تعداد بازدید: ۳۰
تاريخ انتشار: چهارشنبه،۲۴ مهر ۱۳۹۸
ساعت انتشار: ۰۱:۴۶
اینجا همه یک پرچم دارند
رنگ‌آمیزی عجیب و غریب اتوبوس‌ها که پشت شیشه عقب‌شان نوشته «پیشاور- کراچی» از دور هم نمایان است. همگی می‌روند به سوی مرز شلمچه. افغان‌ها و آذربایجانی‌ها هم هستند ولی تعدادشان به زوار پاکستانی نمی‌رسد.میزبانی از زوار حسینیخرمشهری‌ها هنوز جنگ را فراموش نکرده‌اند، هنوز رد گلوله‌ها روی دیوار خیلی از خانه‌ها خودنمایی می‌کند ولی اهالی این شهر سعی می‌کنند آوارگی و رنج دوران جنگ را به فراموشی بسپارند.
آنها مثل دیگر جنوبی‌ها میهمان‌نوازند، در خانه‌ها را باز گذاشته‌اند برای زوار، فرقی هم نمی‌کند میهمان از کجا آمده، از پاکستان، افغانستان و هند. ورودی و خروجی شهر پر است از موکب برای پذیرایی. از میهمانان با چای و قهوه عربی و میوه و غذا پذیرایی می‌کنند. مرد سن و سالداری به‌نام «ابوصالح» قهوه تعارف می‌کند.
پیرمرد قد بلند و لاغر است، همچون جنوبی‌های دیگر آفتاب سوخته است. فارسی را با لهجه عربی صحبت می‌کند. «از کجا آمدی؟ شب را می‌مانی حتماً. بذار به بچه‌ها بگویم امشب میهمان داریم. چه چیز بهتر از زائر امام حسین(ع).» تشکر می‌کنم ولی او اصرار دارد که میهمان او و خانواده‌اش باشم.
عقیده دارد که میزبانی از زائر امام حسین افتخار است. کمی آن طرف‌تر از موکب ابوصالح و پسرانش موکب دیگری است که چند جوان راه انداخته‌اند. در این گرمای نفسگیر سر ظهر، آنها آب معدنی خنک به زوار آذربایجانی می‌دهند. چند اتوبوس کنار میدان ایستاده‌اند و جوان‌ها بین مسافران آب خنک پخش می‌کنند.
یکی از آنها به‌نام «یاسین» می‌گوید:«خرمشهری‌ها خیلی مظلومند، جنگ شهرمان را که زمانی یکی از آبادترین شهرهای ایران بود به کلی نابود کرد. صدام که از بین رفت بین عرب‌های ایران و عرب‌های عراق مثل گذشته صمیمیت به وجود آمد و حالا ما هم مثل برادران عراقی از میهمانان امام حسین پذیرایی می‌کنیم.
»«ابوعلی» ۳۸ ساله کارمند شرکت مخابرات است. یک هفته مانده به اربعین مرخصی می‌گیرد و همراه با چند جوان دیگر موکب علی اصغر(ع) را برپا می‌کند. می‌گوید:«امسال چهارمین سالی است که این موکب را راه می‌اندازیم و شبانه‌ روز کار می‌کنیم چراکه اعتقاد داریم زوار امام حسین باید پذیرایی شده از خرمشهر به مرز برسد.
ما هم باید در این راهپیمایی و اجتماع اربعین نقش کوچکی داشته باشیم.»شلمچه شلوغ‌تر از مهراناز خرمشهر تا مرز شلمچه ۱۵ کیلومتر است. موکب‌ها و پارکینگ‌ها هر دو طرف جاده را گرفته‌اند. پارکینگ‌ها پر شده‌اند از ماشین‌هایی که از سراسر کشور آمده‌اند. آخرین پارکینگ جایی است که مسافرها را برای بازرسی و بررسی گذرنامه پیاده می‌کنند.
جمعیت زوار آنقدر زیاد است که به سختی می‌شود راه پیدا کرد. دسته‌هایی از زوار گوشه و کنار روی موکت‌های پهن شده نشسته‌اند؛ همگی پاکستانی هستند. زن و بچه و پیر و جوان بی‌حوصله انتظار می‌کشند. گویی ساعت‌هاست که منتظر اجازه خروج هستند. موکب‌ها نوحه و مرثیه عربی گذاشته‌اند.
سرشان شلوغ است. زوار برای گرفتن غذا صف ایستاده‌اند. روزی چند وعده غذا بین آنها پخش می‌شود. هر چند دقیقه وانتی سر می‌رسد و به کسانی که هنوز از مرز رد نشده‌اند آب و غذا و میوه می‌دهد.پلیس برای نظم دادن به جمعیتی که هر لحظه به آن افزوده می‌شود چند گیت گذاشته تا بتواند جمعیتی که به سالن بازرسی می‌روند، کنترل کند.
زواری که خود را به شلمچه رسانده‌اند نسبت به مرزهای دیگر راه زیادی تا نجف و کربلا دارند. از امسال که قرار شد زوار غیرایرانی از مرز شلمچه وارد عراق شوند این مرز پرترددترین مرز به شمار می‌آید. به گفته فرماندار خرمشهر ۵ روز مانده به اربعین نزدیک به یک میلیون زائر از این مرز تردد داشته‌اند.
ابتدای یکی از چادرهایی که ویژه خدمت به زوار است یک روحانی جوان ایستاده به‌نام «محمد یاسر»31 ساله که اهل شهر کوهان پاکستان است. توی چادر چند هموطنش از شر گرما به سایه پناه آورده‌اند. محمد یاسر فارسی را روان حرف می‌زند، چند سالی در قم درس طلبگی خوانده. از او می‌پرسم که برای رسیدن به شلمچه چقدر در راه بوده‌اند.
«از سراسر پاکستان برای حضور در اربعین اتوبوس‌ها به سوی کویته می‌آیند. از شهرهای مختلف کشورم تا کویته بین ۱۲ تا ۱۸ ساعت راه است. از آنجا تا مرز ایران هم ۴ ساعت و تا زاهدان ۳ ساعت. معمولاً پیش از آمدن به کربلا به مشهد و قم می‌رویم و از آنجا می‌آییم به سوی شلمچه. نزدیک به یک هفته توی راه هستیم.
سر جمع رفت و برگشت‌مان بین ۱۵ تا ۲۰ روز طول می‌کشد و دست کم ۶ هزار کیلومتر با این اتوبوس‌ها توی راه هستیم.»اتوبوس‌های پاکستانی مثل اتوبوس‌هایی که توی جاده‌های خودمان می‌بینیم نیست، قدیمی هستند و معمولاً بدون کولر با صندلی‌های غیراستاندارد. به کمک روحانی جوان که حکم مترجم دارد از مردی که خیس عرق است و به چادر پناه آورده درباره همین موضوع می‌پرسم که چطور می‌توانند این همه راه را با این اتوبوس تحمل کنند.
نیشخندی می‌زند و می‌گوید: «عشق به امام حسین است که باعث شده این همه راه را آن هم در این گرما تحمل کنیم. من همراه همسر و دختران ۳ و ۵ ساله‌ام نزدیک ۱۰ روز است که در راهیم. درست است که خسته‌ایم ولی وقتی برسیم کربلا خستگی‌مان در می‌آید. امسال سومین سال است که از پیشاور به کربلا می‌روم.
امیدوارم سال دیگر بارندگی‌ها خوب باشد تا دوباره زیارت امام حسین(ع)قسمتم شود.»«عبدالناصر» ۴۲ ساله در روستایی نزدیک به پنجاب کشاورزی می‌کند. هر سال بخشی از پولش را پس‌انداز می‌کند برای زیارت. ۲ هفته سفر به مشهد و قم و کربلا و نجف دست کم۴۰ هزار روپیه برای هر نفر هزینه دارد یعنی نزدیک به ۳ میلیون تومان.
او ۲ روز است که همراه خانواده‌اش پشت مرز مانده‌اند. ویزایی که از کشورشان گرفته‌اند جعلی است. حالا منتظرند تا مسئولان ایرانی و عراقی به توافق برسند و راه برایشان باز شود. چند روز پیش تعدادی از هموطنانش که ویزایشان جعلی بوده با هماهنگی از مرز عبور کرده‌اند. ا‌و در این سفر مادر، خواهر، همسر و ۴ فرزندش را همراه خود آورده.
می‌پرسم این سفر خانواده‌اش را خسته نکرده؟ جواب می‌دهد:«چاره‌ای نداریم. وضع مالی ما آنقدر خوب نیست که با هواپیما مستقیم به نجف برویم و باید با این اتوبوس‌های قدیمی سفر کنیم. ان‌شاءالله تن‌مان سالم باشد هر سال حاضریم با این وضع به زیارت برویم.»گام‌های بلند برای عبور از مرزدر محوطه نزدیک به سالن ترانزیت چادر کوچکی است و پرچم کشورجمهوری آذربایجان به آن نصب است.
کتاب نواب صفوی که به زبان ترکی ترجمه شده روی میز گذاشته‌اند و به زوار آذربایجانی هدیه می‌دهند. کنجکاوند بدانند نواب صفوی که بوده. مرثیه‌ای از بلندگوی چادر پخش می‌شود و همین نوای ترکی، دیگر زوار آذربایجانی را به نزدیکی چادر می‌کشاند. آنها مقابل چادر می‌ایستند و سینه می‌زنند.
از شهر «حاجی قابول» آمده‌اند. به آستارا ر‌فته و از آنجا برای زیارت به مشهد و سپس قم آمده‌‌اند و حالا اینجایند. مشکلی برای حرف زدن و ترجمه ندارم. «الهام احمدف» ۳۰ ساله با همسر و دختر ۳ساله‌اش برای زیارت آمده. او چهارمین بار است به کربلا می‌رود و خانواده‌اش نخستین بار.
می‌گوید آذربایجانی‌ها، ایرانی‌ها را خیلی دوست دارند چون از یک ریشه هستند و با هم برادر. برای اربعین هم سنگ تمام می‌گذارند. «سال به سال خدمات به زائران امام حسین(ع) در ایران بهتر می‌شود. ما در خوزستان برای اقامت، آب و غذا پولی نمی‌دهیم و هزینه‌هایمان پایین می‌آید.
وضعیت بهداشتی هم خیلی بهتر از سال‌های پیش است. امیدوارم این روند همیشه ادامه پیدا کند.»«رشاد جعفرف» از ارادت همشهریانش به امام حسین (ع) می‌گوید:«زمان قدیم شهر ما در مسیر کسانی بوده که به حج یا کربلا می‌رفتند. وقتی برمی‌گشتند اهالی از آنها پذیرایی می‌کردند و می‌گفتند حاجی قبول باشه و از آن زمان اسم شهرمان شد حاجی قابول.
فکر کنم کسی در شهرمان نباشد که زیارت امام حسین نرفته باشد. این دوری راه برای ما خیلی شیرین است و من حاضرم هر سال اربعین این راه را بیایم.»بیشتر آذربایجانی‌ها از جمله «الگیز امام صادق‌اف» پرچم کوچکی از کشورشان را به کوله پشتی خود سنجاق کرده‌اند. بعضی‌هایشان هم پرچم یا حسین را به دست گرفته‌اند و گام‌های بلند برمی‌دارند تا زودتر از گیت‌های بازرسی عبور کنند.
آن سوی مرز اتوبوس‌هایشان منتظرند.الگیز با مادر و خواهرش آمده. امسال همسرش را نیاورده چرا که چیزی به دنیا آمدن فرزند دوم‌شان نمانده. او کارمند تبلیغات اسلامی باکوست. می‌گوید:«ما محرم و اربعین برای زیارت می‌آییم چرا که بنظرمان این دو ماه بسیار عزیز و قابل احترام است از طرفی اجتماع دوستداران امام حسین در کربلا برای ما خیلی مهم است و سعی می‌کنیم هر طور شده خودمان را به این مراسم برسانیم.
»زوار غیر ایرانی در این محوطه بزرگ برای خودشان دسته های عزاداری به راه انداخته‌اند. هر کدام به زبان و آیین خود. سمت چپ محوطه هیأت‌ها هستند و سمت راست موکب‌هایی که از آنها پذیرایی می‌کنند.افغانستانی‌ها هم مراسم عزاداری خود را دارند. بیشترشان از هرات و مزار شریف و کابل آمده‌اند.
راه طول و درازی را در پیش داشته‌اند و حالا تا لحظات دیگری از مرز خارج می‌شوند. پیش از رفتن هر کدام چند آب معدنی می‌گیرند و داخل کوله‌هایشان می‌گذارند. خبر آمده که آنسوی مرز آب معدنی گیر نمی‌آید.«محمدباقر» ۵۲ ساله همراه همسر و ۵ فرزندش آمده. در هرات کفاشی دارد.
نسبت به زوار پاکستانی با تجهیزات کامل‌تری آمده. از او درباره امکانات می‌پرسم که بنظرش جوابگوی این حجم از زوار است؟ می‌گوید:«مشکلی برای گرفتن آب یا غذا یا حتی استفاده از سرویس بهداشتی نداشته و امیدوارم بقیه مسیر تا کربلا همین‌طور باشد.»هارون کریمی از کابل راهی شلمچه شده.
او همراه خانواده و دوستانش قرار است بعد از ۲ ساعت استراحت از مرز بگذرد. پرچم کوچکی که نام امام حسین روی آن نقش بسته بالای کوله‌اش نصب کرده. او نخستین بار است که به زیارت می‌رود، درباره تجربه‌اش چنین عنوان می‌کند:«این تصویر را توی تلویزیون دیده بودم. برایم تجربه جالبی است که این همه آدم می‌خواهند کربلا بروند.
امسال قسمت شد که بتوانم مثل بقیه هموطنانم به مراسم اربعین برسم.» چند روز بیشتر به اربعین حسینی نمانده و زوار خود را به شلمچه می‌رسانند، پذیرایی می‌شوند و آن سوی مرز قسمت پایانی سفر خود به کربلا را آغاز می‌کنند. ۵۴۹ کیلومتر راه مانده. هنوز تا رسیدن به «عمودها» راه است و آنها با شوق سوار اتوبوس‌ها می‌شوند تا هر چه زودتر به دریا برسند.
چند روز دیگر اربعین است. کلمات کلیدی وضعیت زوار حسینی پایانه شلمچه اینجا همه یک پرچم دارند
ادامه

کلمات کلیدی:
کد خبر: 993805  |  ادامه: شبکه ایران
گردآوری اخبار بوسیله ربات جستجوگر پارست
راجع به ربات پارست بیشتر بدانید
به اشتراک بگذارید
اخبار مرتبط:
به گزارش خبرگزاری شبستان، احمدرضا بهاروند احمدی در حاشیه بازدید از موکب‌های بانک توسعه تعاون مستقر در مرز بین‌المللی مهران اظهار داشت: خدمات‌رسانی به زوار اربعین حسینی وظیفه‌ای همگانی بوده که در دستور کارهمکاران بانک توسعه تعاون نیز قرارگرفته است.سرپرست مدیریت شعب بانک توسعه تعاون...
مجله فارس پلاس ـ نعیمه جاویدی: از آن موقع که پیاده‌روی اربعین فراگیر و به بزرگ‌ترین گردهمایی خودجوش مردمی جهان تبدیل شد، همان موقع که تلویزیون و رسانه‌ها، نماهای زیبایی از این طیِ طریق عاشقانه نشان دادند و فیلم و تصاویر موکب‌های قدم به قدمِ عراقی‌ها دست به دست چرخید و دهان به...
- اخبار فرهنگی - به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، سال‌ها قبل، خبری از پیاده روی اربعین نبود. حتی زمان‌هایی رسید که زیارت امام حسین علیه السلام در تمام ایام، مجازات داشت و دوستدارانش از زیارت منع می‌شدند. اما داستان ارادت و عشق به امام حسین علیه السلام متوقف نشد، این داستان ادامه...
شفقنا- امام جمعه موقت بیرجند با بیان اینکه کسانی که به قصد زیارت اربعین از خانه خود خارج شده اند ثواب زیارت را خواهند برد، گفت: از زائران اربعین می خواهیم به انجام زیارت کوتاه بسنده کنند.به گزارش شفقنا، حجت الاسلام حسین مختاری در گفت و گو با مهر در ارتباط با فضیلت زیارت اربعین حسینی...
به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری فارس در عتبات عالیات، رفته رفته با نزدیک شدن به اربعین سید و سالار شهیدان بر موج عاشقان امام حسین (ع) در مسیر نجف به کربلا افزوده می‌شود. در این میان موکب‌داران عراقی تلاش می‌کنند تا به نحو احسن از زوار اربعین به‌خصوص ایرانیان پذیرایی کنند و به‌معنای...
خبرگزاری شبستان__ یاسوج:محرم و صفر، در تقویم ما شیعیان یادآور مصائب اهل بیت علیهم السلام است که علاوه بر سوگواری و عزاداری در این ماه‌ها، شیعیان نیز در این ایام تلاش می‌کنند تا به هر طریق ممکن، عشق و ارادتشان را نسبت به ائمه اطهار (ع) به اثبات برسانند. گاه این ارادت و عشق در نذرهای عاشورایی،...
به گزارش خبرگزاری فارس، تردد در مرزهای چهارگانه زائران اربعین اباعبدالله الحسین(ع) طی روزهای گذشته افزایش یافته و در بسیاری از جاده‌های منتهی به این مرزها شاهد ترافیک سنگین اما روان هستیم. ازدحام جمعیت در پایانه‌های مرزی/ ترافیک سنگین در مسیرهای منتهی به مرزهای چهارگانه سردار...
«مکی یازع» در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری شبستان از منطقه آزاد اروند اظهار کرد: از شب گذشته (چهارشنبه ۱۷ مهر) عبور زائران اربعین حسینی از گذرگاه مرزی شلمچه به دلیل کمبود وسیله نقلیه در خاک عراق با مشکل مواجه شده بود. مسئول کمیته مشارکت‌های مردمی و اسکان ستاد اربعین مستقر در مرز شلمچه...
آفتاب‌‌نیوز : با نزدیک شدن به اربعین اباعبدالله الحسین(ع) مراجعات به مرزهای کشور جهت ورود به خاک عراق افزایش پیدا می‌کند،‌ در این گزارش می‌توانید از آخرین وضعیت مرزهای «خسروی، مهران، شلمچه و چذابه» آگاه شوید.کرمانشاه؛ مرز خسروی: تردد زوار روان است/ اختصاص 2000 دستگاه...
آفتاب‌‌نیوز : اصلی‌ترین بخش زیارت اربعین، مسیر پیاده‌روی از شهر نجف تا کربلاست. بهتر است زائران اربعین با شناخت کافی پا در این مسیر بگذارند. در این گزارش ۲۰ نکته درباره این مسیر را بخوانید.۱. مسیرهای متعددی برای پیاده‌روی به سوی کربلای معلی تعیین شده، اما در میان این مسیرها سه...

آخرین خبرهای اجتماعي

شجاعی و پورعلی‌گنجی محرومان بازی با هنگ‌کنگ چند ثانیه  ۱ ساعت پیش

شجاعی و پورعلی‌گنجی محرومان بازی با هنگ‌کنگکاپیتان تیم ملی فوتبال ایران با اخراج از زمین مسابقه امروز ایران و عراق، بازی بعدی تیم ملی را از دست داد.، مسعود شجاعی که بازوبند کاپیتانی تیم ملی فوتبال ایران در مسابقه امروز با عراق بر بازو بسته بود در دقیقه ۸۱ از سوی داور مسابقه کارت زرد دوم را دریافت کرد تا اخراج شود و بازی بعدی ملی پوشان در مرحله...

تراشیدن کوه برای عبور هواپیما چند ثانیه  ۱ ساعت پیش

تراشیدن کوه برای عبور هواپیمانماینده خراسان شمالی در شورای عالی استان ها گفت: کوه بابا موسی در خراسان شمالی برای عبور هواپیما تراشیده می شود.، علیرضا ایزدی امروز در نشست شورای عالی استانها، اظهار داشت: تعیین حریم روستا‌های واقع در حریم شهر‌ها و افزایش جمعیت روستا‌های حریم صرفاً در حد نرخ رشد طبیعی زاد و ولد بوده و مهاجرت‌های بسیاری...

آلمان از دام رکود اقتصادی گریخت چند ثانیه  ۱ ساعت پیش

آلمان از دام رکود اقتصادی گریختآلمان از دام رکود اقتصادی بی‌سابقه در ۶ سال گذشته گریخت.در حالی که نرخ رشد اقتصادی آلمان به عنوان قدرتمندترین اقتصاد اتحادیه اروپا در سه ماه دوم سال ۲۰۱۹ میلادی به منفی ۰.۲ درصد رسیده بود، اداره آمار آلمان اعلام کرد که این نرخ در پی افزایش هزینه‌های مصرفی دولت و مردم در سه ماهه سوم سال جاری به ۰.۱ درصد...

هزارمین گل پله، 50 ساله شد چند ثانیه  ۱ ساعت پیش

هزارمین گل پله، 50 ساله شداسطوره فوتبال برزیل در پنجاهمین سالروز هزارمین گل خود در مصاحبه با یک نشریه ایتالیایی ضمن اشاره به وضعیت جسمانی‌اش، از بهترین مدافعی که در دوران فوتبالی مقابل وی قرار گرفته نام برد و در نهایت به پرسش همیشگی و جنجالی این روزهای دنیای فوتبال پاسخ داد.«پله» در پنجاهمین سالروز هزارمین گل فوتبالی خود که در...

معاون وزیر ورزش: سکوت کردم، اطلاعات غلط به BBC ،VOA و من‌و‌تو دادند/ مزد داورزنی تهمت و افترا... چند ثانیه  ۱ ساعت پیش

معاون وزیر ورزش: سکوت کردم، اطلاعات غلط به BBC ،VOA و من‌و‌تو دادند/ مزد داورزنی تهمت و افترا بود؟اصلاً در استراتژی من برگشت به فدراسیون والیبال نبود، اما وقتی می‌بینم رهبر انقلاب در دیدار با کاروان بعد از بازی‌های آسیایی هم به وزیر و هم من می‌گویند حواس‌تان به والیبال هست؟ یکی، دو سالی است افت کرده، یعنی توجه کنید و نگذارید افت کند به خاطر همین دغدغه‌ام شد.معاون وزیر ورزش و جوانان به خبرورزشی گفت:...

دیدار فردای پرسپولیس لغو شد/ بازی درون تیمی در برنامه کالدرون چند ثانیه  ۱ ساعت پیش

دیدار فردای پرسپولیس لغو شد/ بازی درون تیمی در برنامه کالدرونبعد از این اتفاق عنوان شد که دیدار تدارکاتی پرسپولیس به جای روز شنبه در روز جمعه برگزار شود که با نظر کالدرون این اتفاق رخ نخواهد داد.دیدار تدارکاتی فردای پرسپولیس برگزار نخواهد شد تا شاگردان کالدرون روز شنبه یک بازی درون تیمی برگزار کنند. در برنامه تمرینی گابریل کالدرون سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در...

لغو تمرینات نساجی به دلیل مشکلات مالی/ مهاجری همچنان در C.C.U چند ثانیه  ۱ ساعت پیش

لغو تمرینات نساجی به دلیل مشکلات مالی/ مهاجری همچنان در C.C.Uاز طرفی رضا مهاجری، سرمربی نساجی هم از روز سه‌شنبه به دلیل فشار و استرس بالا، در C.C.U بستری شده است. هرچند شرایط مهاجری نگران کننده نیست، اما او همچنان تحت نظر است.تمرینات تیم فوتبال نساجی مازندران به دلیل مشکلات مالی موجود در این باشگاه لغو شده و در حال حاضر مدیران باشگاه به دنبال حل این مشکل هستند.یم،...

مدیرعامل سپاهان: حقوق بلد هستیم، از تهدید پرسپولیسی ها نمی ترسم چند ثانیه  ۱ ساعت پیش

مدیرعامل سپاهان: حقوق بلد هستیم، از تهدید پرسپولیسی ها نمی ترسمآقایان بدانند من هشتاد تیم ورزشی دارم نه صرفا یک تیم فوتبالی. بدوجه فوتبالی ما بسیار پایین تر از خود همین باشگاه هاست.مدیرعامل باشگاه سپاهان ضمن ابراز خوشحالی از حضور محمدحسن انصاریفرد در باشگاه پرسپولیس گفت: از او انتظار دارم جلوی رفتار نادرست سرمربی تازه تیمش را بگیرد.صحبت های اخیر مسعود تابش در خصوص...

انصاری فرد: امیدوارم مدیرعامل سپاهان بابت ادعایش سند داشته باشد چند ثانیه  ۱ ساعت پیش

انصاری فرد: امیدوارم مدیرعامل سپاهان بابت ادعایش سند داشته باشد«اجازه نمی‌دهیم کسی با چنین حرف‌هایی، هجمه و اتهام را به پرسپولیس وارد کند. نمی‌گذاریم با چنین حاشیه‌هایی، علیه پرسپولیس جوسازی شود و قطعاً با آن برخورد می‌کنیم. خیال هواداران راحت باشد که در داخل باشگاه، به فکر دفاع همه‌جانبه از نام و اعتبار پرسپولیس هستیم و قدمی پس نمی‌کشیم.مدیرعامل پرسپولیس گفت: جمله...

مصدومیت دو آتش‌نشان بر اثر تصادف خودروی آتش‌‌نشانی با تریلی ایلنا  ۱ ساعت پیش

مصدومیت دو آتش‌نشان بر اثر تصادف خودروی آتش‌‌نشانی با تریلیپیمان صابریان رییس اورژانس تهران در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا درباره جزییات این حادثه گفت: یک حادثه تصادف بین خودرو آتش نشانی و تریلی در اتوبان آزادگان غرب، در ساعت ۲۲:۰۲ به اورژانس تهران اطلاع داده شد.وی ادامه داد: بر اثر این حادثه ۳ آتش‌نشان مصدوم شدند که دو تن از آنها به بیمارستان اعزام شده‌اند....

ارسال برای دوستان

پخش اخبار زنده