تعداد بازدید: ۶
تاريخ انتشار: دوشنبه،۲۲ مهر ۱۳۹۸
ساعت انتشار: ۰۱:۴۵
پیام ایران به میانجی
اگر چه بخش مهمی از موضوع گفت‌وگوهای روز گذشته نخست وزیر پاکستان به بررسی مناسبات دوجانبه تهران و اسلام آباد و ضرورت پیگیری حل و فصل گفت‌وگوهای منطقه‌ای اختصاص داشت اما بی تردید مهم‌ترین هدف از این سفر یک روزه ناظر به تلاش پاکستان برای کاستن از تنش‌های ایران و عربستان و کمک به این کشور برای چرخش به سمت وضعیتی است که در آن دو کشور صاحب قدرت در غرب آسیا بتوانند با همکاری یکدیگر امنیت منطقه را تضمین کنند.
گرچه تعارض اجتناب ناپذیر منافع، اختلافات ریشه‌دار ایدئولوژیک و مداخله کشورهای صاحب قدرت خارج از منطقه که همواره منافع خود را به واسطه فراهم آمدن زمینه رقابت‌های تسلیحاتی و به جیب زدن دلارهای نفتی در تقویت اختلافات و تنش‌های این منطقه یافته‌اند، از جمله عواملی است که می‌تواند ترمیم رابطه ایران و عربستان را دست کم در کوتاه مدت دشوار کند اما زمینگیر شدن ریاض در بحران‌های خودخواسته در منطقه از جمله جنگ یمن در کنار واقعیت‌های بیرونی چون سست شدن اتحادهای عربی - امریکایی می‌تواند مقدمه تغییراتی قرار گیرد که سرفصل آن آغاز تنش‌زدایی با تهران باشد.
واقعیتی که بعد از بی اعتنایی امریکا به تلاش‌های پیدا و پنهان ریاض برای ترغیب آن به ورود به یک جنگ نظامی تمام عیار علیه تهران سبب شده است این بار تلاش میانجیگران کارگر بیفتد و این پاکستان باشد که شانس خود را برای نقش‌آفرینی میان تهران و ریاض امتحان کند. عمران خان پیشتر گفت‌وگوهایی را با بن سلمان، شاهزاده گرفتار سعودی درباره ایران انجام داده است و حاصل این گفت‌وگو را در دیدار دوجانبه‌اش با حسن روحانی در نشست اخیر مجمع عمومی سازمان ملل در میان گذاشته است.
تلاشی که نتیجه آن تأکید مجدد ایران برای گفت‌وگو و پیگیری راهکارهای مصالحه‌جویانه با مقام‌های ریاض بود تا از قبال آن ابتکار عمل‌های جمهوری اسلامی از جمله پیمان «عدم تجاوز» و طرح «صلح هرمز» امکان اجرا پیدا کند. چه کاهش اختلافات منطقه‌ای، فراهم شدن فضایی برای گفت‌وگو میان کشورهای منطقه و ترمیم رابطه ایران و عربستان همان خواسته‌ای بود که عمران خان در دیدار روز گذشته خود با روحانی مورد تأکید قرار داد و گفت: «نباید هیچ گونه درگیری بین ایران و عربستان ایجاد شود چرا که تبعات این موضوع نه تنها این دو کشور، بلکه کل کشورهای منطقه را تحت تأثیر قرار می‌دهد.
»ایران آماده گفت‌وگو با کشورهای منطقه استرئیس جمهوری در دیدار با عمران خان، نخست وزیر پاکستان و هیأت همراه نیز با تأکید بر اینکه امنیت و صلح پایدار در خلیج فارس، دریای عمان و تنگه هرمز تنها با مشارکت کشورهای این منطقه تأمین می‌شود، اعلام کرد که ایران همواره آماده گفت‌وگو و همکاری با همه کشورهای منطقه است.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، حجت‌الاسلام حسن روحانی، نخستین گام برای کاهش تنش در منطقه را آتش‌بس در یمن و پایان حملات علیه مردم مظلوم این کشور دانست و با بیان اینکه ایران از هر اقدامی در این زمینه حمایت می‌کند، افزود: حل مشکلات منطقه به جای دعوت از قدرت‌های فرامنطقه‌ای و رژیم‌هایی که از تنش و جنگ در منطقه نفع می‌برند؛ نیازمند تغییر راهبرد به سمت گفت‌وگوی سیاسی توأم با حسن نیت، امنیت آفرینی و توسعه مناسبات منطقه‌ای است.
رئیس جمهوری همچنین با اشاره به هدف قرار گرفتن نفتکش ایرانی در نزدیکی سواحل عربستان در روز جمعه و اینکه تکرار این حوادث موجب گسترش ناامنی در آبراه‌های منطقه است، گفت: جمهوری اسلامی ایران مستنداتی در این زمینه دارد و تحقیقات تا رسیدن به نتیجه نهایی و اثبات عوامل اصلی این اقدام ادامه دارد. روحانی با بیان اینکه تنها رژیمی که از هرگونه تنش و درگیری در منطقه سود می‌برد، رژیم صهیونیستی است، تصریح کرد: دخالت نظامی و سیاسی در کشورهای منطقه تاکنون نتایج فاجعه‌باری داشته و این رویکرد به نفع هیچ یک از کشورهای منطقه نیست.
او درعین حال، رفتار خصمانه، تحریم و فشار حداکثری دولت امریکا علیه ملت ایران را مهم‌ترین عامل در تنش روابط میان دو کشور دانست و افزود: این واشنگتن است که با توجه به شکست فشارها علیه ایران، باید تصمیم بگیرد و این راه بی‌نتیجه را خاتمه دهد.روحانی گفت: درخواست امریکا مبنی بر مذاکره بدون پیش‌شرط، با وجود تحریم‌ها صادقانه نیست؛ بارها گفته‌ایم که در صورت برداشتن تحریم‌ها و در قالب برجام، ایران آماده گفت وگو است.
رئیس جمهوری همچنین درباره روابط دوجانبه ایران و پاکستان نیز با تأکید بر اینکه همه زمینه‌ها برای تحقق تجارت 5 میلیارد دلاری میان تهران و اسلام آباد آماده است، اظهار کرد: اراده ایران توسعه روابط اقتصادی با همه همسایگان و از جمله پاکستان است و انرژی، حمل و نقل، ترانزیت، همکاری‌های بندری، توسعه بازارچه‌های مرزی و انتقال فناوری می‌تواند به روابط دو کشور شتاب بخشد.
عمران خان نیز در این دیدار با بیان اینکه پاکستان معتقد است می‌توان از طریق گفت‌وگو و مذاکره اختلافات را حل و فصل کرد، اظهار کرد: هرگونه تنش در منطقه و میان همسایگان به نفع کشورهای ثالث و خارج از منطقه است و اسلام آباد علاقمند است در جهت گفت‌وگو، کاهش‌ تنش‌ها و تأمین ثبات و امنیت منطقه از جمله میان عربستان و ایران ایفای نقش کند.
عمران خان، آتش‌بس در یمن را آغازی بر فرآیند صلح و تنش‌زدایی در منطقه و گفت‌وگوهای دوجانبه و چندجانبه دانست.استقبال از حسن‌نیت اسلام‌آبادرئیس جمهوری ایران در نشستی مطبوعاتی با نخست وزیر پاکستان تأکید کرد که تهران و اسلام‌آباد بر این نکته اشتراک نظر دارند که مسائل منطقه راه‌حل سیاسی دارد و این مسائل باید از طریق گفت‌وگو بین کشورها حل و فصل شود.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دولت حسن روحانی عصر یکشنبه در توضیح جزئیات نشست با نخست وزیر پاکستان، با بیان اینکه این سفر و مباحث مطرح شده در آن به نوعی ادامه مباحثی بود که در نیویورک با یکدیگر داشتیم، گفت: «در مباحث امروز درباره روابط دوجانبه و لزوم گسترش روابط اقتصادی بین دو کشور تأکید کردیم.
» روحانی افزود: «در جریان این گفت‌وگوها همچنین مسائل مربوط به امنیت مرزها بین دو کشور و فعال شدن بازارچه‌های مرزی را مورد بحث و تبادل نظر قرار دادیم.» رئیس جمهوری تصریح کرد: «ایران و پاکستان دو کشور همسایه، دوست و دارای روابط عمیق استراتژیک هستند و همچنان دو طرف تأکید داریم که این روابط راهبردی را باید با قوت ادامه دهیم.
» روحانی در ادامه با اشاره به گفت‌وگوهای خود با نخست وزیر پاکستان درخصوص مسائل منطقه‌ای، اظهار داشت: «منطقه خاورمیانه و بویژه خلیج‌فارس و دریای عمان منطقه بسیار حساسی برای جهان است، لذا در جریان این گفت‌وگوهای خود درخصوص برقراری ثبات و صلح پایدار در منطقه با یکدیگر گفت‌وگو کردیم.
» رئیس جمهوری اضافه کرد: «در این گفت‌وگوها همچنین نگرانی خودمان را نسبت به امنیت نفتکش‌ها بویژه حادثه‌ای که روز جمعه برای نفتکش ‌ایرانی در دریای سرخ اتفاق افتاد، بیان کردیم و سرنخ‌هایی را که در این زمینه به دست آوردیم به نخست وزیر پاکستان ارائه نموده و تأکید کردیم که تحقیقات خود را تا رسیدن به نتیجه نهایی و روشن شدن عوامل اصلی حمله به نفتکش ایرانی ادامه خواهیم داد.
» روحانی تصریح کرد: «اینکه کشوری فکر کند می‌تواند در منطقه ناامنی ایجاد کند و پاسخی دریافت نکند، اشتباه محض خواهد بود.» وی گفت: «آقای عمران خان راجع به امنیت منطقه حساس خلیج‌فارس نکاتی داشتند که ما هم آنها را تأیید می‌کنیم.»رئیس جمهوری تصریح کرد: «نخست وزیر پاکستان بر این نکته تأکید داشتند که کلید حل و فصل مسأله، پایان یافتن جنگ یمن، آتش‌بس فوری و کمک به مردم یمن است که این می‌تواند آغاز بسیار خوبی باشد.
»روحانی با بیان اینکه «در این دیدار خطرات رژیم صهیونیستی برای امنیت منطقه برای مقامات پاکستانی توضیح داده شد»، گفت: «همچنین به آقای نخست وزیر تأکید کردیم که هرگونه حسن‌نیت و کلام طیب، پاسخش هم پاسخ طیب و شایسته خواهد بود.»رئیس جمهوری، تحریم‌های ظالمانه امریکا علیه ملت ایران را از دیگر مباحث مطروحه در نشست با نخست وزیر پاکستان عنوان کرد و گفت: «تحریم‌های امریکا علیه ملت ایران یک تروریسم اقتصادی است.
در این نشست در این خصوص که چگونه برجام به عنوان یک توافق مهم می‌تواند به روال سابق بازگردد و عملیاتی و اجرایی شود، گفت وگو کردیم.»روحانی تأکید کرد:«همچنین بر این نکته اساسی و کلیدی که امریکا برای حل مسأله، باید به برجام برگردد و تحریم‌ها را کنار بگذارد، تأکید کردیم.»رئیس جمهوری در ادامه با اشاره به اینکه مباحثی که امروز با نخست وزیر پاکستان راجع به آنها بحث و گفت‌وگو شد، مباحث بسیار مهمی برای منطقه و روابط جهانی بود، از نخست وزیر پاکستان برای سفر به ایران تشکر کرد.
رئیس‌جمهوری تصریح کرد: «حسن‌نیت و تلاشی را که نخست وزیر پاکستان برای حل و فصل منطقه دارند، با چهره‌ای گشاده یاری می‌کنیم تا صلح و ثبات کامل به منطقه حساس ما برگردد.»عمران خان: بر ابتکارات پاکستان تأکید خواهم کردعمران خان نخست وزیر پاکستان نیز در این نشست خبری با اشاره به روابط دیرینه و دوستانه ایران و پاکستان در طول تاریخ، گفت: جمهوری اسلامی ایران دوست و همسایه پاکستان بوده و همواره در مقاطع سخت و دشوار از پاکستان حمایت کرده است.
نخست‌وزیر پاکستان همچنین از مواضع تهران درخصوص حمایت از مردم کشمیر قدردانی کرد.عمران خان در ادامه با بیان اینکه هرگونه درگیری جدید در منطقه به زیان ملت‌های منطقه و به سود بیگانگان است، گفت: «مردم منطقه از جمله افغانستان و سوریه هنوز از تبعات تروریسم رنج می‌برند، لذا نباید هیچ گونه درگیری جدیدی در منطقه بروز پیدا کند.
»وی با بیان اینکه نباید هیچ گونه درگیری بین ایران و عربستان ایجاد شود چرا که تبعات این موضوع نه تنها این دو کشور، بلکه کل کشورهای منطقه را تحت تأثیر قرار می‌دهد، گفت: «معتقدیم می‌توان از طریق گفت‌وگو و مذاکره اختلافات را حل و فصل کرد.»عمران خان با اشاره به سفر خود به عربستان در روز سه‌شنبه هفته جاری، گفت: «در جریان این سفر نیز به ابتکارات پاکستان درخصوص صلح و ثبات و پایان اختلاف و تنش تأکید خواهم کرد.
»خبـــــررهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار نخست‌وزیر پاکستان و هیأت همراه:پایان درست جنگ یمن تأثیرات مثبتی در منطقه خواهد داشتحضرت آیت‎الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی عصر یکشنبه در دیدار آقای عمران خان نخست‌وزیر پاکستان و هیأت همراه، روابط ایران و پاکستان را بسیار عمیق و مردمی دانستند و با تأکید بر لزوم استفاده از این بستر برای افزایش همکاری‎های دو دولت خاطرنشان کردند: جمهوری اسلامی ایران از مدت‌ها قبل طرحی چهار ماده‌ای برای توقف جنگ در یمن ارائه کرده است و پایان این جنگ، می‌تواند تأثیرات مثبتی در منطقه به دنبال داشته باشد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر مقام معظم رهبری، حضرت آیت‎الله خامنه‌ای در این دیدار با برشمردن نمونه‌هایی از ارتباطات عمیقاً نزدیک و مردمی دو ملت ایران و پاکستان، تأکید کردند: نگاه جمهوری اسلامی ایران به پاکستان نگاه به یک برادر در همسایگی است و با وجود این فرصت بی‌بدیل، روابط دو کشور باید بسیار گرمتر و بهتر از وضع موجود باشد و امنیت مرزها ارتقا یابد و برنامه‌های معطل‌مانده مانند خط لوله گاز تکمیل شود.
رهبر انقلاب اسلامی با تحسین دغدغه دولت پاکستان درخصوص استقرار صلح و امنیت، منطقه غرب آسیا را بسیار حساس و خطیر خواندند و با تأکید بر مراقبت همگان از بروز حادثه، از نقش مخرّب برخی کشورهای منطقه در حمایت از گروه‌های تروریستی در عراق و سوریه و ایجاد جنگ و خونریزی در یمن ابراز تأسف کردند و افزودند: ما انگیزه‌ای برای دشمنی با این کشورها نداریم اما آنها تحت اراده امریکا هستند و در جهت خواست امریکا علیه جمهوری اسلامی ایران عمل می‌کنند.
ایشان گفتند: جمهوری اسلامی ایران از مدت‌ها قبل طرحی چهار ماده‌ای برای پایان جنگ یمن داده است و اگر این جنگ به نحو درستی پایان یابد، می‌تواند تأثیرات مثبتی در منطقه به دنبال داشته باشد. رهبر انقلاب اسلامی با تأکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران آغازگر هیچ جنگی نبوده است، خاطرنشان کردند: البته اگر کسی شروع کننده جنگ در مقابل ایران باشد، بدون تردید پشیمان خواهد شد.
در این دیدار که آقای روحانی رئیس جمهوری نیز حضور داشت، آقای عمران خان نخست‌وزیر پاکستان، ایران و پاکستان را دو کشور برادر خواند و گفت: همکاری‌های تهران و اسلام آباد باید گسترش یابد و ما برای روابط روی ایران حساب ویژه باز کرده‌ایم، چرا که ایران را یک شریک مهم بخصوص در حوزه تجاری تلقی می‌کنیم.
کلمات کلیدی نخست وزیر پاکستان دیدار با مقامات ایران پیام ایران به میانجی
ادامه

کد خبر: 985417  |  ادامه: شبکه ایران
گردآوری اخبار بوسیله ربات جستجوگر پارست
راجع به ربات پارست بیشتر بدانید
به اشتراک بگذارید
اخبار مرتبط:
به گزارش ستاره‌ها و به نقل از تسنیم، آیت الله خامنه‌ای عصر امروز (یکشنبه) در دیدار آقای عمران خان نخست‌وزیر پاکستان و هیئت همراه، روابط ایران و پاکستان را بسیار عمیق و مردمی دانستند و با تأکید بر لزوم استفاده از این بستر برای افزایش همکاری‌های دو دولت خاطرنشان کردند: جمهوری اسلامی...
رئیس جمهور اعلام کرد: سرنخ‌های عامل حمله موشکی به نفتکش ایرانی را داریم که برای نخست وزیر پاکستان بیان و اعلام کردیم تحقیقات‌مان تا رسیدن به نتیجه نهایی و روشن شدن مسئله ادامه دارد. حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی در نشست خبری مشترک با نخست وزیر پاکستان افزود: ما با آقای نخست وزیر نگرانی خود را درباره...
- اخبار سیاسی - به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری تسنیم، حضرت آیت الله سید علی خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی عصر امروز (یکشنبه) در دیدار آقای عمران خان نخست‌وزیر پاکستان و هیئت همراه، روابط ایران و پاکستان را بسیار عمیق و مردمی دانستند و با تأکید بر لزوم استفاده از این بستر برای افزایش همکاری‌های...
- اخبار سیاسی - به گزارش حوزه دولت خبرگزاری تسنیم، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی روز یکشنبه در دیدار نخست وزیر پاکستان و هیات همراه، با تاکید بر اینکه "همه زمینه‌ها برای تحقق تجارت 5 میلیارد دلاری میان تهران و اسلام آباد آماده است"، اظهارداشت: اراده ایران توسعه روابط اقتصادی با همه...
العالم _ ایران / سیاسیحجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی روز یکشنبه در دیدار نخست وزیر پاکستان و هیات همراه، با تاکید بر اینکه "همه زمینه‌ها برای تحقق تجارت 5 میلیارد دلاری میان تهران و اسلام آباد آماده است"، اظهارداشت: اراده ایران توسعه روابط اقتصادی با همه همسایگان...
به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، «حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی»، رئیس جمهور، روز یکشنبه در دیدار نخست وزیر پاکستان و هیات همراه، با تاکید بر اینکه "همه زمینه‌ها برای تحقق تجارت 5 میلیارد دلاری میان تهران و اسلام آباد آماده است"، اظهارداشت: اراده ایران...
به گزارش ایلنا، حجت الاسلام حسن روحانی روز یکشنبه در دیدار نخست وزیر پاکستان و هیات همراه، با تاکید بر اینکه "همه زمینه‌ها برای تحقق تجارت ۵ میلیارد دلاری میان تهران و اسلام آباد آماده است"، اظهارداشت: اراده ایران توسعه روابط اقتصادی با همه همسایگان و از جمله پاکستان است و انرژی، حمل و...
به گزارش خبرگزاری فارس، حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور امروز در دیدار عمران خان نخست وزیر پاکستان و هیات همراه، با تاکید بر اینکه همه زمینه‌ها برای تحقق تجارت 5 میلیارد دلاری میان تهران و اسلام آباد آماده است، اظهارداشت: اراده ایران توسعه روابط اقتصادی با همه همسایگان و از...
#dcImgDiv1{height:201px;}#doc_div1Img{height:207px;} رئیس جمهور در نشستی مطبوعاتی با نخست وزیر پاکستان تاکید کرد که تهران و اسلام آباد بر این نکته اشتراک نظر دارند که مسایل منطقه راه حل سیاسی دارد و این مسایل باید از طریق گفتگو بین کشورها حل و فصل شود. به گزارش انتخاب،...
شفقنا- همزمان با سفر امروز “عمران خان” نخست وزیر پاکستان به ایران، مشاور ارشد وی اعلام کرد: پاکستان به روابط خود با جمهوری اسلامی ایران احترام زیادی قائل است.خانم “فردوس عاشق اعوان” مشاور نخست وزیر پاکستان در امور اطلاع رسانی، رسانه و میراث ملی به عنوان سخنگوی...

آخرین خبرهای سياسي

افزایش قیمت در حوزه تاکسیرانی وجود ندارد شبستان  ۲ روز پیش

افزایش قیمت در حوزه تاکسیرانی وجود نداردبه گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری شبستان، «مرتضی ضامنی» شب گذشته (شنبه 25 آبان) در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما با بیان اینکه به واسطه افزایش قیمت بنزین و سهمیه بندی و تمهیداتی که اندیشیده شد مجموعه دولت این انتظار را از حوزه تاکسیرانی داشت که افزایش قیمت شکل نگیرد، گفت: این موضوع...

اعتراض به گرانی بنزین در شاهین‌شهر اصفهان آفتاب نیوز  ۲ روز پیش

آفتاب‌‌نیوز : در پی ناآرامی در اصفهان، سید نصرالدین صالحی دادستان شهرستان شاهین‌شهر و میمه در جمع معترضان حضور یافت و با تأکید بر اینکه مطالبات آن‌ها جهت پیگیری و رفع آن به مسئولان ذی‌ربط انتقال داده‌شده است، گفت: مسدود کردن خیابان جهت تحقق بخشیدن مطالب کار زیبنده و جالبی...

مردم قبلا طمع گرفتن یارانه همراه با افزایش تورم را کشیده‌اند/ مصوبه افزایش قیمت بنزین در مجلس... آفتاب نیوز  ۲ روز پیش

آفتاب‌‌نیوز : بهرام پارسایی درباره مصوبه اخیر سران سه قوا در خصوص افزایش قیمت بنزین و طرح‌های که در مجلس برای لغو این مصوبه ارائه خواهد شد، گفت: بدون شک مجلس شورای اسلامی مصوبه سران سه قوه را در خصوص افزایش قیمت بنزین را لغو خواهد کرد. نماینده شیراز در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: افزایش...

پایان تعمیرات اساسی برای پایداری تولید نفت و گاز در زمستان شبستان  ۲ روز پیش

پایان تعمیرات اساسی برای پایداری  تولید نفت و گاز در زمستانبه گزارش خبرگزاری شبستان، تعمیرات اساسی برنامه‌ریزی شده از سوی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران در شرکتهای تابعه بهره‌بردار نفت و گاز زاگرس جنوبی ، شرق و غرب و مناطق عملیاتی آنها به منظور تامین سوخت پایدار زمستان به پایان رسید.«رامین حاتمی» درباره فعالیت‌های شاخص تعمیرات اساسی...

اختصاص یک هزار میلیارد ریال برای توزیع رایگان شیر مدارس شبستان  ۲ روز پیش

اختصاص یک هزار میلیارد ریال برای توزیع رایگان شیر مدارسبه گزارش خبرگزاری شبستان، «حمیدرضا عدل» معاون فنی، امور زیربنایی و تولیدی سازمان برنامه و بودجه کشور افزود: براساس قانون بودجه سال ۱۳۹۸ کشور بابت یارانه شیر مدارس ردیفی پیش بینی شده بود که در همین ارتباط با پیگیری های انجام شده مبلغ یکهزار و ۸۰۰ میلیارد ریال ابلاغ شد.وی افزود: گام نخست...

نخستین کمک معیشتی دولت هفته آینده پرداخت می‌شود شبستان  ۲ روز پیش

نخستین کمک معیشتی دولت هفته آینده پرداخت می‌شودبه گزارش خبرگزاری شبستان، «مهدی قمصریان» درباره کمک معیشتی دولت به ۱۸ میلیون خانوار، افزود: مطابق بررسی های صورت گرفته، این کمک به شکل نقدی به حساب سرپرستان خانوار واریز خواهد شد و بنا به صلاحدید خانوارها قابل استفاده و برداشت است.رئیس مرکز اطلاع رسانی، روابط عمومی و امور بین الملل سازمان...

اگر اعتراضی است باید در یک بستر قانونی انجام شود/ ادامه اقدامات غیرقانونی به نفع هیچ کس نیست شبستان  ۲ روز پیش

اگر اعتراضی است باید در یک بستر قانونی انجام شود/ ادامه اقدامات غیرقانونی به نفع هیچ کس نیستبه گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری شبستان، «عبدالرضا رحمانی فضلی» با اشاره به برخی اعتراضات نسبت به افزایش قیمت بنزین با بیان اینکه باید تلاش کنیم همه مسائل و موضوعات ما حتی اگر اعتراضی است در یک بستر قانونی انجام شود، گفت: عده‌ای با اعلام اینکه نسبت به این موضوع اعتراضاتی دارند، در برخی...

اخلال در نظم عمومی جرم است شبستان  ۲ روز پیش

اخلال در نظم عمومی جرم استبه گزارش خبرگزاری شبستان، حجت الاسلام «محمد جعفر منتظری» با اشاره به برخی تجمع‌ها که به بهانه افزایش قیمت بنزین صورت گرفته است، گفت: به موجب قانون، ​اخلال در نظم عمومی از قبیل سد معابر، تخریب اموال عمومی و اضرار به بیت المال؛ جرم تلقی می‌شود. با توجه به شرایط کشور و منطقه و مسئله‌ای...

کالا، چه داخلی چه وارداتی گران نمی‌شود شبستان  ۲ روز پیش

کالا، چه داخلی چه وارداتی گران نمی‌شودبه گزارش خبرگزاری شبستان، «یدالله صادقی»، با بیان اینکه افزایش قیمت بنزین لزوما منجر به افزایش قیمت سایر کالاها نمی‌شود، تاکید کرد که برنامه‌ای برای افزایش قیمت کالاها وجود ندارد.رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران افزود: با توجه به تاثیر روانی افزایش قیمت بنزین بر قیمت سایر...

بررسی چالش های پیش روی صادرات فرآورده های نفتی با حضورسرپرست معاونت امور صنایع شبستان  ۲ روز پیش

بررسی چالش های پیش روی صادرات فرآورده های نفتی با حضورسرپرست معاونت امور صنایعبه گزارش خبرگزاری شبستان، چالش های پیش روی صادرات فرآورده‌های نفتی با حضور اعضا انجمن صادرکنندگان نفت، گاز و پتروشیمی مورد بررسی قرار گرفت. مهدی صادقی نیارکی سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صمت در این نشست با تبیین شرایط پیش روی این صنعت و اقدامات انجام شده در جهت بهبود وضعیت عرضه وتقاضای پتروشیمی...

ارسال برای دوستان

پخش اخبار زنده

پربیننده ترین خبرها