دلیل درد و خونریزی...
پسر معلول که برای انجام « ام آر آی» بی هوش شده بود داخل محفظه دچار ایست تنفسی شد اما به دلیل قصور پزشکی جان باخت.به گزارش ایران، دو سال قبل خانواده «احمد» ۳۸ ساله که به طور مادرزاد معلول بود او را به‌دلیل ضعف شدید بدنی در یکی از بیمارستان‌های پایتخت بستری کردند. از آنجا که علت بیماری او مشخص نبود، پزشک...
دو سال قبل خانواده «احمد» 38 ساله که به طور مادرزاد معلول بود او را به‌دلیل ضعف شدید بدنی در یکی از بیمارستان‌های پایتخت بستری کردند. از آنجا که علت بیماری او مشخص نبود، پزشک معالج دستور انجام «ام آر آی» داد.با توجه به اینکه «احمد» قادر به کنترل حرکات بدنش...
سلامت نیوز: پسر معلول که برای انجام « ام آر آی» بی هوش شده بود داخل محفظه دچار ایست تنفسی شد اما به دلیل قصور پزشکی جان باخت.به گزارش سلامت نیوز،ایران نوشت: دو سال قبل خانواده «احمد» 38 ساله که به طور مادرزاد معلول بود او را به‌دلیل ضعف شدید بدنی در یکی از بیمارستان‌های...
▫ جراحی بینی با تضمین نقص عضو!  صبحانه آنلاین - اقتصادي
به گزارش صبحانه،جراح زیبایی که بینی سه زن را ناقص کرده بود در حالی پای میز محاکمه ایستاد که دو نفر از شاکی‌های این پرونده با دریافت پول رضایت دادند.‌‌سال گذشته دختر 32 ساله‌ای با مراجعه به دادسرای جرایم پزشکی دارویی (ناحیه 19) تهران با ارائه مدارکی مدعی شد پس از جراحی بینی‌اش در یک کلینیک زیبایی دچار...
جراح زیبایی که بینی سه زن را ناقص کرده بود در حالی پای میز محاکمه ایستاد که دو نفر از شاکی‌های این پرونده با دریافت پول رضایت دادند.‌‌به‌ گزارش ایران، سال گذشته دختر ۳۲ ساله‌ای با مراجعه به دادسرای جرایم پزشکی دارویی (ناحیه ۱۹) تهران با ارائه مدارکی مدعی شد پس از جراحی بینی‌اش در یک کلینیک زیبایی دچار...
گفت‌وگو با خانواده بیمارانی که پس از ماه‌ها انتظار پیکر بی‌جان عزیزان‌شان را تحویل گرفتند. عامل مرگ همچنان مبهم است.سرانجام عزیزانشان را از دست دادند. همان ها که روی تخت بیمارستان بیهوش و رنگ‌پریده با کلی دستگاه و سیم و لوله با مرگ دست‌وپنجه نرم می‌کردند؛ اما زور هیچ‌کدام‌شان به مرگ نرسید. اول رضیه...
سلامت نیوز: سرانجام عزیزانشان را از دست دادند. همان ها که روی تخت بیمارستان بیهوش و رنگ‌پریده با کلی دستگاه و سیم و لوله با مرگ دست‌وپنجه نرم می‌کردند؛ اما زور هیچ‌کدام‌شان به مرگ نرسید. اول رضیه رفت، بعد نوبت به سعید رسید، چند روز بعد از آن غلامحسین تسلیم مرگ شد و آخر هم نورالدین...

آخرین خبرهای اقتصادي

مترو فرودگاه امام 24 ساعته شد اکو فارس  ۴ روز پیش

به گزارش ایرنا؛ مترو فرودگاه امام خمینی (ره) با هدف تسهیل دسترسی مسافران به این فرودگاه، ۲۴ ساعته شد.روابط عمومی شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) عصر امروز (شنبه) اعلام کرد: مترو فرودگاه امام (ره) به صورت شبانه‌روزی آماده خدمت رسانی است تا مسافرانی که امکان رسیدن از طریق سایر راه‌های دسترسی...

ماهیت صحبت‌های تاج درباره قرارداد ویلموتس چه بود؟ اکو فارس  ۴ روز پیش

به گزارش خبرآنلاین؛ از هفته گذشته ماجرای پرداخت دستمزد ویلموتس داغ شد و حتی فدراسیون فوتبال از طرف این سرمربی بلژیکی تهدید شد که درصورت پرداخت نشدن مطالباتش، برای بازی با عراق تیم ملی را هدایت نخواهد کرد. در همین شرایط بود که اخباری درمورد دستمزد نجومی ویلموتس منتشر شد و رسانه‌ها خبر از دستمزد سه...

جمع‌آوری ۴۰ کیوسک فرسوده تلفن از معابر آفتاب نیوز  ۴ روز پیش

آفتاب‌‌نیوز : ابراهیم کاظم‌زاده روز شنبه در گفت و گو با ایرنا با اشاره به ساماندهی کیوسک های تلفن همگانی در این شهر، اظهار داشت: این طرح از ابتدای آبان ماه امسال آغاز شده که بر اساس آن نوع استفاده از کیوسک های مخابراتی نیز عوض خواهد شد.وی گفت: تعدادی از کیوسک های تلفن شهری به علت به سرقت...

موافقان سهمیه‌بندی بنزین چه می‌گویند؟ آفتاب نیوز  ۴ روز پیش

آفتاب‌‌نیوز : ایران سالانه حدود ۹۷۰ هزار میلیارد تومان یارانه انرژی پرداخت می‌کند. یارانه‌ای که با در نظر گرفتن ۶۲ هزار میلیارد تومان بودجه عمرانی کشور در سال ۹۷، حکایت از سهمی ۲۰ برابری نسبت به بودجه عمرانی کشور دارد.از سوی دیگر ایرانیان سالانه ۳۲۰ میلیون بشکه نفت خام مصرف می‌کنند...

قطع مکرر برق و کلافگی مردم در کلاردشت آفتاب نیوز  ۴ روز پیش

آفتاب‌‌نیوز : بارش برف و باران و کاهش شدید دما از روز گذشته در استان مازندران و به خصوص در مناطق کوهستانی این استان آغاز شده است و همچنان ادامه دارد واین در حالی است که کلاردشت به دلیل واقع شدن در منطقه کوهستانی از درجه سرمای بیشتری برخوردار است.در همین راستا با افزایش سرما، شاهد کاهش شدید...

بندر ام‌القصر به تصرف معترضان عراقی در آمد/ کاهش 10 درصدی صادرات به عراق در ماه جاری ایلنا  ۴ روز پیش

بندر ام‌القصر به تصرف معترضان عراقی در آمد/ کاهش 10 درصدی صادرات به عراق در ماه جاریحمید حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا درباره مرزهای مشترک دو کشور و آخرین وضعیت عبور و مرور کالا و مسافر گفت: به‌دلایل شرایط ویژه ورود و خروج مسافر از مرزهای مشترک زمینی فعلا مقدور نیست اما درباره عبور و مرور کامیون و ماشین‌های حمل بار وضعیت مطابق روال سابق است فقط در بندر ام‌القصر...

توصیه وزارت نیرو به مردم درباره یخ‌زدگی کنتورهای آب ایلنا  ۴ روز پیش

به‌ گزارش ایلنا به نقل از وزارت نیرو، ​با قراردادن پشم‌شیشه، گونی کنفی و پوشال در محفظه کنتور و عایق‌کردن لوله‌های سطحی می‌توان از یخ‌زدگی انشعاب و کنتور تا حدود زیادی جلوگیری کرد.شهروندان در صورت مشاهده یخ‌زدگی از حرارت دادن مستقیم و یا ریختن آب جوش روی کنتور و یا...

عاملان قتل مسلحانه در زاهدان دستگیر شدند صبحانه آنلاین  ۴ روز پیش

به گزارش صبحانه،فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان گفت: با تلاش کارآگاهان پلیس آگاهی این استان، عاملان قتل مسلحانه جوان ۳۵ ساله زاهدانی پس از یک سال فرار دستگیر شدند.سردار محمد قنبری اظهار داشت: بیست و ششم آبان ماه سال ۹۷ در پی قتل مسلحانه جوانی ۳۵ ساله در زاهدان موضوع در دستور کار مأموران پلیس آگاهی...

سانس‌های امشبِ پردیس ملت تعطیل شد صبحانه آنلاین  ۴ روز پیش

به گزارش صبحانه،پس از پردیس سینمایی کورش، پردیس سینمایی ملت هم اعلام کرد به‌دلیل بارندگی و ایجاد راه‌بندان، سانس‌های امشب خود را تعطیل می‌کند.روابط عمومی پردیس سینمایی ملت اعلام کرد به‌دلیل ترافیک و بارش برف، از ساعت ۱۸:۳۰ امروز (شنبه ۲۵ آبان) تا فردا، همه سانس‌های نمایش فیلم این مجتمع لغو می‌شود.در...

مرگ دردناک دختر نوجوان در چهارمحال و بختیاری صبحانه آنلاین  ۴ روز پیش

به گزارش صبحانه،مدیر کل پزشکی قانونی استان گفت: در این حادثه یک دختر نوجوان گندمانی و مادرش هنگام استحمام دچار گازگرفتگی شدند.علی سامان پور افزود: در این سانحه دختر 12 ساله جان باخت و مادرش در بیمارستان بستری شد.وی سهل انگاری و بی توجهی به استانداردهای نصب آبگرمکن علت این حادثه اعلام شده است.گندمان...

ارسال برای دوستان

پخش اخبار زنده

پربیننده ترین خبرها