تعداد بازدید: ۹
تاريخ انتشار: سه‌شنبه،۲۳ مهر ۱۳۹۸
ساعت انتشار: ۱۲:۱۷
کودک آ زاری های مدرن!

توجه به زیبایی های ظاهری کودکان با استاندارد های بزرگ سالان و انجام اپیلاسیون و سولاریوم خطری است که جسم و روح کودکان را تهدید می کندشاید شما هم در شبکه‌های اجتماعی شنیده یا در بعضی آرایشگاه‌های زنانه دیده باشید که اپیلاسیون دختربچه‌ها به تازگی مد شده است و مادرها دختربچه‌هایشان را برای اپیلاسیون می‌آورند. بعضی از بچه‌ها از این کار استقبال می‌کنند اما بعضی از آن‌ها کمی ترس دارند و خجالت می‌کشند.قشنگ، بانمک، زیبا و ... صفاتی بود که معمولا، برای توصیف کودکان استفاده می‌کردیم. در کنار این صفات ممکن بود پسر بچه‌ای را خوش‌تیپ توصیف کنیم یا به دختر بچه‌ای بگوییم خوشگل اما حالا پای صفاتی به موضوع توصیف کودکان وارد شده است که زنگ خطری برای سلامت روان آن‌هاست و شاهد دختران خردسالی هستیم که لباس‌های نامناسب می‌پوشند، آرایش  و حتی موهایشان را کراتینه می کنند و متقاضی اپیلاسیون می‌شوند تا جذاب شوند. گاهی نیز قربانیان این جذاب شدن پسران هستند. پسرانی که در سنین پایین دغدغه بدن خود را دارند و می‌خواهند خوش اندام شوند؛ بدنی که گاهی به دنبال برنزه کردن پوستش هستند و گاهی به دنبال نمایش سیکس پک آن. اما چرا جذابیت دارد جای قشنگی و بانمک بودن را در دنیای کودکان ما می‌گیرد؟ این رفتار بزرگ ترها در قبال فرزندان دلایل مختلفی دارد.بعضی ها با اشتراک عکس فرزندشان در فضای مجازی دنبال کننده و تبلیغ به دست می آورند. برخی دیگر هم فراموش کرده اند کودکی روزهای شیرین و تکرارنشدنی است که نباید آلوده به این چیزها شود. به خصوص  این که کودک در سن کم حق انتخابی ندارد و ممکن است بعدها از این موضوع ناراحت شود. چه نشانه‌هایی برای تایید این ادعا در اطراف ما هست که احتمالا تا به امروز آن‌ها را خیلی جدی نگرفته‌ایم؟ چرا این موضوع را باید به عنوان زنگ خطری جدی در نظر بگیریم؟ و این‌که پدران چه نقشی در این ماجرا دارند؟نشانه‌های اتفاقی خطرناک و مغفول‌ماندهموضوع جنسی‌سازی یا sexualization یکی از مسائلی است که طی سال‌های اخیر در روان‌شناسی به آن توجه بیشتری شده است. منظور از این اصطلاح پر رنگ کردن هویت یک فرد بر مبنای جنسیت او و جذابیت‌هایی وابسته به جنسیت است. جذابیت‌هایی که بیش از همه قرار است نظر جنس مخالف را به خود جلب کند.این اصطلاح البته کاربردهای گوناگونی دارد. گاهی حرف از جنسی‌سازی زنان می‌شود و به تبع آن کالاانگاری زنان مطرح می‌شود. گاهی اما بحث، جنسی‌سازی کودکان است. موضوعی که طی ۱۰ سال گذشته اهمیت زیادی در مجامع روان‌شناسی یافته است چراکه به نظر می‌رسد با گسترش شبکه‌های اجتماعی و پررنگ شدن نقش آن‌ها، این موضوع بیشتر از قبل در کمین فرزندان ماست. اما نشانه‌های جنسی‌سازی هویت کودکان ما چیست و چه رفتارهایی را می‌توان نمادهای آن  دانست؟  لباس‌های کپی‌برداری شده از دنیای بزرگ ترها دامن‌های بسیار کوتاه و لباس های نامناسب برای دختربچه‌ها، باز گذاشتن دکمه و نمایش بدن برای پسربچه‌ها از جمله نمونه‌های این گروه است.  گرفتن ژست‌های اغواگر در زمان عکاسیاین موضوع هم در دختربچه‌ها و هم پسربچه‌ها دیده می‌شود. البته که باز هم دختربچه‌ها بیشتر قربانی این موضوع هستند.
ایجاد تغییر میان‌مدت در ظاهر به بهانه زیباییتمایل به کراتینه کردن مو یا برنزه کردن از نمونه‌های این مسئله است. این در حالی است که به عنوان مثال کراتینه کردن مو یا سولاریوم از جمله خدماتی است که برای افراد زیر ۱۸ سال به واسطه خطراتی که دارد، در ایران و البته بسیاری از کشورها ممنوع است اما به صورت غیرمجاز، انجام می‌شود.  ایجاد تغییر کوتاه مدت به بهانه زیباییآرایش صورت و لاک زدن از نمونه‌های رایج در این زمینه است. موضوعی که درباره لاک زدن یا آرایش نگرانی را تشدید می‌کند این است که برخی والدین به واسطه ثبات بیشتر محصولات بزرگ سالان، از آن‌ها برای کودکان خود استفاده می کنند و فرزند خود را در معرض خطرات مضاعفی قرار می‌دهند.  تغییر در ظاهر بدندر این گروه می‌توان به شکم شش تکه یا اپیلاسیون بدن اشاره کرد. این رفتارها البته که سلامت جسمی کودک را نیز می‌تواند با مخاطراتی جدی روبه‌رو سازد. به عنوان مثال کاهش میزان چربی بدن برای داشتن سیکس پک به اختلالات هورمونی و مختل کردن روند رشد کودک منجر می شود.  تغییر در شکل بدنتمایل به لاغری برای خوش‌هیکل شدن و نه سلامت بدن یکی دیگر از موضوعات قابل تامل در این باره است. متاسفانه آمار دقیقی از نوجوانانی که برای لاغر شدن، رژیم‌های لاغری غیراصولی گرفته یا به واسطه حساسیت زیاد در این زمینه مبتلا به اختلال خوردن شده‌اند، نداریم. اما کاهش سن ابتلا به اختلالات خوردن تا ۹ سالگی و آمار بسیار بالای دختران نوجوانی (تخمین بالای ۵۰ درصد) که برای کاهش وزن دست به انتخاب‌های غلط می‌زنند، زنگ خطری برای این موضوع است.عوارض روانی، شناختی، هیجانی و البته هویتیفهرست عوارض جنسی‌سازی کودکان محدود به ۲ یا ۳ مورد نمی‌شودبهتر است پیش از مرور آسیب‌ها و عوارض روانی این رفتارها، موضوعی را مدنظر قرار دهیم. اگر تجربه والدگری داشته باشیم، می‌دانیم که همه کودکان دوست دارند زودتر بزرگ شوند، دوست دارند مانند پدر یا مادر خود لباس بپوشند و ظاهری شبیه آن‌ها داشته باشند. بنابراین سراغ کفش بزرگ ترها می‌روند، کیف لوازم آرایش مادر را بر می‌دارند و عاشق پوشیدن کت پدر هستند. این رفتارها که از قبل هم وجود داشته است، به خودی خود رفتارهای آسیب‌زایی نیستند اما به چند شرط. اول این‌که از حالت بازی و قالب بازیگوشی خود در نیایند و تبدیل به دغدغه نشوند.دوم آن‌که محدود به شباهت ظاهری و تلاش برای جذابیت نباشد و شامل رفتارهای دیگر والدین چون کتاب خوانی، نظافت خانه، شستن ماشین، سر کار رفتن و  ...  هم باشد و سوم این‌که والدین شروع کننده این رفتارها و تقویت‌کننده فعال آن‌ها نباشند. چرا که وقتی دغدغه کودکی ایجاد جذابیت ظاهری برای خود، خوب افتادن در عکس‌ها و به نمایش گذاشتن بدن خود شود، آن وقت او درگیر عوارضی خواهد شد که ممکن است تا سال‌ها باعث رنج او شود.
تصویر بدنی مغشوشاحساس چاقی، تمایل به تغییر دادن بخشی از بدن، احساس زشتی و ... از جمله مواردی است که متاسفانه این روزها بسیاری از کودکان و نوجوانان با آن درگیرند. در روان‌شناسی این موضوعات بیشتر تحت عنوان موضوع تصویر بدنی مورد مطالعه قرار گرفته است. مطالعات نشان می‌دهد کودکان و نوجوانانی که نگرشی منفی به تصویر بدنی خود دارند، بیشتر دچار افسردگی و اضطراب‌های شدید می شوند، عزت نفس آن‌ها کاهش می یابد و البته از اختلالات خوردن بیشتر رنج می‌برند.تشویق علنی و پنهانی کودکان به آرایش کردن، اپیلاسیون و البته تغییر در وزن و شکل بدن، همگی نقش مهمی در شکل‌گیری تصویر بدنی در کودکان دارد. این رفتارها می‌تواند به ایجاد تصویر مغشوش و تحریف‌شده از بدن در کودکان منجر شود و سلامت روان آن‌ها را به خطر بیندازد. این مسئله هر چند به خودی خود دردناک است اما تمام ماجرا نیست.تغییرات در حوزه شناختیمطالعات روان‌شناسی نشان می‌دهد هر چه دختران درگیری ذهنی بیشتری با موضوع بدن خود داشته باشند، عملکرد ضعیف‌تری در برخی حوزه‌های شناختی چون ریاضی دارند. البته داستان دختران محدود به درس ریاضی مدرسه نیست و از دید متخصصان این موضوع خود را در تمایل کمتر دختران به نقش داشتن در حوزه‌های کاری مرتبط با ریاضی، مهندسی و حتی علوم و فناوری‌های جدید نیز نشان می‌دهد.
ایجاد مشکل در هویت جنسیتیبسیاری از استانداردهای زیبایی در دنیای بزرگ سالان در واقع به منظور ایجاد جذابیت جنسی در آن‌هاست. در واقع تحمیل این استانداردها به کودکان نه فقط تصویر بدنی که حتی هویت جنسیتی و تعریف آن‌ها از زن یا مرد بودن در آینده را نیز تحت تاثیر قرار می‌دهد. از سویی تاکید زیاد بر زیبایی ظاهری به منظور جلب توجه دیگران، می‌تواند موضوع مهارت‌های ارتباطی را در ذهن کودکان کم‌اهمیت جلوه دهد و باعث شود تا آن‌ها توجه کمی به موضوع مهارت‌های اجتماعی به عنوان ابزاری برای تنظیم روابط اجتماعی داشته باشند.  ایجاد مانع بر سر دوست‌یابیاز دید بسیاری از کودکان، تعاریف زیبایی و زشتی، ارتباط نزدیکی با مفاهیم خوبی و بدی دارد. بر این مبنا نیز وقتی تعریف ما از دامنه زیبایی برای کودکان‌مان محدود باشد، در چشم آن‌ها تعداد افراد خوب را کاهش داده‌ایم. جدای از احساس ناخوشایند، این سبک فکری در بسیاری از موارد باعث می‌شود کودکان تمایلی به ارتباط گیری با افرادی که ظاهری متفاوت دارند، نداشته و حتی احساس ناخوشایندی به این افراد داشته باشند.  در معرض خطر قرار دادن کودکانکودکانی که خیلی زود و در سنین پایین دغدغه جذاب شدن دارند، بیشتر در معرض این هستند که قربانی سوءاستفاده قرار بگیرند. این موضوعی است که خیریه ان‌اس‌پی‌سی‌سی، خیریه فعال در حمایت از کودکان در انگلیس، در گزارش خود درباره جنسی‌سازی کودکان به آن پرداخته است.در موردی دیگر نیز به تازگی بخش سایبری پلیس هلند از والدین درخواست کرد که عکس کودکان خود را در کنار دریا یا استخر در شبکه‌های اجتماعی منتشر نکنند. چرا که برخی از این عکس‌ها در سایت‌هایی که خدمات غیرقانونی پورنوگرافی کودکان را ارائه می‌کنند، بازنشر شده است.
۴ متهم اصلیتلاش ناآگاهانه بعضی والدین در حوزه کودک آزاری‌های کمتر شناخته شده، فرایندی است که گروهی از عوامل در آن دخیل‌اندشاید بسیاری از افراد تصور کنند عامل اصلی در بروز این وضعیت، شبکه‌های اجتماعی و به ویژه اینستاگرام است اما در واقع این مسئله پیش از ظهور این شبکه اجتماعی نیز وجود داشته است. هرچند نمی‌توان از تاثیر اینستاگرام در سرعت‌بخشی به این موضوع گذشت اما جدای از آن، عوامل دیگری نیز به این وضعیت دامن زده‌اند. با کمک آن چه در گزارش وزارت آموزش انگلیس (Review Bailey) در این زمینه آمده است، می‌توانیم موارد زیر را به عنوان عوامل موثر فهرست کنیم.
محصولات تصویری و رسانه‌ایفیلم‌های کودک و پویانمایی‌هایی که شخصیت‌های جوان آن (که الگوی فرزندان ما قرار می‌گیرند) نه فقط زیبا که جذاب (از منظر جنسی) و اغواگر هستند. شخصیت السا در پویانمایی فروزن یکی از نمونه‌های بارز این موضوع است. جدای از پوشش این شخصیت و آرایش چهره او، نحوه راه رفتن و حرکات او در برخی صحنه‌ها را می‌توان اغواگرانه توصیف کرد.  عروسک‌ها و لباس‌هامحصولاتی که برای کودکان تولید می‌شود اما زیبایی‌شناسی بزرگ سالان را به آن‌ها تحمیل می‌کند. این موضوع در دنیای عروسک‌ها به شدت پررنگ است. شناخته‌شده‌ترین آن‌ها، عروسک‌های باربی هستند. هر چند در سال‌های اخیر عروسک‌های بِرَتز در این زمینه از باربی جلو زده‌اند. البته جدای از عروسک‌ها باید توجه داشته باشیم که در زمینه لباس نیز مشکلات زیادی وجود دارد و بسیاری از متخصصان معتقدند تولیدکنندگان به جای توجه به سلامت روان کودکان، تنها به فکر فروش هستند و در نتیجه میزان تولید لباس‌های نامناسب در سطح جهانی افزایش یافته است. بازی‌های رایانه‌اینحوه پوشش شخصیت‌ها و شخصیت‌پردازی‌ها از مشکلات قدیمی این حوزه است. البته طی سال‌های اخیر موضوع دیگری نیز در بازی‌های رایانه‌ای و تلفن همراه مطرح شده است. بازی‌های مرتبط با مد و لباس که این روزها بین دختربچه‌ها طرفداران زیادی نیز دارد؛ بازی‌هایی که تصویری غیرواقعی از اندام زن (قدی بلند و بسیار لاغر) در کنار آرایش تند، لباس‌هایی باز و البته ژست‌های اغواگرانه را به صورت مداوم جلوی چشم کودکان قرار می‌دهد. شبکه‌های اجتماعیهمان طور که اشاره شد اینستاگرام نقش مهمی در این زمینه دارد. البته در کنار این شبکه اجتماعی، یوتیوب و سرویس‌های به اشتراک‌گذاری ویدئو نیز از دیگر متهمان این موضوع هستند. شبکه‌هایی که تصاویر دختران و پسران کوچک آراسته شده را مانند بزرگ سالان دایم جلوی ما و فرزندان ما قرار می‌دهند و آرام آرام ذائقه‌ ما را بدون این که توجه کافی داشته باشیم، تغییر می‌دهند.اما برخی از والدین ممکن است بعد از خواندن این موارد با خود فکر کنند که خب مگر لباس پوشیدن مانند بزرگ ترها و جذاب شدن چه اشکالی دارد؟ به خصوص که برخی از والدین مدعی هستند که این نوع لباس پوشیدن و آراستن خود مانند بزرگ ترها باعث می‌شود، کودکان رفتار پخته‌تری نیز داشته باشند! در همین پرونده و در قسمت عوارض روانی این موضوع، به این سوال پاسخ داده‌ایم.نه فقط مادران که پدران نیز نقش دارندبعضی‌ها معتقدند که این مشکل از نا آگاهی بعضی مادران نشات می‌گیرد اما پدران در کجای این ماجرا ایستاده‌اند؟در بسیاری از مواقع، مادرانی که دست دختر خود را می گیرند و به آرایشگاه و سالن‌های زیبایی می‌برند تا ظاهر آن‌ها را تغییر دهند یا مادرانی که برای فرزندان خود، لباس یا عروسک نامناسب می‌خرند، به عنوان مادرانی بی‌فکر شناخته می‌شوند؛ مادرانی که بدون فکر فرزندان خود را قربانی می‌کنند اما شاید کمتر کسی به این نکته توجه دارد که این مادران خودشان نیز قربانی هستند. بررسی‌ها نشان می‌دهد هر چه در جامعه‌ای نگرش به زنان به عنوان کالای جنسی قوی‌تر باشد، تمایل به تغییر دادن ظاهر دختربچه‌ها بر مبنای استانداردهای زیبایی بزرگ سالان بیشتر است. در واقع می‌توان گفت که در قدم اول این مادران خودشان قربانی فرهنگ نادرست شده‌اند و در قدم بعد، فرزندان خود را قربانی می‌کنند. از نشانه‌های قربانی شدن زنان در جامعه ما در این بُعد می‌توان به تعدد آرایشگاه‌ها، سالن‌های زیبایی و البته درخواست زیاد و قابل توجه برای انجام عمل‌های جراحی زیبایی اشاره کرد. اما پدران در کجای این ماجرا ایستاده‌اند؟  پدرانی که غیرمستقیم تشویق می‌کنند
کودکان ما نه فقط بر مبنای جملات مستقیم و امر و نهی ما که بر مبنای رفتار و انتخاب‌های ما متوجه ارزش‌گذاری موضوعات مختلف از دید ما می‌شوند. پدری که تنها وقتی مادر تغییرات مشخصی را در ظاهر خود داده باشد، به او توجه می‌کند، پدری که به وقت هزینه کردن برای تغییرات زیبایی دست و دلباز و در مواقع دیگر حسابگر است، پدری که فعالیت اجتماعی مادر را مخل مسئولیت‌های داخل خانه او می داند اما با صرف وقت چندین ساعته او در آرایشگاه مشکلی ندارد و ... همه و همه پیام مشخصی را به فرزندان خود می‌دهند؛ دختران تصور می‌کنند که اگر توجه پدر را می‌خواهند باید چنین رفتارهایی را تکرار کنند و پسران تصور می‌کنند تنها خانم‌های با چنین ویژگی‌هایی دلپذیر و خواستنی هستند.منابع این پرونده: گزارش APA درباره جنسی‌سازی دختران؛ قابل دسترس در apa.org، گزارش خیریه ان‌اس‌پی‌سی‌سی درباره جنسی‌سازی زودهنگام؛ قابل دسترس در nspcc.org.uk، گزارش بیلی Review Bailey با عنوان «به کودکان اجازه دهید کودکی کنند»، parentingscience.com، economist.comنرگس عزیزی | کارشناس ارشد مشاورهzen​degisalam.khorasannews.‎​com
ادامه

کلمات کلیدی:
کد خبر: 991257  |  ادامه: سرپوش
گردآوری اخبار بوسیله ربات جستجوگر پارست
راجع به ربات پارست بیشتر بدانید
به اشتراک بگذارید
اخبار مرتبط:
در اینکه مخاطب اصلی کارتون‌ها کودکان هستند هیچ شکی نیست، اما احتمالاً شما هم با ما هم عقیده‌اید که کارتون‌های جذاب زیادی وجود دارد که تماشای آن‌ها از هر فیلم سینمایی سرگرم‌کننده‌تر است.جذابیت بعضی از کارتون‌ها به اندازه‌ای است که بزرگسالان هم در کنار کودکان هوس تماشای کارتون به سرشان می‌زند و بزرگسالی...
دختران سخت تربیت تر هستند یا پسران؟ این پرسش که تربیت و نگهداری از کدام جنس (دختر یا پسر) برای والدین سخت‌تر خواهد بود، همواره یکی از چالشی‌ترین بحث های ممکن است و برای پاسخ به آن باید فاکتورهای متفاوتی را مد نظر داشت...
▫ عجیب‌ترین کودکان دنیا  بهداشت نیوز - علمي
عجیب‌ترین کودکان دنیا کودکان زیادی در سراسر دنیا با ویژگی‌های متفاوت از یکدیگر به دنیا می‌آیند، اما برخی از آنان با چالش‌های بزرگی متولد می‌شوند که هر انسانی را شگفت زده می‌کند. به گزارش بهداشت...
سلامت نیوز: با شروع سال تحصیلی و فصل پاییز، سرماخوردگی و آنفلوانزا و سرفه در بچه‌ها شروع می‌شود. با این که نمی‌توانید از آن‌ها به طور کامل در برابر ابتلا به این بیماری‌ها محافظت کنید، به خصوص وقتی به مهدکودک یا مدرسه می‌روند، اما می‌توانید عادت‌های سالمی را یادشان...
▫ نذری برای«حوا» و «گاندوها»  خبرگزاری فارس - اجتماعي
به گزارش گروه محیط زیست خبرگزاری فارس، حوای ده ساله و خواهرانش مثل همیشه به حاشیه رودخانه سرباز می‌روند تا رخت و لباس‌ها و ظروف غذای خانه را بشورند و کمی هم  آب بازی کنند، این‌بار نوبت حواست تا لباس‌ها را بشورد، لباس‌ها را به آب می‌زند و با تخلیات کودکانه‌اش مشغول است که ناگهان حس...
به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ آیا فرزند شما توانایی اعتراض مناسب و توانایی نه گفتن محترمانه را دارد؟مهارت «نه» گفتن محترمانه و قاطعانه یکی از مهمترین مهارت‌هاست و از جمله عوامل پیشگیری از سوءاستفاده جنسی و غیرجنسی است و خانواده مهمترین و بهترین محیط پرورش مهارت...
▫ ذبح کودکی عروسک‌های ایرانی  آفتاب نیوز - اجتماعي
آفتاب‌‌نیوز : دخترک مورد اشاره همان بچه ای است که این روزها فیلم عقد کنان او با جوانی احتمالا ۲۰ تا ۲۲ سال (شاید هم بیشتر) در فضای مجازی دست به دست می چرخد.فیلم، عقد بچه ای را نشان می دهد که روی مبلی کنار همسر آینده خود نشسته است. پاهایش هم به زمین نمی رسد. مدام لبخند به لب دارد و هاج و واج،...
ایرنا پلاس نوشت: هفته گذشته یک دختر چهارساله در کرمانشاه مورد آزار و اذیت مدیرعامل یک شرکت خصوصی قرار گرفته است. پدر این دختر گفت: از آقای «ف. ق» شکایت کرده‌ایم. وکیل این خانواده هم از صدور قرار ۵۰۰ میلیونی و بازداشت متهم خبر داده است.چند روز پیش خبری منتشر شد که یک دختر چهارساله در...
آفتاب‌‌نیوز : چند روز پیش خبری منتشر شد که یک دختر چهارساله در کرمانشاه مورد آزار جنسی قرار گرفته است. پس از چند روز پیگیری و تماس با خانواده این دختر، آنها این موضوع را تأیید کردند و نهادهای مربوطه نیز این اتفاق را پیگیری کردند.پدر این دختر می‌گوید: در شرکتی سرایدار بودم و آنجا کار می‌کردم....
تجاوز گروهی معتادان تهرانی به دختر ۱۱ ساله + جزئیات روایت ها واقعی هستند. زمان و مکان دارند. تصویر مستند موجود است. هیچ قصدی از انتشار خبر تجاوز و شکنجه به کودک کار وجود ندارد مگر آنکه تلنگری باشد به دست اندرکاران؛ آنها...

آخرین خبرهای اجتماعي

انصراف محمد الصفدی از نامزدی نخست وزیری لبنان و تاکید بر نخست وزیری حریری شفقنا  ۳ روز پیش

محمد الصفدی شفقنا – محمد الصفدی از نامزدی نخست وزیری لبنان انصراف داد.به گزارش شفقنا از خبرگزاری رسمی لبنان، محمد الصفدی وزیر دارایی پیشین لبنان، که به عنوان نامزد نخست وزیری این کشور مطرح شده بود، خواستار کناره گیری از نامزدی این سمت شد.او اظهار امیدواری کرد که سعد حریری برای بار...

فارس نوشت / رحمانی فضلی: هرگونه اعتراضی در بستر قانونی خودش امکان پذیر است / اقدامات غیرقانونی... شفقنا  ۳ روز پیش

شفقنا =  وزیر کشور گفت: امیدوارم همه ما با وحدت، انسجام، آرامش به امنیت و تعالی کشور فکر کنیم و هرگونه اعتراضی هم در بستر قانونی خودش امکان پذیر است. عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور با بیان اینکه نیروهای امنیتی و انتظامی خویشتن‌داری کرده‌اند، گفت: متأسفانه عده‌ای با اعلام اینکه نسبت به...

تابناک نوشت / گزارشی از التهابات و کلیدی‌ترین اشکال به مصوبه بنزینی شفقنا  ۳ روز پیش

شفقنا – تابناک نوشت / سهمیه بندی و افزایش قیمت بنزین که از مدت‌ها پیش مطرح بود، بالاخره جامه عمل پوشید و حاشیه‌هایی به دنبال داشت. در ادامه برخی از این حاشیه‌ها را مرور خواهیم کرد.التهابات پراکنده، اما پرشمار در بسیاری از نقاط کشور، شاید مهم‌ترین واکنشی است که بازگشت سهمیه بندی...

پاسخ منفی مجدد ترکیه به ترامپ: اس ۴۰۰ را برای استفاده خریده ایم نه کنار گذاشتن شفقنا  ۳ روز پیش

شفقنا – یک مقام ارشد در وزارت دفاع ترکیه اعلام کرد که این کشور قصد بهره برداری از اس ۴۰۰ را داشته و بنا ندارد آن را بلا استفاده بگذارد.به گزارش شفقنا از رویترز، اسماعیل دمیر رییس سازمان صنابع دفاعی ترکیه گفت هیج کشوری چنین سیستمی را برای استفاده نکردن خریداری نمی کند و ترکیه حتما...

انتقاد سرلشکر حعفری: بعد از رها کردن کنترل قیمت‌ها، مردم را با افزایش قیمت بنزین غافلگیر کردند شفقنا  ۳ روز پیش

شفقنا- رسانه ها نوشتند: سرلشکر جعفری با انتقاد از گرانی قیمت بنزین توسط دولت، گفت: دولت‌مردان با روش غلط و بی‌تدبیری خود مردم را به اعتراض وامی‌دارند و به آشوبگران فرصت سوءاستفاده می‌دهد.سرلشکر جعفری فرمانده قرارگاه فرهنگی اجتماعی بقیه‌الله (عج) در حاشیه دیدار با جوانان و در پاسخ به...

مالکان خودروهای پلاک اروندی نگران سهمیه بنزین نباشند شبستان  ۳ روز پیش

«سیدعلی موسوی» امروز (شنبه 25 آبان) در گفت ‌وگو با خبرنگار خبرگزاری شبستان در منطقه آزاد اروند، با بیان اینکه مالکان خودروهای پلاک اروندی نگران کارت سوخت خودروهای خود نباشند اظهار کرد: 45 هزار دستگاه خودروی پلاک اروندی در سطح استان خوزستان تردد می‌کنند که کارت سوخت و سهمیه بنزین...

لاشه حیوانات باید دفن شوند نه اینکه سوزانده شوند+ فیلم خبرگزاری برنا  ۳ روز پیش

لاشه حیوانات باید دفن شوند نه اینکه سوزانده شوند+ فیلم به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ سعید محمودی، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران، در رابطه با سوزاندن لاشه حیوانات آزمایشگاهی در دانشگاه علوم پزشکی تهران عنوان کرد: لاشه حیوانات باید دفن شوند نه اینکه سوزانده شوند. با این اقدام برخورد می کنیم. محیط زیست مجوزی برای دستگاه...

واحد تهران مرکزی دانشگاه آزاد فردا تعطیل شد آفتاب نیوز  ۳ روز پیش

آفتاب‌‌نیوز : به گزارش دانشگاه آزاد واحد تهران مرکز به اطلاع کلیه دانشجویان واحد تهران مرکزی می رساند کلیه کلاس‌های فردا یکشنبه مورخ ۲۶ آبان ۹۸ به علت بارش سنگین برف و یخبندان تعطیل می باشد.لازم به ذکر است این تعطیلی در سطح واحد بوده و شامل تمام دانشجویان و پرسنل اداری و اساتید واحد تهران...

کلیه مدارس استان تهران تعطیل شد آفتاب نیوز  ۳ روز پیش

آفتاب‌‌نیوز : محمد تقی‌زاده معاون عمرانی استانداری تهران گفت: در پی بارش برف، مدارس استان تهران در کلیه مقاطع فردا (یکشنبه) تعطیل است.«مسعود ثقفی» سخنگوی آموزش و پرورش شهر تهران نیز اظهار کرد: به دلیل برودت هوا تمام مدارس استان تهران در تمام مقاطع فردا یکشنبه 26 آبان تعطیل...

مدارس چند شهر خوزستان روز یکشنبه تعطیل است آفتاب نیوز  ۳ روز پیش

آفتاب‌‌نیوز : پیرو اعلام فرماندار اهواز به علت آلودگی هوا مهدکودک ها، مقطع پیش دبستانی و مدارس ابتدایی شهرستان اهواز در روز یکشنبه تعطیل هستند.همچنین بر اساس اعلام فرمانداری های شهرهای مختلف، مدارس در شهرهای ماهشهر، رامهرمز، بهبهان، آبادان و خرمشهر نیز روز یکشنبه تعطیل هستند.

ارسال برای دوستان

پخش اخبار زنده

پربیننده ترین خبرها